niedziela, 15 września 2013

Sezon 2011/12: Lechia Gdańsk - ŁKS 0:0.

Po ciężkim boju ŁKS wywalczył pierwszy punkt w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy.

Pomimo tego, że zgromadzeni na PGE Arenie kibice nie zobaczyli bramek, to na poziom meczu nie można było narzekać. Przez większą cześć meczu stroną przeważającą była Lechia, ale gospodarze musieli być bardzo czujni, bo ŁKS kilka razy bardzo groźnie próbował kontrować. Za każdym razem zabrakło ostatniego podania, a kilka razy o niepowodzeniu akcji ŁKS-u decydował minimalny spalony.

Nie ma jednak co ukrywać, że o wiele groźniej było pod bramką łodzian. Na szczęście w świetnej formie był Pavle Velimirović, który kilka razy fantastycznie interweniował przy strzałach Wiśniewskiego, Machaja i Nowaka.

Podopieczni Dariusza Bratkowskiego udowodnili sobie i kibicom, że przy maksymalnym zaangażowaniu, koncentracji przez pełne 90 minut i walce o każdy metr boiska, można zdobywać punkty w T-Mobile Ekstraklasie.

Zapis relacji:

1' - prostopadła piłka od Deleu do Wiśniewskiego - napastnik Lechii na spalonym

2' - rzut wolny dla ŁKS. Centruje Romańczuk ale obrońcy gospodarzy wybijają piłkę z pola karnego

6' - kolejny wolny dla ełkaesiaków. Kaczmarek próbuje lobować bramkarza Lechii, ale przenosi piłkę nad poprzeczką

9' - Saganowski na środku boiska fauluje Machaja i dostaje żółtą kartkę

11' - Kłus fauluje na linii pola karnego Bensona i także dostaje żółtą kartkę

12' - rzut wolny dla Lechii - Hajrapetjan centruje w gąszcz nóg łódzkich obrońców

14' - przy linii bocznej faulowany Kaczmarek, który ponownie wykonuje rzut wolny - udane piąstkowanie Małkowskiego

16' - Bykowski zagrywa długą piłkę do wychodzącego w uliczkę Mięciela. Nasz napastnik niestety nie sięga futbolówki

18' - Deleu wymienia kilka podań z Lukjanovsem, który próbuje wedrzeć się w pole karne. Udanym wślizgiem wybija mu piłkę spod nóg Klepczarek

21' - Stefańczyk groźnie centruje w pole karne, Saganowski nie sięga piłki

23' - Hajrapetjan z rzutu rożnego, Velimirović mija się z piłką ale bez konsekwencji

25' - rajd lewą stroną Kaczmarka przerwany faulem Deleu - żółta kartka dla gracza Lechii

26' - wolny z 30 metrów, centruje Romańczuk ale wprost na głowę najbliżej stojącego gracza gospodarzy

28' - świetna akcja Lechii. Lukjanows podaje do będącego w biegu Surmy a ten strzela z 18. metrów nad spojeniem słupka z poprzeczką

29' - znów groźnie Lechia - strzał Wiśniewskiego (po plecach Łabędzkiego) przelatuje nad poprzeczką

30' - groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego, Velimirović pewnie piąstkuje naciskany przez napastników

32' - ŁKS bardzo się cofnął. Kolejny strzał Wiśniewskiego z dystansu tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką.

34' - Velimirović źle obliczył lot pilki i przegrał walkę w powietrzu z Bensonem. Na szczęście Holender główkuje obok słupka

35' - Benson strzela z woleja z 12 metrów, trafia w Łabędzkiego

38' - ŁKS nareszcie na połowie Lechii - Saganowski do Mięciela, ten strzela z kilku metrów w nogi obrońców

39' - po rzucie rożnym strzela Klepczarek ale kilka metrów nad bramką

41' - Lukjanovs z woleja - metr obok słupka

43' - Wiśniewski z 18. metrów strzela w środek bramki - pewnie broni Velimirović

45' - Kaczmarek mija dwóch graczy Lechii i centruje na głowę Saganowskiego. Ełkaesiak naciskany przez dwóch obrońców strzela nad poprzeczką

45' - koniec pierwszej części spotkania. W przerwie spiker podaje informację, że mecz ogląda 22 624 widzów

46' - druga połowa rozpoczęta. Oba zespoły bez zmian.

47' - Szałachowski zbyt późno wypuszcza w uliczkę Mięciela - spalony

49' - fantastycznie dwukrotnie broni Velimirović - najpierw strzał Wiśniewskiego, potem dobitkę Nowaka

51' - zza linii pola karnego po ziemi strzela Machaj. Znow dobrze Velimirović

53' - po starciu z Wiśniewskim mocno poturbowany Łabędzki, rozgrzewke rozpoczyna Adamski

55' - Łabędzki trzyma się za łokieć ale wraca na boisko

57' - potężna bomba Wiśniewskiego z ponad 20. metrów - piłka zmierza w okienko, świetnie interweniuje Velimirović

60' - Stefańczyk centruje na głowę Mięciela - ten strzela dwa metry obok słupka

63' - szybka kontra ŁKS. Szałachowski centruje, Mięciel z woleja wysoko nad bramką

64' - Lukjanovs z 17. metrów tuż obok słupka

66' - dobra akcja ŁKS. Rozpoczął saganowski, zacentrował szałachowski a Mięciel uderzył z powietrza - niestety obok słupka

67' - wspaniale Velimirović!!! Nasz bramkarz broni w sytuacji sam na sam z Nowakiem

69' - dobra kontra ŁKS. Saganowski podaje do idącego na obieg Kaczmarka ale ten osaczony przez trzech defensorów traci piłkę

71' - natychmiastowa kontra Lechii, w ostatniej chwili interweniuje Łabędzki

73' - na boisku pojawia się Nowak (za Bykowskiego) i natychmiast oddaje strzał zablokowany przez obrońców

75' - Wiśniewski znów bardzo groźnie strzela z dystansu - tuż nad spojeniem

77' - rzut wolny po faulu na Mięcielu. Centruje Stefańczyk, ale niedokładnie

80' - ŁKS przytrzymał przez kilka minut piłkę na połowie gospodarzy. Kaczmarek strzela wysoko nad bramką

84' - kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Lechię. Hajrapetjan strzela (dośrodkowuje?) obok słupka

86' - było gorąco - dośrodkowuje Machaj, Sazankov z kilku metrów wysoko nad bramką

87' - z dystansu Nowak, piłkę po rykoszecie z najwyższym trudem broni Małkowski

90' - sędzia doliczył 4 minuty