niedziela, 15 września 2013

Sezon 2011/12 PP: Termalica Nieciecza - ŁKS 0:2.

ŁKS zwyciężył w meczu I rundy Pucharu Polski - łodzianie pokonali 2:0 zespół Termaliki Bruk-Bet. Bramki zdobyli Dalibor Pleva (trafienie samobójcze) oraz Marek Saganowski. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu „Rycerze Wiosny” awansowali do kolejnej fazy rozgrywek – 1/16 Finału Pucharu Polski.

Od początku meczu stroną przeważającą byli zawodnicy Termaliki Bruk-Bet. Po kwadransie gry piłkarze z Niecieczy mieli na swoim koncie już dwie dobre akcje ofensywne – najpierw Marcin Szałęga posłał groźne dośrodkowanie w pole karne łodzian, a kilka chwil później Tomasz Metz zwiódł dwóch obrońców ŁKS-u i dograł piłkę do znajdującego się na dobrej pozycji Łukasza Szczoczarza. Obie sytuacje nie przyniosły jednak gospodarzom prowadzenia.

Gracze ŁKS-u pozwolili „wyszumieć się” niecieczanom na początku meczu, a po upływie kwadransa zaczęli stopniowo przejmować inicjatywę na boisku. Ełkaesiacy groźnie atakowali bramkę Macieja Budki. W 21. minucie Bartosz Romańczuk posłał kąśliwe dośrodkowanie w pola karne, po którym piłka odbiła się od słupka. W 24. minucie Sebastian Sałachowski otrzymał znakomite prostopadłe podanie z głębi pola, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Cztery minuty później Cezary Stefańczyk uderzał z rzutu wolnego, ale posłał piłkę ponad bramką. Końcówka pierwszej połowy, podobnie jak jej początek, należała do graczy Termaliki. Najlepszą szanse na zdobycie gola niecieczanie zmarnowali dwie minuty przed gwizdkiem sędziego kończącym tę część meczu – w idealnej sytuacji znalazł się Szymon Martuś, jednak po jego strzale piłka poszybowała nad bramką Pavla Velimirovica. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron agresywniej zaatakowali goście, co przyniosło wymierny efekt już kilka minut po wznowieniu gry. W 50. minucie Marcin Mięciel otrzymał dokładne, prostopadłe podanie i oddał strzał na bramkę gospodarzy. Golkiper gospodarzy odbił piłkę ale niefortunnym zagraniem popisał się obrońca Dalibor Pleva, który, próbując zażegnać niebezpieczeństwo, umieścił piłkę we własnej bramce. Po samobójczym trafieniu Termalica rzuciła się do odrabiania strat. W 56. minucie wyrównać mógł  Szymon Martuś, ale nie zdołał oddać strzału będąc zaledwie trzy metry przed bramką Velimirovica.

W kolejnych minutach gospodarze znów zyskiwali optyczną przewagę, lecz ich starania szybko zostały zaprzepaszczone – ŁKS zadał bowiem drugi cios. W 67. minucie Mięciel zagrał w pole karne do Marka Saganowskiego, który strzelił płasko w kierunku bramki niecieczan. Uderzenie instynktownie zdołał odbić bramkarz, ale wobec natychmiastowej „dobitki” głową był już bezradny. Po zdobyciu drugiego gola ełkaesiacy zaczęli grać w ataku dużo swobodniej. Do końca meczu mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie rezultatu, z których najlepszą zmarnował tuż przed końcowym gwizdkiem Saganowski. Napastnik ŁKS-u przyjął piłkę zagrywaną przez Szałachowskiego i znalazł się sam-na-sam z bramkarzem Termaliki, który jednak wyszedł z opresji obronną ręką, ratując swoją drużynę przed stratą trzeciego gola.

17 sierpnia 2011, 17:00 - Nieciecza