----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

czwartek, 19 września 2013

Sezon 2011/12: Ruch Chorzów - ŁKS 2:2.

Po golu straconym w 21. sekundzie ŁKS przegrywał w Chorzowie. Potem łodzianie prowadzili, ale skończyło się remisem. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek ŁKS znajduje się w strefie spadkowej i ma aż pięć punktów straty do Lechii Gdańsk.

Zapis relacji:

1' - 1:0, fatalny początek meczu, w 21 sekundzie Piech sam na sam z Velimirovićem trafia do siatki

5' - w ciągu trzech minut łodzianie egzekwują cztery rzuty rożne - żaden z nich nie stanowi zagrożenia dla defensywy gospodarzy

9' - dobra akcja Ruchu, ostatnie podanie do Abbotta za mocne

14' - strzał Bonina z dystansu zablokowany

15' - 1:1, kolejny rzut rożny dla ŁKS. W zamieszaniu podbramkowym Gieraga z woleja strzela pod poprzeczkę

20' - Iwański dośrodkowuje, z piłką mija się Pesković, ale niestety mija ona bramkę

22' - groźne dośrodkowanie Lewczuka, Piech atakuje Velimirovića, golkiper ŁKS łapie futbolówkę

25' - Lisowski strzela z 16. metrów ale... baaaardzo wysoko

32' - 1:2, Kujawa ogrywa na linii pola karnego Grodzickiego i po koźle strzela w prawy róg bramki

35' - Piech pada w polu karnym po starciu z Gercaliu - nie było karnego

39' - świetna akcja Kujawy, który mija trzech graczy Ruchu, niestety niedokładnie podaje do Łobodzińskiego

43' - Zieńczuk zagrywa głową do Piecha, ten strzela do siatki między nogami Velimirovića - na szczęście napastnik Ruchu na minimalnym spalonym

45' - Abbott sam na sam z Velimirovićem, nasz bramkarz broni nogami

45+1' - koniec pierwszej połowy meczu

46' - druga połowa rozpoczęta. Strzela Bonin, ale w środek bramki

50' - Abbott znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia gola, ale akcję przerwał sędzia, który odgwizdał spalonego

51' - Saganowski strzela z ostrego kąta, broni Pesković

52' - strzał Piecha z kilku metrów broni Velimirović

57' - świetna okazja dla Ruchu. Zieńczuk zagrywa z wolnego, a nieobstawiony Lewczuk z kilku metrów strzela wprost w rękawice Velimirovića

60' - rzut wolny dla ŁKS z 30. metrów. S. Gancarczyk strzela mocno, lecz nad poprzeczką

62' - S. Gancarczyk za krótko wybija piłkę z pola karnego, Lisowski strzela tuż obok słupka

65' - Janoszka sam na sam z Velimirovićem zbyt długo zwlekał ze strzałem i zablokował go Łabędzki

66' - 2:2, rzut wolny dla Ruchu. Dośrodkowanie w pole karne i Stawarczyk pakuje głową piłkę do siatki

68' - M. Gancarczyk pojawił się na boisku i przy pierwszym sprincie do piłki zerwał mięsień dwugłowy, konieczna kolejna zmiana

75' - płaski strzał Zieńczuka z pierwszej piłki mija słupek bramki ŁKS-u

77' - Stawarczyk główkuje po rzucie rożnym - nad poprzeczką

82' - jeszcze raz Stawarczyk strzela głową w samo okienko - z najwyższym trudem broni Velimirović

85' - dobry rajd Laizansa zakończony strzałem Kity, który broni Pesković. Dobitka Bonina szybuje nad poprzeczką

88' - groźnie strzela Lewczuk, piłka zmienia tor lotu po odbiciu od Gercaliu, ale dobrze broni Velimirović

90' - sędzia doliczył 4 minuty

90+1' - płaski strzał Janoszki w środek bramki

90+4' - koniec meczu

28 kwietnia 2012, 18:00 - Chorzów