wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Śląsk Wrocław 1:2.

Łódzki Klub Sportowy przegrał na własnym boisku z liderem tabeli T-Mobile Ekstraklasy, Śląskiem Wrocław 1:2. Aż do 78. minuty nic nie zapowiadało jednak porażki gospodarzy. Łodzianie przez znaczną część spotkania nie byli zespołem gorszym od Śląska, długo utrzymywało się prowadzenie "Rycerzy Wiosny", dla których gola już w 9.minucie zdobył Antoni Łukasiewicz. W drugiej odsłonie meczu zawodnicy gości zdołali wykorzystać nadarzające się okazje i dwukrotnie pokonali Bogusława Wyparłę. Wyrównujące trafienie dla wrocławian padło w 78. minucie za sprawą Przemysława Kazimierczaka, a cztery minuty później wynik ustawlił Marek Wasiluk.

Zapis relacji:

1' - Sędzia Piasecki rozpoczął spotkanie, przy piłce ełkaesiacy

3' - Wademar Sobota ograł dwóch łodzian tuż przed polem karnym, na szczęście nie wyniknęło z tego nic złego

4' - Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy, Cezary Stefańczyk dośrdokowuje niecelnie

7' - Groźnie pod bramką Wyparły, strzału nie zdołał oddać jednak Sebastian Mila

8' - Gra toczy się w środkowej strefie boiska

9' - 1:0 - Gol dla ŁKS-u! Skuteczną "główką" po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka z rzutu wolnego popsiał się Antoni Łukasiewicz

11' - "Bodzio W" w dobrym stylu broni strzał Łukasza Madeja

15' - Śląsk w natarciu, ŁKS nieco cofnięty

16' - Sebastian Mila uderza z dystansu, ale piłka mija bramkę ŁKS-u w bezpiecznej odległości

19' - Mladen Kascelan także zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, niestety nie przyniosło ono korzyści

21' - Dośrodkowanie Łukasza Madeja wybijają defensorzy ŁKS-u

24' - Po rzucie rożnym z prawej strony boiska bardzo nielecnie strzelił Smoliński

25' - Z narożnika pola karnego uderzał Sebastian Mila, jednak pilka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy

28' - "Sagan" o krok od zdobycia drugiego gola! Tor lotu piłki zagranej piętą przez napastnika ŁKS-u zmienił w ostatniej chwili jeden z obrońców Śląska

30' - Pół godziny gry za nami, ŁKS nie ustępuje pola liderowi tabeli

33' - Sebastian Dudek strzelał z około 30 metrów, jego uderzenie obronił pewnie Bogusław Wyparło

36' - "Kaka" wrzucił w piłkę w pole karne, zrobił to jednak zbyt niedokładnie

38' - Na boisku z bólu zwija się Mladen Kascelan, który niefortunnie oberwał piłką

40' - Waldemar Sobota uderzył wysoko ponad bramką "Bodzia W"

45'- Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry

45'+2' - Dariusz Sztylka strzelił w sam środek bramki, piłkę bez problemu złapał bramkarz łodzian

45'+2' - Sędzia kończy pierwszą część meczu. Oba zespoły stworzyły niezłe widowisko, a w tej połowie skuteczniejszy okazał się ŁKS, który prowadzi jedną bramką.

46' - Rozpoczęła się druga odsłona meczu

47' - Na rajd prawą stroną zdecydował się Cezary Stefańczyk, niestety został powstrzymany przez defensorów gości

49' - Śląsk długo rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska

50' - Mila z rzutu wolnego strzela wprost w ręce "Bodzia W"

51' - Saganowski przegrywa pojedynek sam na sam z Kelemenem! ŁKS był o krok od podwyższenia swojego prowadzenia!

54' - Romańczuk wywalczył piłkę w środku boiska i od razu zagrał na prawe skrzydło do Smolinskiego, ten nie zdołal jednak przedostać się pod bramkę Kelemena

58' - Niecelne dośrodkowanie z prawego narożnika, piłkę wrzucał Sobota

60' - Smoliński przedarł się w pole karne Śląska i wyłożył piłkę Romańczukowi, akcja zakończona została jednak niecelnym strzałem tego ostatniego

63' - Powinno być 2:0! Klepczarek pomylił się mając przed sobą tylko bramkę!

66' - ŁKS wciąż w natarciu, w polu karnym padł Szałachowski, ale sędzia nie wskazał na "wapno". Co więcej, ełkaesiak zobaczył żółtą kartkę za próbę wymuszenia karnego.

68' - Ełkaesiacy próbują szczęścia z rzutu wolnego - z około 30 metrów strzelał Kaczmarek, ale Kelemen zdołał obronić

70' - Na murawie leży Łabędzki, który ucierpiał w starciu z jednym z wrocławian

75' - Gikiewicz nie zdołał oddać strzału, udało mu się natomiast "wykosić" jednego z gospodarzy

76' - Kolejny już pokaz waleczności w wykonaniu Mledena Kascelana, ełkaesiak ambitnie walczył o piłkę w środku boiska

78' - 1:1 - Przemysław Kazimierczak wyrównuje - strzał głową w samo okienko, Wyparło nie miał szans!

80' - Kelemen faulowany na linii bramkowej, piłka dla Śląska

82' - Mięciel stracił piłkę tuż przed bramką gości

84' - Ogromne zamieszanie w polu karnym łodzian, na szczęście dla gospodarzy piłkarze Śląska nie zdołali oddać strzału

88' - 1:2 - Śląsk zdobywa drugą bramkę, jej strzelcem Marek Wasiluk, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili

90' - Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90'+2' - Stefańczyk dośrodkowuje wprost w ręce Kelemena

90'+4' - Sędzia gwiżdze po raz ostatni. Rezerwowi Śląska zapewnili zwycięstwo drużynie z Wrocławia.

11 grudnia 2011, 14:30 Łódź

ŁKS               Śląsk Wrocław
 ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 1:2
  9' Łukasiewicz           78'Kazimierczak
                                        88' Wasiluk

ŁKS: Wyparło, Stefańczyk, Klepczarek, Łabędzki, Pruchnik, Smoliński (63' Szałachowski), Łukasiewicz, Romańczuk (73' Mięciel), Kaśćelan, Kaczmarek, Saganowski

Śląsk: Kelemen, Celeban, Fojut, Pietrasiak, Pawelec (65' Wasiluk), Sztylka, Dudek, Ćwielong (65' Kazimierczak), Madej (42' Gikiewicz), Mila, Sobota

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk)

Żółte kartki: Romańczuk, Kascelan, Szałachowski - Sobota, Pietrasiak