----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

środa, 18 września 2013

Sezon 2011/12: Podbeskidzie Bielsko Biała - ŁKS 0:1.

W spotkaniu toczonym w anormalnych warunkach, ŁKS po raz pierwszy w historii wygrał w Bielsku Białej. Przed meczem i w pierwszej połowie padał rzęsisty deszcz, który zamienił boisko w grzęzawisko. W bardzo trudnych warunkach lepiej radzili sobie łodzianie, a o ich zwycięstwie przesądził gol Wojciecha Łobodzińskiego.

Zapis relacji:

1' - mecz rozpoczęty. Bardzo trudne warunki gry, pada rzęsisty deszcz, a na boisku spore kałuże. Już w pierwszych sekundach szybka akcja gospodarzy lewą stroną, ostra centra w pole karne, broni Velimirović

2' - rzut rożny dla ŁKS. Saganowski strzela głową nad poprzeczką

3' - rzut wolny dla Podbeskidzia. Patejuk dośrodkowuje wprost w rękawice Velimirovića

6' - Zajac z najwyższym trudem broni świetny strzał Bonina z narożnika pola karnego

11' - z daleka strzela Łukasiewicz, ale bardzo niecelnie

16' - Gieraga wrzuca piłkę z autu, opanowuje ją Bonin, strzela z ostrego kąta, minimalnie obok słupka

19' - centra w pole karne ŁKS, piłka przypadkowo odbija się od Ziajki ale łapie ją Velimirović

23' - dobre podanie z prawej strony do Saganowskiego, ale ten nie opanował piłki będąc metrów przed bramką

27' - dwie groźne centry Podbeskidzia, za każdym razem piąstkuje Velimirović

28' - wielkie zamieszanie w polu bramkowym gospodarzy. Piłka na moment ugrzęzła w wodzie - w końcu wybija ją jeden z obrońców

34' - z dystansu strzela Bonin, po drodze rykoszet, ale piłka wpada w ręce Zajaca

40' - rzut wolny dla Podbeskidzia z 30 metrów. Patejuk strzela metr obok słupka

42' - Demjan szarżuje w polu karnym, w ostatniej chwili interweniuje Klepczarek

43' - 0:1, szybka kontra łodzian, Saganowski zgrywa piłkę będącemu w pełnym biegu Łobodzińskiemu, a ten strzela pod poprzeczkę nie do obrony

45' - koniec pierwszej części meczu

46' - druga połowa rozpoczęta, ŁKS bez zmian

47' - rzut rożny dla łodzian, Łobodziński strzela z ostrego kąta, broni Zajac

50' - Ziajka sam na sam z Velimirovićem - świetnie broni łódzki golkiper

52' - zagranie ręką Łukasiewicza, rzut wolny z 30 metrów dla Podbeskidzia - Patejuk strzela wysoko nad bramką

58' - rzut wolny dla ŁKS, centruje Iwański, niepewnie interweniuje Zajac, rzut rożny dla ŁKS

60' - dobra kontra ŁKS lewą stroną, centruje Gercaliu, pewnie interweniuje Zajac

62' - strzela Malinowski - dobrze broni Velimirović

67' - przy linii bocznej faulowany Łobodziński. Dośrodkowuje Iwański, ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy... niestety nie ma gola

71' - faul Gieragi. Dośrodkowuje Patejuk, Klepczarek wybija piłkę

73' - Gancarczyk atakuje lewą stroną, mija trzech obrońców... skończyło się na czwartym

75' - znów dobra kontra lewą stroną, Bonin dogrywa piłkę do wbiegającego w pole bramkowe Gancarczyka - niestety zabrakło centymetrów by zakończyć akcję strzałem

77' - jeden z obrońców Podbeskidzia wykłada piłkę Iwańskiemu, a ten strzela obok słupka

83' - Curić dośrodkowuje w pole karne, pewnie wybija piłkę Gercaliu

85' - coraz groźniej pod łódzką bramką. Dośrodkowuje Sikora, broni Velimirović

87' - Gancarczyk wpada w pole karne, w ostatniej chwili dobrze interweniuje Król i wybija naszemu zawodnikowi piłkę spod nóg

89' - Łobodziński strzela z 16. metrów - broni Zajac

90' - sędzia dolicza cztery minuty

90+1' - Gancarczyk strzela z dystansu - piłka staje w kałuży przed bramką Podbeskidzia

90+4' - koniec meczu. ŁKS wygrywa w Bielsku Białej

31 marca 2012, 15:45 - Bielsko-Biała