środa, 18 września 2013

Sezon 2011/12: Legia W-wa - ŁKS 2:0.

Łódzki Klub Sportowy nie dał rady wywalczyć korzystnego rezultatu w potyczce z Legią Warszawa. Łodzianie stworzyli sobie kilka okazji, ale znów nie zdobyli gola.

Zapis relacji:

1' - pierwsza akcja Legii, Blanco na spalonym

3' - przy piłce znów gospodarze. Kolejny spalony - tym razem Ljuboja

4' - na nieporozumieniu Kuciaka i Żewłakowa mógł skorzystać Gieraga, ale sytuację uratował bramkarz Legii

7' - centruje Łobodziński ale jego dośrodkowanie wychodzi za linię końcową

9' - groźne dośrodkowanie Wolskiego z wolnego pewnie łapie Wyparło

15' - gra toczy się w środku pola, żadnych podbramkowych spięć

16' - Saganowski wygrał pojedynek z Żewłakowem i strzela z ostrego kąta - broni Kuciak

17' - Łobodziński sam na sam z Kuciakiem, znów górą bramkarz Legii.

19' - centruje "Łobo", Saganowski źle trafia w piłkę. Dobre trzy akcje ŁKS-u

22' - ostro dyskutują Ljuboja i Klepczarek, sędzia karze obu żółtymi kartkami

24' - 1:0, świetne podanie Wawrzyniaka, Wolski strzela z całej siły i pokonuje Wyparłę

27' - Ljuboja strzela z ponad 30 metrów, ale piłka szybuje metr nad poprzeczką

31' - po podaniu Gercaliu w doskonałej sytuacji Iwański, niestety strzela bardzo słabo

35' - z lewej strony dośrodkowuje Szczot, Laizans strzela z dystansu w sam środek bramki

38' - Wolski wychodzi na pozycję sam na sam, fenomenalne broni Bodzio W.

42' - z dystansu strzela Gercaliu, trafia w Żewłakowa

44' - rzut wolny dla ŁKS z 30 metrów. Iwański trafia w mur

45+1 - koniec pierwszej części meczu. Dobra gra Ełkaesiaków, lecz wynik na razie niekorzystny

46' - druga połowa rozpoczęta, ŁKS bez zmian

48' - Łabędzki powstrzymuje Kucharczyka, rzut rożny dla Legii. Centruje Wolski, Łukasiewicz wyjaśnia sytuację

50' - centruje Radović, kiks Gercaliu, który omal nie strzelił samobójczego gola. Na szczęście czujny był Wyparło

53' - kontuzjowanego Szczota zastępuje Bonin

55' - Radović pada w polu karnym po starciu z Łabęddzkim, ale nasz obrońca na pewno nie faulował

57' - z 16. metrów strzela Bonin - obok słupka

58' - Bonin ponownie próbuje z dystansu, znów obok bramki

60' - rzut wolny dla Legii z 25. metrów. Strzela Ljuboja, ale Bodzio W. pewnie broni

64' - centruje Bonin, Saganowski strzela z całej sily i... trafia w poprzeczkę.

66' - dobra akcja Legii, Ljuboja strzela w boczną siatkę

69' - fatalna strata Bonina, Ljuboja sam pędzi na bramkę ŁKS i strzela tuż obok słupka

72' - Wawrzyniak dogrywa piłkę do Kucharczyka, ale ten marnuje idealną okazję

73'  - 2:0, Kucharczyk szybko naprawia swój błąd. Po stracie Łukasiewicza i nieudanej próbie wybicia pilki przez Klepczarka, napastnik Legii pewnie strzela do siatki

75' - rozpędzony Saganowski próbuje strzelać, ale uderzenie blokuje Astiz

83' - obie drużyny sprawiają wrażenie, jakby wynik meczu był już rozstrzygnięty. Od kilku minut na boisku nie dzieje się nic ciekawego

87' - rzut rożny dla Legii. Obrońcy ŁKS nie dopuszczają do strzału

89' - Kucharczyk w doskonałej sytuacji źle przyjął piłkę i Wyparło zdążył do piłki

90+3 - koniec meczu

3 marca 2012, 15:45 - Warszawa

Legia Warszawa
Legia Warszawa - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
Wolski 24
Kucharczyk 73

Legia: Kuciak, Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak, Radović (59 Żyro), Rzeźniczak, Gol, Blanco (46 Kucharczyk), Wolski (87 Novo), Ljuboja

ŁKS: Wyparło Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Gercaliu (78 Gancarczyk), Łobodziński, Łukasiewicz, Laizans, Iwański (64 Mięciel), Szczot (53 Bonin), Saganowski

Żółte kartki: Ljuboja, Jędrzejczyk - Klepczarek