czwartek, 19 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - GKS Bełchatów 1:1.

Mecz ŁKS-u z GKS-em Bełchatów zakończył się remisem 1:1. Wynik meczu w 10. minucie otworzył napastnik GKS-u Dawid Nowak, lobując piłkę nad Pavle Velimirovićem. Wyrównał w 29. minucie Marek Saganowski, wykorzystując dokładną centrę Macieja Iwańskiego. Pomimo szeregu dobrych okazji łodzianie do końca meczu nie zdołali zdobyć zwycięskiej bramki - co prawda piłkę w siatce umieścił Artur Gieraga (w 69. minucie), ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Po zakończeniu meczu pewne stało się, że w następnym sezonie ełkaesiacy grać będą na zapleczu Ekstraklasy, bowiem w rozgrywanym równolegle w Gdańsku spotkaniu Lechii z Legią góra byli gospodarze (1:0).

Zapis relacji:

0' - przed rozpoczęciem meczu piłkarze i kibice odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

1' - mecz się rozpoczął, GKS przy piłce

2' - pierwsza akcja ofensywna ŁKS-u, w naroźniku boiska walczył Łobodziński

3' - dobra sytuacja Saganowskiego - napastnik łodzian sprytnie przerzucił nad sobą piłkę, ale nie zdołał oddać strzału

4' - ŁKS od początku meczu gra wysokim pressingiem

5' - dobre dośrodkowanie Łobodzińskiego, ale "główka" Kujawy pozostawiała wiele do życzenia

7' - Bonin zatrzymany w środku boiska

8' - gospodarze wciąż w natarciu

9' - Gieraga uderza z około 20 metrów, ale bardzo niecelnie

10' - 0:1 - Gol dla GKS-u Bełchatów, Velmirovića lobem pokonuje Nowak. Za piłkarzem gości nie nadążył Łabędzki.

12' - grę prowadzą goście, łodzianie ratują się chaotycznym wybijaniem piłki

15' - z rzutu wolnego dośrodkował Wróbel, na szczęście po strzale Szmatiuka piłka minęła bramkę ŁKS-u w bezpiecznej odległości

16' - Kujawa próbuje strzału "nożycami", ale jego uderzenie zostaje zablokowane przez jednego z obrońców GKS-u

17' - mecz przerwany z powodu dużego zadymienia boiska - kibice GKS-u odpalili środki pirotechniczne

19' - Łukasiewicz dośrodkowuje z lewej strony, piłka opuszcza jednak boisko po interwencji defensorów gości

20' - Ależ okazja dla ŁKS-u! Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym bełchatowian strzela Saganowski i dobija Gieraga, ale goście wychodzą z opresji obronną ręką.

22' - kolejny zablokowany strzał - tym razem uderzał "Łobo"

23' - dynamiczny rajd Gieragi zakończony niedokładnym dograniem - piłkę przejęli goście

25' - zablokowane dośrodkowanie Bonina, chwilę później niecelna "główka" Kujawy

28' - okres chaotycznej gry obu drużyn

29' - 1:1 - Saganowski wyrównuje! Napastnik ŁKS-u oddał dobry strzał głową po dokładnym dośrodkowaniu Iwańskiego.

32' - po odrobieniu strat łodzianie ambitnie atakują

34' - z prawej strony boiska bardzo aktywny jest Łobodziński

36' - Bonin dobrze "zszedł" do środka, ale długo zwlekał z oddaniem strzału, ostatecznie piłka minęła słupek bramki Sapeli

37' - Łabędzki fauluje Nowaka tuż przed polem karnym, rzut wolny wykonuje Popek, ale uderza nad poprzeczką bramki Velmirovića

40' - Kujawa zagrywa do Saganowskiego przed polem karnym GKS-u, ale robi to zbyt mocno

42' - piłkę otrzymał niepilnowany Popek, na szczęście w porę zainterweniował Łobodziński

45' - z rzutu rożnego centruje Łukasiewicz, ale żaden piłkarz ŁKS-u nie oddaje strzału

45' - Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Wieści z Gdańska nie są zbyt dobre dla ełkaesiaków - Lechia prowadzi z Legią 1:0.

46' - rozpoczyna się druga połowa meczu

47' - ŁKS konstruuje atak pozycyjny, niestety łodzianie tracą piłkę w okolicach środka boiska

48' - piłka wycofana do Iwańskiego, który strzela bardzo niecelnie

49' - Bonin dośrodkowuje wprost w ręce Sapeli

50' - Niepewna interwencja Sapeli po dośrodkowaniu Iwańskiego z narożnika boiska, niestety ełkaesiacy nie zorientowali się w porę w sytuacji

52' - "Sagan" wygrał pojedynek z dwoma obrońcami GKS-u, ale nie przyniosło to większej korzyści

53' - Kujawa strzela z dystansu, uderzoną po ziemi piłkę pewnie łapie bramkarz gości

54' - Wróbel niecelnie dośrodkowuje z rzutu wolnego

56' - z dystansu uderzył Bonin, piłkę odbił przed siebie Sapela, ale Iwański nie zdążył kopnąć jej w stronę bramki - uprzedził go bramkarz GKS-u, który naprawił swój błąd

58' - przed polem karnym faulowany Bonin, będzie szansa na uderzenie z rzutu wolnego

59' - Do piłki podszedł Iwański - po jego strzale futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką!

62' - Saganowski do Iwańskiego, ten próbuje sprytnie "wstrzelić" ją w pole karne, niestety zbyt niedokładnie

63' - Rzut wolny pośredni dla ŁKS-u - strzał Iwańskiego dosłownie końcami palców obronił Sapela!

66' - ŁKS próbuje grać długą piłką do Saganowskiego - jak na razie nieskutecznie

68' - Iwański rozgrywa piłkę w środku boiska, akcję faulem przerywają goście

69' - Ogromne zamieszanie w polu karnym GKS-u! Piłkę w bramce ostatecznie umieszcza Gieraga, ale sędzia odgwizduje spalonego.

72' - w Ekstraklasie debiutuje Przemysław Kita, który zmienia Rafała Kujawę

73' - Saganowski na spalonym

74' - Gercaliu próbuje rozegrać piłkę w okolicach pola karnego GKS-u, ale wybijają ją obrońcy z Bełchatowa

75' - S.Gancarczyk uderza z rzutu wolnego wprost w ręce bramkarza gości

77' - Iwański kopnął wysoko ponad bramką GKS-u

81' - koronkowa akcja ŁKS-u zakończona potężnym strzałem Łukasiewicza - niestety piłka przelatuje tuż nad poprzeczką

84' - strzał Kity zablokowany przez jednego z obrońców GKS-u

85' - Gercaliu dobrywa w pole karne, ale żaden z ełkaesiaków nie dochodzi do sytuacji strzeleckiej

87' - łodzianie wciąż w posiadaniu piłki, ale nie stwarzają realnego zagrożenie pod bramką Sapeli

90' - sędzia dolicza trzy minuty

90' + 3' - Koniec meczu - ŁKS remisuje z GKS-em Bełchatów 1:1, natomiast w Gdański Lechia pokonuje Legię 1:0. Niestety wobec takiego układu wyników łodzianie opuszczają szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej.

3 maja 2012, 18:00 - Łódź