środa, 18 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Zagłębie Lubin 1:2.

Łodzianie nie zdołali wywalczyć nawet punktu w meczu z Zagłębiem Lubin. Gościom prowadzenie dał Czech Jiri Bilek popisując się fantastycznym uderzeniem z dystansu w 79. minucie. Chwilę później ełkaesiacy zdołali wyrównać za sprawą Ronalda Gercaliu, który pokonał Aleksandra Ptaka z rzutu karnego. Wynik spotkania ustalił już w doliczonym czasie gry Szymon Pawłowski, zamieniając kontrowersyjną "jedenastkę" na gola. Jego trafienie dało trzy punkty grającym od 87. minuty w dziesiątkę piłkarzom z Lubina.

Zapis relacji:

1' - sędzia Borski rozpoczął spotkanie, przy piłce Zagłębie

2' - Sernas powstrzymany z lewej strony boiska

4' - przy piłce wciąż Zagłębie, na szczęście chaotyczne akcje gości nie stwarzają poważnego zagrożenia

5' - Banaś z rzutu wolnego, słaby strzał kapitana "Miedziowych" wybijają defensorzy ŁKS-u

7' - Pawłowski wywalczył rzut rożny

9' - akcja ofensywa łodzian - piłkę w okolicach pola karnego wymieniają Laizans, Iwański oraz Saganowski

10' - Bonin inicjuje akcję lewym skrzydłem, następnie zagrywa do Stąporskiego, ale ten przegrywa pojedynek z jednym z lubinian

14' - Lira dośrodkowuje w pole karne Wyparły, piłkę wybijają obrońcy

16' - Sernas próbuje uderzyć przewrotką, ale nie trafia czysto w piłkę, faulując jednego z ełkaesiaków

17' - Łabędzi głowa wybija piłkę zmierzającą w światło bramki

18' - znakomita okazja dla ŁKS-u - Stęporski zagrywa piętą do Saganowskiego, ten przerzuca piłkę na prawo do Iwańskiego, który strzela obok słupka

20' - pierwszy rzut rożny dla łodzian - po dośrodkowaniu Iwańskiego Łukasiewicz główkuje obok bramki

22' - kolejne dośrodkowanie z narożnika boiska, po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Zagłębia uderza Łukasiewicz, ale futbolówka trafia w nogi obrońców

24' - Sernas wyprowadza kontrę lewym skrzydłem, piłkę spod nóg wybija mu jeden z defensorów gospodarzy

28' - ŁKS konstruuje atak pozycyjny, z którym radzą sobie dość łatwo lubinianie

31' - Hanzel wyprowadził dobry kontratak, który niecelnym strzałem zakończył Rachwał

34' - Iwański dośrodkowuje z prawej strony, piłka pada łupem obrońców

35' - Rymaniak zagrywa dobrą piłkę wzdłuż linii bramkowej, na szczęście sytuację w porę opanowali łodzianie

36' - "Sagan" centruje do Bonina, któremu oddanie strzału uniemożliwia Vidanov

39' - dośrodkowanie Iwańskiego wybija Costa

41' - Lira wrzuca piłkę z narożnika boiska, futbolówka ląduje w rękach "Bodzia W."

44' - rzut rożny wywalczył Hanzel

45' - koniec pierwszej części meczu

46' - rozpoczęła się druga odsłona meczu

47' - Stąporski blisko strzelenia gola - w bramce czujność zachował Ptak

49' - piłkę długo rozgrywa Zagłębie, akcję wykańcza Hanzel strzelając obok lewego słupka bramki ŁKS-u

50' - dobrze zapowiadającą się akcje łodzian przerywa Banaś

51' - Saganowski o krok od wyprowadzenia LKS-u na prowadzenie - strzela głową w poprzeczkę!

53' - Iwański strzela z rzutu wolnego z około 20 metrów, piłkę lecącą w sam środek bramki bez problemów łapie Ptak

57' - piłkę wstrzelona w pole karne zagłębia w ostatniej chwili wybija Viidanov

61' - okres przewagi ŁKS-u, łodzianie nie mogą jednak udokumentować go bramką

63' - rzut rożny dla gości, przytomność umysłu zachował Wyparło

65' - w pole karne wrzuca Hanzel, a tuż przed bramkę głową zgrywa Banaś, na szczęście piłkę wybijają obrońcy ŁKS-u

68' - powoli do głosu zaczyna dochodzić Zagłębie, ale jak na razie ełkaesiacy w obronie radzą sobie całkiem poprawnie

71' - Łobodziński popisał się skutecznym dryblingiem tuż przy linii bocznej boiska, jego dośrodkowanie pozostawiało jednak wiele do życzenia

72' - Pawłowski uderza kilka metrów nad poprzeczką bramki Wyparły

73' - Stąporski uderzył po długim rogu, piłka minimalnie minęła bramkę

76' - składna akcja duetu Łobodziński-Iwański, żaden z ełkaesiaków nie zdołał zakończyć jej strzałem

79' - 0:1 - Bilek zdobywa piękną bramkę, oddając bardzo mocny strzał tuż pod poprzeczkę bramki "Bodzia W."! Bramkarz ŁKS-u był bez szans.

81' - Łukasiewicz kopnięty w twarz przez Bilka, sędzia wskazuje na "wapno"

82' - 1:1 - Bramka dla ŁKS-u! Gercaliu nie miał problemów z pokonaniem Ptaka z 11 metrów.

85' - Zagłębie stara się szybko zdobyć drugą bramkę, z opresji obronną ręką wychodzą jednak łodzianie

87' - zawodnicy obu zespołów mocno podkręcili tempo spotkania

87' - Zagłębie w dziesiątkę! Boisko za dwie żółte kartki opuszcza Rymaniak

89' - Pawłowski z rzutu wolnego, znakomicie broni Wyparło

90+2' - 1:2 - Rzut karny podyktowany za faul Gieragi. Wyparłę pokonuje Pawłowski.

90+4' - Sędzia Borski kończy mecz

24 marca 2012, 13:30 - Łódź