wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12 PP: ŁKS - Ruch Chorzów 0:1.

ŁKS przegrał w Chorzowie z Ruchem i odpadł z rywalizacji o Puchar Polski.

Zapis relacji:

1' - spotkanie rozpoczęte

5' - trwa rozpoznanie. Na razie bez spięć pod żadną z bramek

9' - szarża Burligi powstrzymana na linii pola karnego przez Łabędzkiego

13' - pierwszy rzut rożny dla Ruchu. Centruje Zieńczuk, piłkę wybija Pruchnik

15' - mogło być bardzo groźnie pod łódzką bramką. Malinowski świetnie podaje na prawe skrzydło do Smektały, ale napastnik Ruchu na minimalnym spalonym

17' - dośrodkowanie Romańczuka - nad bramką

19' - dośrodkowanie z rzutu wolnego, Łabędzki na rzut rożny

20' - z rzutu rożnego Zieńczuk, Abbott uderza piłkę głową bardzo niedokładnie

23' - kontuzja Papikyana - stłuczone biodro. Konieczna zmiana w ŁKS

27' - prawym skrzydłem ruszył Smektała, ale poradził sobie z nim Romańczuk

29' - Bykowski centruje wprost w ręce Peskovića

30' - Piech dośrodkowuje, Wyparło wypuszcza piłkę z rąk, sytuację wyjaśnia asekurujący bramkarza Łabędzki

31' - Piech uderza płasko zza linii pola karnego - metr obok słupka

35' - we własnym polu karnym zderzyli się głowami Romańczuk i Łabędzki. Na szczęście obaj są zdolni do gry

36' - Burliga zagrywa do wbiegającego Abbotta, ten strzela bardzo wysoko nad poprzeczką

42' - Kłus dośrodkowuje w pole karne, błąd Stawarczyka, ale Smoliński nie opanował piłki

45' - rzut wolny z 25 metrów. Malinowski trafia w mur, po chwili uderza jeszcze raz - dwa metry nad bramką

45+1 - rzut wolny dla ŁKS - Stefańczyk centruje, Pesković łapie piłkę bez trudu

45+2 - koniec pierwszej części meczu

46' - druga połowa rozpoczęta

48' - Szyndrowski zagrywa ręką, będzie okazja do dośrodkowania. Romańczuk centruje niedokładnie

50' - po raz kolejny Zieńczuk z rzutu rożnego i po raz kolejny udanie interweniuje Pruchnik wybijając piłkę głową

51' - szybka kontra ŁKS, Kita próbuje strzału ale Burliga blokuje jego uderzenie

53' - Piech wdziera się w pole karne, strzela z 12 metrów - skutecznie nogami interweniuje Wyparło

57' - rzut rożny, znów Zieńczuk, ogromne zamieszanie kilka metrów przed bramką ale na szczęście Piech strzela wysoko nad poprzeczką

59' - Burliga będąc kilka metrów przed bramką dogrywa do partnera - akcję przerywa skuteczną interwencją Stefańczyk

63' - Abbott dośrodkowuje, Smektała strzela głową, Wyparło pewnie broni

65' - Piech i Pruchnik zderzają się głowami. Bardziej ucierpiał obrońca ŁKS ale po interwencji lekarza jest zdolny do gry

72' - rzut wolny dla ŁKS. Kolejna centra wprost w ręce Peskovića

75' - dobre podanie Piecha do Jankowskiego, jeszcze lepsza interwencja Wyparły, który odważnie rzuca się pod nogi szarżującego zawodnika Ruchu

78' - rzut wolny dla Ruchu z 20 metrów. Malinowski uderza w mur - mocny strzał odczuł Stefańczyk, który długo podnosi się z murawy

81' - dwa dośrodkowania w pole karne za każdym razem Romańczuk wybija piłkę

82' - była okazja do kontry, ale Malinowski fauluje Smolińskiego i przerywa akcję

85' - ŁKS coraz rzadziej przechodzi linię środkową. Indywidualnej akcji próbuje Pękała, niestety traci piłkę

86' - nareszcie elkaesiacy dłużej utrzymują się przy piłce. Stefańczyk wywalczył rzut rożny

87' - dośrodkowanie Romańczuka piąstkuje Pesković

88' - Bykowski mocno ucierpiał w starciu ze Stawarczykiem

90' - sędzia doliczył 3 minuty

90+1 - Malinowski strzela z około 30 metrów - bardzo niecelnie

90+3 - rzut rożny dla ŁKS. Z dystansu strzela Nowak - obok bramki

90+3 - koniec regulaminowego czasu gry. Będziemy świadkami dogrywki

91' - Dogrywka rozpoczęta. Smoliński mija się z piłką w polu karnym

93' - z dystansu strzela Smoliński - nad poprzeczką

95' - Burliga centruje na dalszy słupek, sytuację wyjaśnia Salski

96' - karny dla ŁKS, Grodzicki fauluje Bykowskiego

97' - Nowak strzela płasko, Pesković broni!!!

100' - Abbott z bliska, tuz obok słupka

104' - Jankowski mocno z 18 metrów. Świetnie broni Wyparło

105' - 0:1, Zieńczuk do Abbotta, a ten z bliska trafia do siatki

105+1' - koniec pierwszej części dogrywki

106' - gra rozpoczęta. Pruchnik do Pękały - podanie za mocne

109' - w polu karnym Ruchu walczy o piłkę Pruchnik, ale fauluje rywala

111' - dobra akcja Grzelaka z Zieńczukiem - strzał tego drugiego zablokowany

114' - rzut wolny dla ŁKS. Dośrodkowuje Romańczuk, w walce o piłkę górą obrońcy Ruchu

119' - rzut wolny dla ŁKS. Centruje Romańczuk, obrońcy wybijają piłkę, strzela nadbiegający Nowak ale w środek bramki