środa, 18 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Lechia Gdańsk 0:0.

Drugi raz w tym sezonie, mecz ŁKS-u z Lechią Gdańsk zakończył się bezbramkowym remisem

Łodzianie nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, pomimo szeregu dogodnych sytuacji podbramkowych oraz czerwonej kartki dla Vytautasa Andriuskeviciusa, dzięki której "Rycerze Wiosny" przez ponad 50 minut grali z przewagą jednego zawodnika. Dominacja gospodarzy najwyraźniej zarysowała się w drugiej połowie meczu, kiedy to lechiści kilka razy zostali zepchnięci do obrony i ograniczali się do wyprowadzania kontrataków. O końcowym wyniku spotkania w największym stopniu zadecydował brak skuteczności łodzian w wykańczaniu akcji ofensywnych.

Zapis relacji:

1' - sędzia Jarzębiak rozpoczął mecz, przy piłce ŁKS

2' - pierwsza akcja ŁKS-u, do Mięciela dobrze zagrywał Saganowski, napastnik łodzian nie zdołał przyjąć piłki

3' - Wiśniewski po zagraniu z głebi pola zgrał piłkę głową pod bramkę Wyparły, ale żaden z lechistów nie oddał strzału

4' - Szczot po dynamicznym rajdzie dośrodkował wprost w ręce Pawłowskiego

5' - zapachniało golem dla gospodarzy, w zmieszaniu podbarmkowym niepewnie interweniował bramkarz gdańszczan

7' - Wiśniewski zwiódł dwóch defensorów ŁKS-u i zakończył akcję niecelnym uderzeniem

9' - Deleu dogrywa tuż przed bramkę do Grzelczaka, były napastnik Widzewa strzela wysoko nad bramką "Bodzia W."

11' - Klepczarek dobrze "uruchomił" Iwańskiego, w sytuacji zorientowali się jednak goście

12' - Saganowski "wrzuca" w pole karne, najwyżej wyskakuje "Miętowy", główkuje jednak zdecydowanie za wysoko

13' - Wiśniewski fatalnie pudłuje, mając do pokonania tylko bramkarza łodzian!

17' - Szczot ładnie "zszedł" do środka, jego strzał został jednak zablokowany przez gdańszczan

19' - "Sagan" o krok od zdobycia bramki po dośrodkowaniu Łobodzińskiego z prawej strony boiska!

21' - jak dotąd mecz prowadzony jest w żywym tempie i obfituje w sytuacje podbramkowe

23' - Szczot marnuje szansę na wyprowadzenie szybkiej kontry, tracąc piłkę w okolicach środoka boiska

25' - Iwański dośrodkowuje z rzutu wolnego, z mocno podkręconą piłką radzą sobie piłkarze Lechii

27' - przez chwilę ŁKS zamknięty w obrębie własnego pola karnego - Lechia w natarciu

30' - ełkaesiacy wymianiają kilka podań na małej przestrzeni, tracą jednak piłkę

32' - Grzelczaka startującego do piłki zagranej z głębi pola uprzedza Wyparło

36' - "Sagan" czysto wyłuskał piłkę Wiśniewskiemu, w odwecie lechista brutalnie sfaulował piłkarza ŁKS-u

37' - do bezpańskiej piłki w polu karnym Lechii dopada Mięciel, futbolówka ostatecznie ląduje jednak w rękach Pawłowskiego

38' - drugą żółtą kartką ukarany Andriueskevicius, Lechia w dziesiątkę!

42' - mecz nieco się zaostrzył

43' - dośrodkowania Kozansa zablokowane przez obrońcę ŁKS-u

44' - ŁKS mądrze utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska

45' - sędzia kończy pierwszą połowę

46' - rozpoczęłą się druga odsłona meczu

47' - Łobodziński wysuwa piłkę Iwańskiemu, strzał ełkaesiaka zostaje jednak zablokowany

48' - ŁKS rusza z kontrą, piłka zostaje zagrana na prawo do Łobodzińskiego, który zbyt słabo centruje w pola karne

49' - gospodarze szturmują bramkę Pawłowskiego, Lechia wychodzi jednak z opresji obronną ręką

52' - Iwański spróbował "przerzucić" piłkę nad głowami obrońców z Gdańska, koledzy z drużyny nie zrozumieli jednak jego zamiaru

53' - Traore wpada w pole karne ŁKS-u, na szczęście jego strzał, podobnie jak dobitka Bajica, zostaje zablokowany

54' - ŁKS wciąz atakuje, jednak jak na razie łodzianie nie potrafią zdobyć gola

58' - na boisku pojawia się owacyjnie witany przez kibiców Łukasiewicz

62' - Lechia atakuje prawym skrzydłem, na szczęście łodzianie opanowują sytuację

65' - ŁKS długo rozgrywał piłkę w środku pola, atak pozycyjny zakończył się niecelnym strzałem Klepczarka

66' - Łobodziński wywalczył rzut wolny z około 25 metrów, Iwański trafia jednak w mur ustawiony przez gdańszczan

73' - bardzo aktywny dziś Łobodziński był przed szansą na zdobycie bramki - dobrze zwiódł Janickiego i uderzył tuż obok słupka

75' - Kozans groźnie centruje z lewej strony, ale Traore zamiast oddać strzał dotyka piłkę ręką

77' - "Rycerze Wiosny" długo przygotowywali atak pozycyjny, który nie przyniósł jednak wymiernej korzyści

80' - Sasin potężnie "huknął" sprzed pola karnego, obrońcy Lechii zablokowali jego uderzenie

82' - Łobodziński zainicjował szybki kontratak "uruchomiając" Sasina na prawym skrzydle, a ten zagrał do "Sagana", który niestety nie zdołał czysto trafić w piłkę

83' - Pawłowski "wypluł" piłkę po główce Saganowskiego, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej

86' - gol dla łodzian wisi w powietrzu - Mięciel minął się z piłką tuż przy lewym słupku bramki Lechii!

89' - "Sagan" powalony na ziemię przez wychodzacego z bramki Pawłowskiego

90' - sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 3' - koniec meczu, ŁKS remisuje bezbramkowo z gdańską Lechią

24 lutego 2012, 18:00 - Łódź