poniedziałek, 9 września 2013

Sparing zima 2011: ŁKS - Śląsk Wrocław 0:1.

W rozegranym w Jarocinie sparingu ŁKS przegrał ze Śląskiem 0:1.

Mecz z dziewiątą drużyną Ekstraklasy był bardzo wyrównany. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji do strzelenia bramek ale to piłkarze z Wrocławia byli skuteczniejsi. Kilka minut po zmianie stron mocno z lewej strony dośrodkowywał Łukasz Gikiewicz, piłka minęła kilku graczy w polu bramkowym, ale dopadł do niej zamykający akcję Waldemar Sobota i z około 10 metrów strzelił nie do obrony. Jak podkreślał po meczu trener Andrzej Pyrdoł, broniący po przerwie Paweł Waśków, nie miał żadnych szans by obronić uderzenie napastnika Śląska.

Łodzianie mieli dwie doskonałe sytuacje do zdobycia gola. Dwukrotnie szansę na pokonanie bramkarza rywali miał Rafał Kujawa ale przed przerwą przegrał pojedynek sam na sam z Marianem Kelemanem, a po przerwie główkował z kilku metrów nad bramką strzeżoną już wtedy przez Rafała Gikiewicza. W doliczonym czasie gry Sobota jeszcze raz trafił do siatki ale wcześniej był na pozycji spalonej i arbiter nie uznał gola.

Za tydzień ełkaesiacy rozegrają kolejne dwa sparingi w Konstantynowie Łódzkim. Ich rywalami będą Znicz Pruszków i Świt Nowy Dwór Mazowiecki.