----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

niedziela, 15 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Legia Warszawa 1:3.

Łódzki Klub Sportowy przegrał w Bełchatowie z warszawską Legią 1:3.

Zapis relacji:

1' - pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczęli łodzianie

3' - rzut wolny dla ŁKS-u, lecz dośrodkowanie ląduje w rękawicach bramkarza Legii

7' - częściej przy piłce utrzymują się ełkaesiacy, lecz brakuje klarownych sytuacji. W poczynaniach obu drużyn brakuje dokładności

10' - pierwszy rzut rożny dla gości i faul Dariusza Kłusa w polu karnym. Jedenastka dla Legii

12' - Vrdoljak pewnym strzałem pokonuje Pavle Velimirovica. ŁKS 0-1 Legia

15' - błyskawiczna odpowiedź łodzian - Saganowski wrzuca do środka, Mięciel zgrywa do Szałachowskiego, a ten przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego zdobywa pierwszego gola dla ŁKS-u w tym sezonie

16' - ŁKS nie ustaje w atakach, lecz strzał z woleja Marcina Mięciela wysoko ponad bramką

18' - strzelec zwycięskiego gola w Moskwie trafia również w Bełchatowie. Janusz Gol pokonuje głową bramkarza ŁKS-u i mamy 1:2

22' - Rybus staje oko w oko z Velimirovicem, z pojedynku górą wychodzi golkiper ŁKS-u

24' - Ljuboja zagrywa wzdłuż bramki do Wawrzyniaka, lecz obrońca Legii pudłuje

25' - strzał Mięciela zablokowany przez obrońców

29' - dośrodkowanie Kaczmarka strzałem kończy Szałachowski, lecz pewnie broni Kuciak

34' - niecelny strzał Rybusa

36' - świetny odbiór, a następnie prostopadła piłka Agwana Papikyana, ełkaesiacy reklamują rzut karny, lecz sędzia pozostaje niewzruszony

40' - strzał Łabędzkiego z dystansu bardzo niecelny

45+1 - sędzia kończy pierwszą połowę spotkania, ŁKS przegrywa 1:2

46' - przed nami druga połowa spotkania, oba zespoły bez zmian

48' - efektowny drybling Papikyana kończy się faulem legionistów, lecz dośrodkowanie z rzutu wolnego młodego pomocnika ŁKS-u nieco zbyt głębokie

52' - Janusz Gol po dośrodkowaniu Bonfima Manu trafia w słupek bramki Velimirovica

58' - Stefańczyk mija trzech legionistów, lecz cała akcja kończy się jedynie rzutem rożnym dla ŁKS-u

61' - świetny strzał Szałachowskiego blokuje Jakub Wawrzyniak. Po chwili znakomicie główkuje Marcin Mięciel, lecz broni Dusan Kuciak

64' - Saganowski z ostrego kąta wprost w bramkarza Legii

70' - znakomita okazja, lecz "Sagan" na spalonym

72' - kolejny strzał ŁKS-u, ponownie broni Kuciak

76' - znakomita akcja Vrdoljaka, obrońca Legii zostaje zatrzymany dopiero na linii końcowej

81' - dośrodkowanie z prawej strony zamyka Daniel Ljuboja - ŁKS przegrywa 1:3

87' - strzał byłego zawodnika ŁKS-u, Jakuba Koseckiego, tuż ponad bramką łodzian

89' - ostry faul Wawrzyniaka z boku pola karnego, Nowak dośrodkowuje na głowę Bykowskiego, lecz ten uderza ponad bramką

90+2 - strzał Stefańczyka zablokowany przez obrońców

90+3 - sędzia Krztoń kończy spotkanie

29.08.2011,18:30-Bełchatów (stadion GKS-u)

ŁKS                 Legia Warszawa
 ŁKS Łódź - Legia Warszawa 1:3 (1:2)

15' Szałachowski        12' Vrdoljak (k)
                                       18' Gol
                                       81' Ljuboja

Sędzia: Wojciech Krztoń

Żółte kartki: Borysiuk, Wawrzyniak, Vrdoljak

ŁKS: Velimirović, Stefańczyk, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek, Szałachowski (85. Pruchnik), Kłus, Papikyan (58. Nowak), Romańczuk (70. Bykowski), Saganowski, Mięciel.

Legia: Kuciak, Wawrzyniak, Vrdoljak, Żewłakow, Jędrzejczyk, Gol, Borysiuk, Bonfim (82. Kosecki), Radović (64. Ohayon), Rybus (74. Kucharczyk), Ljuboja