----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

środa, 18 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Cracovia Kraków 2:2.

Łódzki Klub Sportowy nie potrafił utrzymać dwubramkowej przewagi z pierwszej połowy i ostatecznie zremisował z Cracovią 2:2. Punktem zwrotnym meczu była czerwona kartka dla Piotra Klepczarka, po której gospodarze zostali zepchnięci do defensywy i stracili dwa gole.

Zapis relacji:

1' -  sędzia Paweł Gil rozpoczął spotkanie. Wcześniej na stadionie minuta ciszy poświęcona tragicznie zmarłemu Włodzimierzowi Smolarkowi.

3' - Saganowski faulowany w środkowej strefie boiska

4' - pierwsza akcja ofensywna Cracovii, na szczęście Struna został powstrzymany przez łódzkich obrońców

5' - sytuacja bramkowa ŁKS-u, "Sagan" strzela jednak stanowczo zbyt lekko

7' - Ntibazonkiza trafia do bramki Velimirovica, lecz bramka nie zostaje uznana - czarnoskóry napastnik był na spalonym

8' - Iwański groźnie centuruje w pole karne Kaczmarka, akcja nie przynosi jednak bramki dla gospodarzy

10' - Łobodziński dośrodkowuje wprost w ręce bramkarza "Pasów"

14' - Laizans uderza potężnie sprzed pola karnego, piłka przelatuje tuż obok prawego słupka bramki Cracovii

17' - Ntibazonkiza wbiegający w pola karne łodzian sprawił sporo kłopotu defensorom ŁKS-u, ale ostatecznie wyszli oni z sytuacji obronną ręką

21' - sporo chaosu w poczynaniach obu zespołów

22' - Bartczak uderzył bardzo niecelnie sprzed pola karnego

24' - Saganowski otrzymuje dobre podanie z głębi pola, jego uderzenie blokuje jednak Hosek

28' - 1-0 - Rzut karny dla ŁKS-u - Hosek zagrał piłkę ręką!  Z 11-metrów Kaczmarka pewnym strzałem pokonał Saganowski.

31' - ŁKS wciąż w natarciu, Cracovia cofnięta do obrony

33' - 2:0 - Druga bramka dla ŁKS-u! Kaczmarka pokonał głową Gieraga! Dośrodkowywał z rzutu wolnego Iwański.

35' - bardzo aktywny dziś Papikyan strzela w środek bramki, bramkarz gości nie ma problemów ze złapaniem piłki

38' - groźna kontra "Pasów", pojedynek sam-na-sam z Ntibazonkizą wygrywa Velimirovic

41' - dobra akcja duetu Iwański-Gercaliu, piłkę łapie jednak Kaczmarek

43' - ŁKS długo utrzymuje się przy piłce, konstruując ataki pozycyjne

45'+2' - sędzia kończy pierwszą, dobrą w wykonaniu łodzian, część meczu

46' - druga połowa i od razu zdecydowany atak gospodarzy. Sam na sam z bramkarzem Marek Saganowski, ale tym razem górą bramkarz Cracovii

48' - kolejna składna akcja ŁKS-u, ale dośrodkowanie zostaje zablokowane przez obrońców z Krakowa

51' - Piotr Klepczarek ukarany drugą żółtą kartką, ŁKS gra w dziesiątkę

54' - kibice Łódzkiego Klubu Sportowego przyłączają się do ogólnopolskiej akcji i brawami oddają cześć pamięci Włodzimierza Smolarka. Kibice ŁKS godnie uczcili pamięć wybitnego reprezentanta Polski

56' - Cracovia próbuje odrabiać straty, lecz osłabiony ŁKS ambitnie broni wyniku. Seria dośrodkowań gości nie tworzy żadnego zagrożenia dla bramki łodzian

58' - z dystansu Suart, łodzian ratuje słupek!

60' - 2:1 - rzut wolny Boljevica ląduje w siatce, ŁKS prowadzi już tylko jednym golem

64' - wciąż w natarciu goście, piłka o centymetry mija bramkę Velimirovica

67' - van der Biezen wysoko nad bramką - ŁKS cofnięty do obrony

69' - gospodarze opadli z sił, ale Cracovia nie potrafi wykorzystać licznych sytuacji podbramkowych

73' - okres przestoju - ŁKS skupia się na obronie wyniku, zaś goście nie mają pomysłu na rozmontowanie defensywy łodzian

77' - z dystansu Ntibazonkiza - zablokowany, po chwili dośrodkowanie wprost w rękawice Velimirovica

79' - jedna z nielicznych akcji łodzian - Saganowski na spalonym

81' - Ntibazonkiza wprost w Velimirovica, po chwili kolejne dośrodkowanie i znowu łapie bramkarz gospodarzy

85' - 2:2 - Hesdey Suart w długi róg, Cracovia wyrównuje

90+2 - ŁKS remisuje z Cracovią 2:2

9 marca 2012, 18:00 - Łódź