wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12: Lech Poznań - ŁKS 4:0.

Lech Poznań w bieżącym sezonie okazuje się być dla ełkaesiaków bardzo niewygodnym rywalem - już po raz drugi w tym sezonie piłkarze z Poznania wysoko ograli łodzian. Wszystkie gole dla "Kolejorza" padły w pierwszej połowie meczu, a spotkanie ustawiła "bomba" Kriwieca z początku meczu - już w 13. minucie pokonał on Velimirovića mocnym strzałem tuż pod poprzeczkę. Graczom ŁKS-u nie udało się odpowiedziec na cztery bramki Lecha honornowym trafieniem, pomimo wielu prób i kilku dogodnych sytuacji, których najwięcej miał Marcin Mięciel.

Zapis relacji:

1' - Sędzia Borski rozpoczął mecz, przy piłce ŁKS

2' - Murawski zainicjował pierwszy atak gospodarzy, "na raty" poradzili sobie obrońcy z Łodzi

4' - Ełkaesiacy skonstruowali pierwszy atak pozycyjny, niestety Mięciel zakończył go niecelnym dośrodkowaniem

7' - Gra przeniosła się do środkowej strefy boiska, Lech stosuje agresywny pressing, który jak dotąd nie przynosi zbyt wiele korzyści

9' - Błąd defensywy "Kolejorza", do bezpańskiej piłki przed polem karnym dopadł Klepczarek, lecz strzelił obok słupka

10' - Mięciel zmarnował wyśmienitą sytuację - nie zdołał opanować piłki zagrywanej z głębi pola i wybiec "sam na sam" z Burićem

12' - Smoliński dostrzegł Szałachowskiego na lewym skrzydle, gracz ŁKS-u był jednak na pozycji spalonej

13' - 1:0 - Niepilnowany w polu karnym Kriwiec dostał piłkę z lewej strony i uderzył tuż pod poprzeczkę bramki Velimirovića. Bramkarz łodzian był bez szans.

15' - ŁKS o krok od wyrównania! Kaczmarek świetnie przerzucił piłkę na lewą stronę do Szałachowskiego, a ten strzelił minimalnie niecelnie.

19' - Ależ mecz przy Bułgarskiej! Mięciel minął wychodzącego z bramki Burića, oddał strzał w światło bramki, ale wybił ją głową jeden z obrońców Lecha.

21' - Injac uderzył z dystansu, bardzo niecelny strzał

26' - Tonev niebezpiecznie zacentrował w pola karne łodzian, piłka wybita jednak za linię końcową

27' - Możdżeń spokojnie przyjął piłkę przed polem karnym ŁKS-u i zdecydował się na techniczny strzał, który w świetnym stylu obronił Velimirović

31' - 2:0 - Tonev podwyższył prowadzenie Lecha, Bułgar nie pomylił się mając przed sobą tylko bramkarza łodzian

33' - 3:0 - Lech zdobywa kolejnego gola - Rudnev dostał piłkę od... Stefańczyka i oddał celny strzał z najbliższej odległości

37' - Indywidualna akcja Mięciela, napastnik ŁKS-u zakończył ją niestety zbyt słabym uderzeniem

39' - Poznaniacy spokojnie rozgrywali piłkę na swojej połowie

42' - 4:0 - "Kolejorz" prowadzi już czterema bramkami! Interweniujący Velimirović zderzył się z Łukasiewiczem, dzięki temu Możdżeń mógł zdobyć kolejnego gola dla gospodarzy.

45'+1' - Sędzia kończy pierwszą, fatalną dla łodzian, odsłonę meczu

46' - Obie drużyny rozpoczęły drugą połowę bez zmian

48' - Rzut wolny z bocznego sektora boiska wykonał Kaczmarek, piłka ostatecznie ląduje jednak w rękach Burića

51' - Mięciel nie trafił czysto w piłkę, jego strzał z około 16 metrów nie mógł więc zaskoczyć bramkarza Lecha

51' - Mięciel ambitnie walczył o piłkę z Kamińskim w polu karnym poznaniaków, ale ta akcja także nie przyniosła korzyści gościom

55' - Murawski rozgrywał piłkę z Injacem przed polem karnym ŁKS-u, akcja została jednak dobrze zastopowana przez łodzian

57' - Łodzianie wciąż ambitnie starają się atakować, pomimo "bagażu" czterech bramek

60' - Dobra akcja ełkaesiaków, Szałachowski sprytnie "wrzucił" piłkę w pola rane Lecha, ostatecznie nie doszedł do niej jednak Mięciel

61' - Rudnev uderzył "Szczupakiem", strzał zblokował Klepczarek, wybijając futbolówkę na rzut rożny

64' - Djurdjević wygrywa pojedynek biegowy ze Smolińskim

66' - Kolejny atak pozycyjny łodzian przerwany przez gospodarzy już w środku boiska

67' - Smoliński wyłożył piłkę Mięcielowi, "Miętowy" po serii zwodów zdołał oddać strzał, ale piłka trafiła w obrońcę

70' - Rudnev usiłował ograć Klepczarka, górą jednak zawodnik ŁKS-u

73' - Mecz toczy się w wyraźnie wolniejszym tempie niż jeszcze kilkanaście minut temu

77' - Atak Lecha sunął lewą stroną boiska, na szczęście niebezpieczeństwo zażegnali obrończy z Łodzi

78' - Dobra akcja oskrzydlająca ełkaesiaków, Mięciel strzelił ponad poprzeczką

80' - Rzut wolny dla ŁKS-u, strzał z około 27 metrów oddał Kaczmarek. Piłka poszybowała stanowczo za wysoko.

83' - ŁKS stara się zdobyć honorowego gola, niestety sytuację na boisku cały czas kontrolują spokojnie grający poznaniacy

85' - Kriwiec dograł przed bramkę Velimirovića, żaden z lechitów nie oddał strzału

87' - Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, wynik nie ulega jednak zmianie

90' - Kriwiec nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu minęła ona bramkę łodzian w bezpiecznej odległości

90'+2' - Sędzia gwiżdżę po raz ostatni. Łodzianie drugi raz w tym sezonie wysoko ulegli drużynie Lecha Poznań.

3 grudnia 2011, 18:00 - Poznań.