wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12: Korona Kielce - ŁKS 0:2.

Po bramce i asyście Marka Saganowskiego łodzianie wygrali w Kielcach i awansowali w tabeli na jedenastą pozycję.

Tak jak się spodziewano, w spotkaniu na Arenie Kielce nie brakowało walki i ostrych spięć, a sędzia Marcin Borski aż dwanaście razy upominał zawodników żółtymi kartkami.

Przez większą część meczu zanosiło się na bezbramkowy remis, ale podobnie jak w meczu derbowym, łodzianie w końcówce zdołali wyszarpnąć rywalowi trzy punkty. Na kwadrans przed końcem meczu lewą strona urwał się Sebastian Szałachowski i gdy wydawało się, że sam będzie kończył akcję niespodziewanie podał do Marka Saganowskiego, który przytomnym strzałem nad interweniującym rozpaczliwie Małkowskim strzelił gola.

W doliczonym czasie gry gospodarze próbowali zamknąć ełkaesiaków na ich połowie, ale jeden z wypadów gości zakończył się bramką, która definitywnie rozstrzygnęła losy meczu. Rzut rożny wywalczył Maciej Bykowski, piłka trafiła do Saganowskiego, ten wypatrzył w polu karnym Dariusza Kłusa, a nasz pomocnik strzelil lekko, ale bardzo precyzyjnie.

Zapis relacji:

1' - zaraz po rozpoczęciu meczu Stano fauluje Kaczmarka

5' - solowa akcja Mięciela, podanie do Saganowskiego, ale ten na spalonym

7' - Szałachowski centruje w pole karne, Stano ubiega Saganowskiego

8' - centra z rzutu rożnego, niepilnowany "Sagan" w idealnej sytuacji główkuje wprost w ręce bramkarza

9' - szybka kontra gości, Kaśćelan do kaczmarka, ten strzela w nogi obrońców

10' - Sobolewski blisko bramki ŁKS, ale piłkę wybija mu spod nóg Romańczuk

16' - Kiełb w pole karne do Korzyma - spalony

18' - Vuković w uliczkę do Korzyma, sytuacje wyjaśnia Pruchnik, dobrze asekurujący Łabędzkiego

20' - rzut rożny dla Korony. Lech główkuje nad poprzeczką

22' - Szałachowski fauluje Lecha tuż przy narożniku pola karnego. Będzie groźnie...

23' - tuż przy słupku strzela Vuković, fantastycznie broni Velimirović

28' - lewą stroną przedziera się Kaczmarek, faulowany przez Vukovića - żółta kartka

31' - Stano zgrywa piłkę głową  do nadbiegających partnerów, na szczęście czujny Velimirović łapie futbolówkę

33' - Kaczmarek strzela z ponad 20. metrów ale kilka metrów obok słupka

37' - Kaśćelan zwija się z bólu po starciu z Korzymem, po interwencji lekarzy Czarnogórzec wraca na boisko

39' - centra Łukasiewicza, Szałachowski strzela z woleja, ale wysoko nad bramką

40' - Velimirović niezbyt pewnie wychodzi do dośrodkowania, na szczęście rywale nie wykorzystuja jego błędu

43' - świetna okazja dla Korony. Velimirović broni strzał Korzyma z kilku metrów, a Lisowski dobija tuż obok słupka

45 - Lech strzela z 20. metrów w sam środek bramki

45+2 - Pruchnik w świetnej sytuacji strzela i koncami palców broni Małkowski. Koniec pierwszej połowy

46' - druga część meczu rozpoczęta

47' - świetna centra Kaczmarka, Saganowski główkuje obok spojenia słupka z poprzeczką

49' - Kiełb uderza bardzo mocno z dystansu, ale nad bramką

51' - świetna kontra Korony, w ostatniej chwili Łabędzki wybija piłkę spod nóg Lisowskiego

56' - Pruchnik fauluje Kuzerę 20 metrów od bramki. Rzut wolny - Lisowski strzela w mur

57' - rzut rożny, główkuje Stano, Velimirovic broni nogami

62' - od kilku minut mało ładnej gry, a sporo fauli w środkowej strefie boiska

64' - Korzym strzela głową, ale bardzo niecelnie

66' - kontra ełkaesiaków, Saganowski do Mięciela, ten niezbyt dobrze trafił w piłkę i oddał lekki płaski strzał

70' - ostre starcie Szałachowskiego z Lisowskim, obaj piłkarze leżą na murawie. Po chwili przerwy gra wznowiona

74' - 0:1, świetna kontra ŁKS, Szałachowski podaje do Saganowskiego, który strzela do siatki

76' - rzut rożny dla ŁKS, niestety źle rozegrany i strata piłki

78' - w pole karne centruje Kijanskas, pewnie łapie piłkę Velimirović

80' - Kiełb strzela z 25. metrów - obok bramki

84' - Kaczmarek fauluje Sobolewskiego. Rzut wolny - centra, Korzym strzela tuż nad poprzeczką. Ufff... było gorąco

85' - świetna indywidualna akcja Kaśćelana, który podaje do Mięciela, ten mija Kijanskasa i strzela tuż nad spojeniem

86' - Bykowski zaraz po wejściu na plac gry strzela na bramkę - broni Małkowski

89' - fauluje Adamski, rzut wolny dla Korony z 18. metrow. Vuković strzela nad bramką

90' - sędzia doliczył aż 5 minut

90+2 - trwa oblężenie bramki ŁKS, ale łodzianie bronią się bardzo umiejętnie

90+3 - Bykowski wywalczył rzut rożny. Chwila oddechu dla naszych obronców

90+4 - 0:2, Saganowski podaje do Kłusa, a ten strzela gola - pilka odbija się od słupka i wpada do bramki