czwartek, 19 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Korona Kielce 0:2.

Korona zrewanżowała się ŁKS-owi za porażkę z poprzedniej rundy. Bramki dla kielczan zdobyli Paweł Sobolewski (w 8. minucie) oraz Artur Lenartowski (w 17. minucie). Ełkaesiacy kończyli mecz w dziesięciu, bowiem w 82. minucie gry drugą żółtą kartkę obejrzał Antoni Łukasiewicz.

Zapis relacji:

1' - sędzia Marciniak gwizdnął po raz pierwszy, przy piłce ŁKS

2' - pierwsza akcja ofensywna akcja Korony, Golański centruje wprost w ręce Velimirovića

3' - ŁKS próbuje atakować, piłkę źle zagrywa Bonin

5' - Łobodziński przedziera się prawą stroną, piłkę wybija Lisowski

6' - Korona rozgrywa atak pozycyjny

7' - ostra walka w środku pola

8' - 0:1 - Fatalny błąd Velimirovića! Bramkarz łodzian wyszedł daleko przed bramkę i minął się z piłką, czym umożliwił Sobolewskiemu strzał do pustej bramki.

11' - ŁKS długo rozgrywa piłkę

12' - Iwański centruje w pole karne Korony, radzą sobie obrońcy gości

15' - łodzianie tracą piłkę w środku pola, na szczęście Korona nie potrafi wyprowadzić szybkiego kontrataku

16' - groźny strzał Kuzery zablokowany przez jednego z ełkaesiaków

17' - 0:2 - Sobolewski dośrodkowuje na głowę Lenartowskiego, który głową pokonuje bramkarza ŁKS-u

19' - Bonin do Saganowskiego, napastnik biało-czerwono-białych nie zdołał przyjąć piłki na wysokości pola karnego Korony

22' - Iwański w kierunku Saganowskiego, ale bardzo niecelnie

23' - Gancarczyk strzela z dystansu, piłka szybuje wysoko nad poprzeczką bramki Pilarza

24' - Iwański wykonuje rzut wolny z bocznego sektora boiska, piłkę pewnie łapie bramkarz kielczan

27' - Łobodziński w dogodnej sytuacji strzela zbyt wysoko

28' - Bonin dynamicznie wbiega w pole karne gości i sprytnym "lobem" próbuje pokonać Pilarza - strzela jednak ponad bramką

31' - Gancarczyk dogrywa przed pola karne do Iwańskiego, a ten posyła piłkę w kierunku Bonina - w sytuacji radzą sobie jednak obrońcy z Kielc

32' - Lisowski po 30-metrowym rajdzie uderza obok lewego słupka bramki Velimirovića

35' - Vuković centruje z rzutu wolnego, niebezpieczeństwo zażegnuje Łukasiewicz

38' - Korona wciąż w natarciu

41' - od kilku minut gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska

43' - Bonin otrzymuje piłkę na linii pola karnego, strzela jednak wprost w Pilarza - dotychczas najlepsza sytuacja na zdobycie gola dla ŁKS-u

45' - "Sagan" wrzucił piłkę w pole karne Korony, ale żaden z ełkaesiaków nie zdołał uderzyć

45' - Łobodziński zdobywa bramkę, ale sędzia nie uznaje gola, dopatrując się spalonego. Chwilę później kończy się pierwsza połowa meczu.

46' - rozpoczęła się druga część spotkania

48' - Iwański wykonuje rzut wolny, wstrzelając piłkę w pola karne Korony. Akcję zamyka Sasin bardzo niecelnym strzałem.

52' - Obie drużyny raz po raz próbują zagrywać długie piłki do napastników. Zazwyczaj są to jednak niecelne zagrania.

54' - Iwański dogrywa w pola karne, Saganowski przegrywa pojedynek główkowy z Malarczykiem

57' - Bonin centruje z prawej strony, piłka wyślizguje się z rąk Pilarza, ale piłka nie trafia pod nogi żadnego piłkarza ŁKS-u

59' - Łobodziński pada w polu karnym, lecz sędzia nie decyduje się odgwizdać rzutu karnego

60' - rzut wolny dla Korony z około 25 metrów, ze strzałem Lisowskiego nie ma problemów Velimirović

63' - głową strzela Kuzera, piłka przelatuje jednak daleko obok słupka

65' - Korona rozgrywa atak pozycyjny, operując piłką w okolicach linii środkowej

66' - Łobodziński wprost w ręce bramkarza kielczan

68' - groźny strzał Baka zablokowany przez Sasina

69' - Sobolewski główkuje  nie stwarzając większego zagrożenia dla bramki ŁKS-u

70' - Łobodziński w świetnym stylu wywalczył piłkę w narożniku boiska. Akcję zamknął Klepczarek strzałem z dystansu, z którym nie miał problemów Pilarz.

72' - Sasin świetnie "uruchomił" Sasina, który zagrał wzdłuż bramki. Niestety żaden z gospodarzy nie zdołał wepchnąć piłki do bramki.

73' - odważna próba Kujawy, piłka uderzona jednak zdecydowanie za wysoko

76' - Gancarczyk uderza z dystansu - zbyt wysoko

81' - Kijanskas w dogodnej pozycji, na szczęście dla ŁKS-u piłkarz Korony był na spalonym

82' - ŁKS do końca meczu będzie grać w "dziesiątkę" - za drugą żółtą kartkę boisko musi opuścić Łukasiewicz

84' - Romańczuk dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale z bramki dobrze wychodzi Pilarz

86' - Bonin strzela wprost w mur ustawiony przez graczy Korony

88' - Zablokowany strzał Golańskiego

89' - Głową uderza Sobolewski, ale piłka mija bramkę łodzian w bezpiecznej odległości

90' - sędzia decyduje się przedłużyć drugą połowę o trzy minuty

90'+1' - Długa piłka z głębi pola zagrana w kierunku Saganowskiego, napastnik ŁKS-u nie zdołał jej przyjąć

90"+3" - koniec meczu, Korona wygrywa w Łodzi 2:0

23 kwietnia 2012, 18:30 - Łódź