niedziela, 15 września 2013

Sparing lato 2011: ŁKS - ALKI Larnaca 1:0.

Ełkaesiacy wygrali drugi mecz sparingowy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Tomasz Nowak

Zapis relacji:

1' - łodzianie rozpoczęli prawą stroną. Dośrodkowania Stefańczyka i Mięciela zablokowali obrońcy

3' - świetna akcja lewym skrzydłem. Saganowski mija obrońcę, wykłada piłkę Smolińskiemu, a ten trafia w nogi defensorów Larnaki

6' - pierwsza groźna akcja Cypryjczyków. Strzał z około 11 metrów minimalnie obok lewego słupka.

7' - Saganowski strzela z ostrego kąta - metr nad spojeniem słupka z poprzeczką.

10' - Stefańczyk faulowany 30 metrów od bramki. Centruje Romańczuk, ale piłkę pewnie łapie Cierzniak.

12' - znów faulowany Stefańczyk. Tym razem dośrodkowanie Romańczuka wybijają obrońcy

16' - tym razem wolny po lewej stronie boiska. Wykonuje go Nowak, ale znów na głowę obrońcy Larnaki

19' - Smoliński przechwycił piłkę w srodku pola i podał do Nowaka, ten podciągnął kilka metrów, lecz znów zabrakło dokładnego podania.

22' - centra Larnaki z prawej strony. Sytuację wyjaśnia Kłus

24' - świetny rajd Pruchnika, dośrodkowanie do Nowaka, ten strzela z 18 metrów, broni Cierzniak

25' - utykajacego Mięciela zmienia Bykowski

26' - podanie w uliczkę do Bykowskiego, który jest w sytuacji sam na sam z bramkarzem i gdy go mija, jest faulowany. Karny dla ŁKS

27' - 1:0 - jedenastkę pewnie egzekwuje Nowak

28' - Smoliński wpada w pole karne. Naciskany przez obrońcę strzela w boczną siatkę.

30' - napastnik Larnaki pada w polu karnym. Sędzia pokazuje żeby grać dalej przy głośnych protestach naszych rywali

32' - znów prawą stroną przedziera się Pruchnik. Wykłada piłkę Saganowskiemu, ale w ostatniej chwili obrońca wybija mu ją spod nóg

36' - groźny strzał napastnika Larnaki z narożnika pola karnego. Pewnie broni Wyparło.

42' - kiks obrońcy rywali wykorzystuje Romańczuk. Nasz obrońca podciąga lewą stroną do linii koncowej i wycofuje do Smolińskiego. Płaski strzał w dobrym stylu broni Cierzniak.

45' - koniec pierwszej połowy. ŁKS prowadzi 1:0

46' - rozpoczęła się druga połowa. W zespole ŁKS trzy zmiany.

53' - Szałachowski z 15 metrów strzela nad bramką.

55' - groźnie pod bramką Velimirovicia. Centra z prawej strony, sytuację wyjaśnia Stefańczyk i wybija piłkę na róg.

60' - Bykowski spod linii końcowej zagrywa do Szałachowskiego. Strzał zablokowany.

65' - Velimirović niepewnie interweniuje na lini pola karnego, ale strzał napastinka Larnaki wysoko ponad poprzeczką.

71' - Gra się zaostrza. Kilka brzydkich fauli w środkowej strefie boiska.

75' - Kłus strzela do pustej bramki, jednak wcześniej Kaczmarek wygarnął piłkę zza lini końcowej. Gola nie ma.

79' - napastnik Larnaki sam na sam z Velimirovićem, ale sędzia odgwizduje spalonego

81' - z prawej strony centruje Kaczmarek. Do piłki nie dochodzi Kita

84 - rzut rożny dla Larnaki. Pewnie interweniuje Velimirović

86' - Kita szarżuje środkiem. Obrońca wybija mu pilkę wślizgiem

88' - Szałachowski płasko z 17 metrów. Bramkarz broni z najwyższym trudem

89 - Napastnik Larnaki z 20 metrów strzela pod poprzeczkę. Velimirović końcami palców przenosi piłkę nad bramką

90' - dwa rzuty rożne dla Larnaki. Gorąco w naszym polu karnym.

90+1 - koniec meczu. ŁKS wygrał 1:0

23 lipca 2011, 18:00 - Wronki