poniedziałek, 9 września 2013

Sparing zima 2011: ŁKS - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0.

Trener Andrzej Pyrdoł może być zadowolony, gdyż jego podopieczni zaczęli strzelać gole.

W dwóch sobotnich meczach kontrolnych łodzianie najpierw wygrali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 3:0, a potem zremisowali ze Zniczem Pruszków 0:0. Świt i Znicz po rundzie jesiennej zajmują dwie czołowe lokaty w grupie wschodniej II ligi.

Największym mankamentem ełkaesiaków w pierwszych spotkaniach kontrolnych była skuteczność. W trzech sparingach łodzianie zaledwie dwa razy cieszyli się ze strzelanych bramek. W sobotnie popołudnie udało się podreperować statystykę. Już w pierwszych 45. minutach meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki łódzki zespół zdobył trzy gole i zaprezentował bardzo widowiskowy futbol. Łodzianie grali z pierwszej piłki, szybko, składnie i co kilka minut stwarzali dogodne sytuacje do zdobycia gola. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się nowy nabytek ŁKS - Marcin Kaczmarek, który zagrał na lewej obronie ale bardzo często włączał się do akcji ofensywnych.

Wszystkie gole padły w pierwszej części gry. Przy pierwszej bramce dalekim wrzutem z autu popisał się Artur Gieraga. Długo lecąca piłka spadła wprost na głowę Mariusza Mowlika, który nie dał szans bramkarzowi Świtu. Po dziesięciu minutach Marcin Kaczmarek wymienił kilka podań na lewej stronie z Jakubem Koseckim, który wycofał piłkę do nadbiegającego Marcina Mięciela. Łódzki napastnik spokojnie opanował piłkę i technicznym, płaskim strzałem z 16 metrów zdobył drugiego gola. Tuż przed przerwą piłka po raz kolejny jak po sznurku „chodziła” między zawodnikami ŁKS. Po kilku bilardowych zagraniach trafiła do Gieragi, który idealnie dograł futbolówkę będącemu w pełnym biegu Jakubowi Koseckiemu, a ten nie mógł zmarnować tak idealnej okazji.

Po przerwie ełkaesiacy nie podwyższyli już wyniku, choć sytuacji bramkowych nadal nie brakowało. Na skrzydłach szarpali ostro Jakub Kosecki i Patryk Kubicki, z dystansu potężna bombę posłał Kaczmarek, strzał Mięciela z kilku metrów minął słupek o centymetry, a Maciej Bykowski nie sięgnął piłki efektownym „szczupakiem”. - To był bardzo pożyteczny sprawdzian. Wydaje mi się, że wypadliśmy naprawdę nieźle. Cieszę się, że w zespole jest coraz większa rywalizacja. To naprawdę nie jest kłopot, że mamy coraz więcej dobrych piłkarzy - powiedział po pierwszym spotkaniu trener Andrzej Pyrdoł.