wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Ruch Chorzów 0:4.

Tomasz Wieszczycki nie będzie miło wspominał swojego debiutu na ławce trenerskiej. ŁKS wyraźnie przegrał z Ruchem Chorzów.

Zapis relacji:

1' - Sędzia Szymon Marciniak rozpoczyna mecz. Przy ławce ŁKS-u pełniący funkcję tymczasowego trenera Tomasz Wieszczycki

2' - Kłus wywalczył piłkę w środku boiska inicjując pierwszy składny atak ŁKS-u. Futbolówka nie dociera jednak do Mięciela

4' - Walka toczy się głównie w środkowej strefie boiska, trwa wzajemne "badanie"

7' - 0:1 - Piotr Stawarczyk zdobywa bramkę dla Ruchu, wykorzystując pierwszą podbramkową sytuację gości po rzucie rożnym z lewej strony!

12' - ŁKS dłużej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika, gdyż gra cały czas toczy się w środkowej strefie boiska

14' - Groźna akcja Ruchu. Abbott dostał piłkę od Zieńczuka, ale strzelił wysoko nad bramką Velimirovica

15' - Mięciel z najbliższej odległości strzelił nad poprzeczką bramki Peskovica

17' - Zieńczuk uderzył z dystansu, ale piłkę pewnie złapał bramkarz łodzian

21' - Janoszka sfaulowany w okolicach 30 metra. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, na szczęście dla łodzian, nie spowodowało większego zagrożenia

25' - Saganowski świetnie zagrał do Szałachowskiego wzdłuż linii bramkowej, były piłkarz Legii przestrzelił jednak w idealnej sytuacji, będąc zaledwie metr przed bramką!

28' - Zamieszanie w polu karnym Ruchu, ełkaesiacy reklamowali zagranie ręką jednego z obrońców, ale sędzia pozostał niewzruszony

30' - Velimirović paruje na rzut rożny niezwykle mocny strzał Piecha

32' - Szarża Kaczmarka na lewej stronie boiska nieprzeisowo zatrzymana przez jednego z graczy "Niebieskich"

38' - Kaczmarek minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego z około 20 metrów

40' - Abbott uderza głową, piłkę z największym truden odbija Velimirovic, a kilka sekund później Piech trafia w poprzeczkę!

43' - ŁKS zepchnięty do obrony, Ruch raz po raz przedostaje się pod bramkę łodzian

44' - "Sagan" główkuje wysoko nad poprzeczką bramki Peskovica

45' - Chorzowianie ponownie trafiają w poprzeczkę - tym razem po strzale Lisowskiego z rzutu wolnego

45'+2' - Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tej odsłonie meczu

46' - ŁKS od początku ruszył do ataku, brakuje jednak ostatniego podania

50' - 0:2 - Identycznie jak w przypadku pierwszego gola - obrona łodzian zagapiła się po dośrodkowaniu, wykorzystał to Grodzicki i Ruch prowadzi już 2:0

52' - ŁKS cały czas z determinacją i wolą walki, ale bez dokładności oraz skupienia. Szczególnie aktywny jest Marcin Kaczmarek, raz po raz atakujący lewym skrzydłem

54' - Łodzianie zamknęli rywali na ich połowie, strzałem z rzutu wolnego zaskoczyć bramkarza próbował Kaczmarek, chwilę później zakotłowało się po rzucie rożnym - wciąż jednak ŁKS przegrywa 0:2

59' - Kolejne dośrodkowanie Kaczmarka, tym razem piłkę z łatwością wybijają obrońcy Ruchu

63' - Ponownie Kaczmarek, Bykowski wchodzi w pole karne, ale nie radzi sobie z defensywą chorzowian

65' - 0:3 - Pierwszy raz od momentu drugiego gola Ruch przedostaje się pod bramkę łodzian i... podwyższa prowadzenie. Ładny wolej Piecha ląduje w siatce!

67' - 0:4 - Od razu do ataku rusza ŁKS, pudłuje do pustej bramki i nadziewa się na kontrę. Paweł Abbott i łodzianie przegrywają już czterema bramkami!

68' - ŁKS wciąż się nie poddaje - najpierw dwa rzuty rożne, potem dwa rzuty wolne, lecz wciąż bez większego zagrożenia dla bramki Peskovica

74' - Okres gry w środku pola, łodzianie nie mogą znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną i liczną obronę Ruchu

77' - ŁKS napiera, ale cały czas brakuje dokładności, Ruch z kolei czeka na kolejne kontrataki

80' - Znów bardzo gorąco pod bramką Peskovica, dwa strzały ełkaesiaków blokują jednakże obrońcy gości

82' - Ładne rozegranie Smolińskiego, Kaczmarka i Romańczuka, po raz enty dośrodkowanie zbyt głębokie

86' - Jeden z nielicznych strzałów Ruchu pewnie łapie Velimirovic

88' - Marek Saganowski mija dwóch obrońców Ruchu, ale jego silny strzał w krótki róg broni Peskovic

90'+2' - Sędzia Szymon Marciniak gwiżdże dziś po raz ostatni. ŁKS przegrywa z Ruchem 0:4.

5 listopada 2011, 15:45 - Łódź