wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Jagiellonia Białystok 1:1.

Łódzki Klub Sportowy dość pechowo zremisował z Jagiellonią Białystok. Bramkę dla łodzian zdobył Antoni Łukasiewicz, a wyrównującego gola strzelił z rzutu karnego Alexis Norambuena. Łodzianie do przerwy grali bardzo dobrze i mogli prowadzić znacznie wyżej. Po golu Łukasiewicza do siatki mogli trafić jeszcze Marek Saganowski (jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca) i Sebastian Szałachowski (w dogodnej sytuacji zamiast strzelać, próbował dogrywać piłkę partnerom).

Po zmianie stron Jagiellonia zagrała odważniej i jedna z akcji gości zakończyła się faulem w polu karnym Piotra Klepczarka, który w nieprzepisowy sposób zatrzymał wychodzacego na czysta pozycję rywala. Norambuena strzelil nie do obrony i ustalił wynik meczu.

Zapis relacji:

1' - Pierwszy gwizdek sędziego i od razu groźna akcja łodzian, Szałachowski nie zdołał opanować piłki na lewym skrzydle.

3' - Zamieszanie pod bramką Velimirovica, na szczęście dla ŁKS-u większego zagrożenia nie było.

4' - Rzut rożny z prawej strony wykonał Smoliński, piłkę pod nogi dostał Szałachowski, ale nie zdołał oddać strzału.

7' - Goście przedostali się pod bramkę łodzian, lecz piłkę spod nóg Bartczaka wybił Łabędzki.

8' - Kaczmarek dośrodkował wprost w ręce Ptaka.

10' - Golański wrzucił piłkę pod bramkę gości, Kłus nie wyskoczył jednak dostatecznie wysoko aby uderzyć głową.

12' - Gra toczy się przede wszystkim w środkowej strefie boiska.

13' - Szarżujący Kłus zatrzymany przez bramkarza "Jagi".

14' - Kaczmarek uderzył nad bramką Ptaka, ŁKS powoli zyskuje optyczną przewagę.

16' - 1:0 - Kaczmarek wykonał rzutr wolny z ok. 20 metrów, piłkę odbił Ptak a Łukasiewicz nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w siatce.

22' - Jagiellonia długo rozgrywała piłkę, zawodnicy Czesława Michniewicza nie zdołali jednak wypracować klarownej sytuacji strzeleckiej.

26' - Grzyb zaprezentował swoją szybkość biegnąc z piłką prawą stroną boiska.

28' - Saganowski brutalnie "wykosił" Ciołka pod polem karnym "Jagi".

30' - ŁKS ruszył z kontratakiem środkiem boiska, dobrze ustawionego Szałachowskiego nie dostrzegł jednak "Sagan".

34' - Jagiellonia wciąż nie potrafi stworzyć realnego zagrożenia pod bramką ŁKS-u.

35' - Saganowski uderzył mocno po ziemi, piłkę zdołał zatrzymać Ptak do spółki z Bartczakiem, wybijając ją z linii bramkowej.

38' - Łodzianie raz po raz niepokoją defensywę drużyny z Białegostoku, jak do tej pory nie udało im się jednak zdobyć drugiego gola.

41' - Szałachowski ograł dwóch rywali na lewym skrzydle, piłkę po jego dośrodkowaniu wybili jednak defensorzy gości.

44' - Jagiellonia oddaje pierwszy celny strzał w dzisiejszym spotkaniu - piłkę uderzoną przez Arłukowicza bez problemów wylapał Velimirovic.

45' + 1 - Ełkaesiacy zmarnowali idealną okazję na podwyższenie prowadzenia. Z piłką zagraną przez Szałachowskiego w polu karnym minął się Kaczmarek.

45' + 2 - Sędzia Wasielewski zakończył pierwszą odsłonę meczu.

46' - Początek drugiej połowy meczu, ŁKS próbował przedrzeć się pod bramkę Ptaka lewą stroną boiska.

47' - W polu karnym  "Jagi" padł Saganowski, sędzia nie zdecydował się jednak odgwizdać rzutu karnego.

49' - Kaczmarek uderzył z rzutu wolnego z prawej strony, piłkę zdołał odbić bramkarz gości.

51' - Atak drużyny z Białegostoku sunący prawą stroną boiska został zatrzymany przez Łabędzkiego.

55' - Dwa groźne ataki gospodarzy - niestety ani Romańczuk ani Bykowski nie zdołali celnie dograć piłki do lepiej ustawionych partnerów.

58' - Kaczmarek dośrodkował z rzutu wolnego wprost w ręce Ptaka.

63' - 1:1 - Klepczarek sfaulował w polu karnym jednego z piłkarzy "Jagi", rzut karny na bramkę zamienił Norambuena.

65' - Jagiellonia coraz częściej atakuje, ŁKS cofnięty do obrony.

69' - Dośrodkowanie Kupisza zablokował jeden z defensorzów ŁKS-u.

70' - Kaczmarek wywalczył kolejny rzut rożny, ełkaesiacy znowu dochodzą do głosu.

73' - ŁKS o krok od zdobycia drugiego gola! Po strzale Kłus piłka minęła bramkarza, ale z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców.

76' - Saganowski strzelał efektownym "szczupakiem", chwilę później po "główce" Kłusa piłka o centymetry minęła bramkę Ptaka.

80' - Z lewej strony dośrodkował Bykowski, obrońcy z Białegostoku wybili jednak piłkę z własnego pola karnego.

83' - Łabędzki zbyt słabo zagrał do Velimirovica, bramkarz ŁKS-u próbując wybić piłkę trafił w zawodnika gości. Skończyło się jednak na strachu.

86' - Obie drużyny najczęściej rozgrywały piłkę w okolicach linii środkowej boiska.

88' - ŁKS zamknął Jagiellonię w obrębie pola karnego, zabrakło jednak zdecydowanego wykończenia akcji.

90'+ 3 - Sędzia gwizdnął po raz ostatnim, mecz zakończył się podziałem punktów.

26 listopada 2011, 13:30 Łódź

ŁKS                      Jagiellonia
ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1
16' Łukasiewicz           63' Norambuena

ŁKS: Velimirović, Golański (46' Bykowski), Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek, Stefańczyk, Łukasiewicz, Kłus, Smoliński, Szałachowski (46' Romańczuk), Saganowski

Jagiellonia: Ptak, Skerla, Kupisz, Hermes (57' Gigauri), Cionek, Norambuena, Bartczak, Grzyb, Cetković, Pawłowski, Arłukowicz (57' Kukol)

Sędzia: Wasielewski (Kalisz)

Żółte kartki: Saganowski, Łabędzki, Łukasiewicz, Skerla