czwartek, 19 września 2013

Sezon 2011/12: Wisła Kraków - ŁKS 3:2.

ŁKS strzelił dwa gole Wiśle Kraków, co nie wystarczyło nawet do wywalczenia jednego punktu. Katem Ełkaesiaków okazał się Cwetan Genkow, który trzykrotnie pokonał Pavle Velimirovića. Łodzki bramkarz nie ponosi winy za stratę żadnego gola. Dużo więcej na sumieniu mają obrońcy Łódzkiego Klubu Sportowego.

Zapis relacji:

1' - mecz rozpoczęty. Na razie Wisła w natarciu - Jirsak bliski dośrodkowania, Gercaliu uprzedza go wślizgiem

4' - dobry wrzut z autu Gieragi, Stąporski strzela z półobrotu, broni Parejko

6' - szybka akcja Wisły, dośrodkowanie Nuneza przecina Łabędzki

8' - 1:0, rzut rożny dla Wisły, Genkow strzela głową z pięciu metrów, stojący na linii Gercaliu nie zdołał wybić piłki

13' - dobra wymiana piłki pomiędzy Saganowskim i Iwańskim, który strzela nad poprzeczką

15' - strzał z ponad 20. metrów Łobodzińskiego szybuje wysoko ponad bramką

19' - ŁKS długo utrzymuje się przy piłce, ale nie stwarza sytuacji podbramkowych

23' - Iwański podaje do Bonina, ten strzela z dystansu... tuż obok słupka

25' - świetne podanie Meliksona do Kirma, który strzela na bramkę - nogą broni Velimirović

26" - znów groźnie pod łódzką bramką, Genkow główkuje tuż obok słupka

27' - 2:0, świetna akcja Wisły, Kirm idealnie do Genkowa, który strzela nad wybiegającym Velimirovićem. Gdzie byli nasi obrońcy???

31' - błąd Velimirovića, który wypuszcza z rąk proste dośrodkowanie, na szczęście Kirm główkuje niedokładnie

32' - Kirm strzela z dystansu, z największym trudem broni Velimirović

34' - trwa oblężenie łódzkiej bramki, główkuje Diaz, znów Velimirović zmuszony do interwencji

35' - zza linii pola karnego strzela Iwański - broni Parejko

41' - Iliew bezkarnie przeklada sobie piłkę w polu karnym ale strzela niecelnie

43' - dobry strzał Iwańskiego po podaniu Saganowskiego - metr obok słupka

45' - koniec pierwszej połowy meczu

46' - druga połowa rozpoczęta

47' - groźnie strzela Genkow - "na raty" broni Velimirović

52' - Nunez uderza z ponad 30. metrów - strzał obok słupka

54' - 3:0', świetne dośrodkowanie Paljića. Gercaliu i Klepczarek przyglądają się jak Genkow strzela głową trzeciego gola

57' - 3:1, Marek Gancarczyk urywa się obrońcom Wisły i strzela w okienko z 10. metrów

60' - rzut rożny dla ŁKS, Gieraga celowo zagrywa piłkę ręką w polu karnym i dostaje żółtą kartkę

67' - 3:2, Bonin faulowany 20 metrów przed bramką. Z wolnego strzela Iwański, broni Parejko, dobija wprowadzony chwilę wcześniej Kujawa i gol dla ŁKS

70' - Kirm w idealnej sytuacji źle przyjął piłkę, którą spokojnie łapie Velimirović

75' - Gieraga wrzuca piłkę z autu w pole karne, ale Czekaj skacze najwyżej i wyjaśnia sytuację

80' - Saganowski strzela przewrotką - broni Parejko

82' - potężna bomba Lajzansa z ponad 30. metrów, Parejko końcami palców przenosi piłkę nad poprzeczkę

86' - piłka przypadkowo trafia w polu karnym do Saganowskiego ale ten źle trafił w futbolówkę i jego strzał bez trudu broni bramkarz Wisły

90' - sędzia doliczył cztery minuty

90+4' - rzut wolny dla ŁKS. Iwański dośrodkowuje wprost w ręce Parejki. Koniec meczu

14 kwietnia 2012, 15:45 - Kraków