czwartek, 19 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Widzew 1:1.

Mecz ŁKS-u z Widzewem zakończył się podziałem punktów. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście - w 50. minucie znakomite prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał Marcin Kaczmarek, posyłając piłkę do siatki obok interweniującego Pavle Velimirovića. Odpowiedź "Rycerzy Wiosny" była niemal natychmiastowa - dwie minuty później Marcina Mielcarza pokonał Marek Saganowski. Asystował mu Antoni Łukasiewicz, popisując się efektownym zagraniem "piętką". Do końca meczu, pomimo kilku dogodnych szans dla obu drużyn, wynik nie uległ zmianie.

Zapis relacji:

1' - sędzia Robert Małek rozpoczął spotkanie, przy piłce ŁKS

2' - Łobodziński przedarł się pod bramkę Widzewa i oddał groźny strzał, który zdołał obronić Mielcarz

9' - pierwszy rzut rożna dla Widzewa

11' - RTS rozgrywa piłkę w okolicach własnego pola karnego

12' - Oziębała uderzył po ziemi, kapitalnie broni Velimirović

13' - Iwański posyła piłkę między dwóch obrońców gości, żaden z ełkaesiaków do niej nie ruszył

14' - Iwański wprost w ręce bramkarza, źle wykonany rzut wolny

15' - Łukasiewicz wygrywa pojedynek z Matusiakiem

16' - w środku boiska faulowany Papikyan

17' - ełkaesiacy próbują przedostać się pod bramkę Mielcarza lewym skrzydłem

19' - mądra decyzja Łobodzińskiego - po strzale z dystansu piłka ląduje jednak w rękach bramkarza gości

21' - Kaczmarek próbował zainicjować kontrę RTS-u

22' - Matusiak zagrywa wzdłuż bramki do Kaczmarka, na szczęście w porę zainterweniowali defensorzy ŁKS-u

24' - z około dwóch metrów Abbes główkuje wprost w ręce Velimirovića!

26' - kolejna niedokładna wrzutka widzewiaków

27' - Widzew w natarciu

29' - Iwański groźnie centruje w pola karne Mielcarza, radzą sobie jednak obrońcy RTS-u

30' - koronkowa akcja "Rycerzy Wiosny" zainicjowana przez Papikyana, Łobodziński dobrze dograł piłkę do "Sagana"

33'- Klepczarek "poszukał" Saganowskiego długim podaniem

35' - ełkaesiacy sygnalizują zagranie ręką w polu karnym Mielcarza, sędzia nie decyduje się na odgwizdanie rzutu karnego

37' - Łabędzki wybija za krótko i przy piłce wciąż goście z al. Piłsudskiego

38' - Łobodziński wywalczył rzut rożny

40' - Łukasiewicz uderzył wysoko ponad bramką

42' - kolejna centra Iwańskiego, która nie stworzyła tym razem poważnego zagrożenie pod bramką Mielcarza

45' - Łobodziński dobrze ograł obrońcę tuż przy linii końcowej, ale zagrał za wysoko

45' - koniec pierwszej połowy, na razie bez bramek przy al. Unii 2

46' - rozpoczęła się druga odsłona meczu

48' - Iwański centruje w pole karne  RTS-u, zbyt mocno kopnięta piłka

50' - 0:1 - Kaczmarek zdobywa bramkę dla Widzewa, po wygraniu pojedynku sam na sam z Velimirovićem

52' - 1:1 - Wyrównanie! Mielcarza pokonuje Saganowski, który dostał świetne podanie od Łukasiewicza

53' - ŁKS wciąż atakuje

56' - Iwański decyduje na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, strzela jednak bardzo niecelnie

57' - Saganowski groźnie uderza, piłkę odbija jednak Mielcarz

59' - kontra Widzewa powstrzymana w nieprzepisowy sposób

61' - ŁKS ma optyczną przewagę, Widzew zepchnięty do obrony

65' - tempo meczu nieco "siadło" i gra toczy się od kilku minut głównie w środkowej strefie boiska

66' - błąd Łabędzkiego, po którym Matusiak miał dogodną sytuację, ale przegrał pojedynek z bramkarzem ŁKS-u

68' - środek pola zdominowany przez gospodarzy, Widzew wyprowadza jednak groźne kontry

71' - Iwański dobrze strzelał z wolnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki RTS-u

74' - w grze obu drużyn pełno chaosu

75' - Matusiak na spalonym

78' - Pinheiro uderzył ponad porzeczką bramki Velimirovića

79' - Saganowski zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i z jej złapaniem nie miał problemów Mielcarz

83' - ełkaesiacy starają się konstruować ataki pozycyjne, jednak zbyt czesto tracą piłkę w okolicach linii środkowej boiska

85' - widzewiacy skupiają się na przerywaniu akcji gospodarzy

86' - Saganowski przegrywa pojedynek biegowy z dwoma obrońcami RTS-u

88' - Iwański dośrodkowuje w pole karne, ale piłka nie dociera do żadnego piłkarza ŁKS-u

89' - znowu Iwański z rzutu wolnego, tym razem pomylił się naprawdę minimalnie

90' - sędzia dolicza 3 minuty

90'+3 - koniec meczu, 62. derby Łodzi kończą się remisem 1:1

9 kwietnia 2012, 13:45 - Łódź