----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12: GKS Bełchatów - ŁKS 3:0.

Nie udał się debiut trenera Ryszarda Tarasiewicza na ławce ŁKS-u. Łodzianie przegrali 0:3 z GKS-em Bełchatów.

Zapis relacji:

1' - Rozpoczął się mecz, nie brakuje niespodzianek w składzie. Obie drużyny rozpoczęły od prób ataku - zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie

3' - wolej z boku pola karnego trafia w Łabędzkiego,  ŁKS oddala grę od własnej bramki

5' - znakomita okazja dla ŁKS-u! Ostre dośrodkowanie Kaczmarka, próba strzału głową Golańskiego, po intwerwencji Sapeli próbuje jeszcze Kłus - piłka przelatuje jednak nad poprzeczką

7' - odpowiada GKS - strzał z prawej strony paruje Velimirovic, wciąż jednak w ataku pozostają gospodarze

9' - dynamiczna akcja łodzian, szarżującego Szałachowskiego powstrzymuje agresywny wślizg jednego z obrońców GKS-u. Rzut wolny z 25 metrów z olbrzymimi problemami broni Sapela

13' - Mięciel walczy jeden na jednego, rzut rożny dla łodzian. Spore zamieszanie pod bramką GKS-u, ale łodzianie nie potrafią oddać celnego strzału

17' - kolejna udana centra, tym razem Stefańczyk dorzuca piłkę na głowę Golańskiego, broni Sapela

19' - Golański ogrywa dwóch zawodników GKS-u i przerzuca na lewą stronę. Kaczmarek zagrywa wzdłuż bramki, lecz nikt nie przecina jego podania

23' - bardzo długi atak pozycyjny ŁKS-u zakończony uderzeniem Golańskiego, ełkaesiacy momentami grają z gospodarzami w "dziadka"

25' - nieszablonowo rozegrany rzut wolny, ale dośrodkowanie Szałachowskiego przejmują obrońcy. Na uwagę zasługuje wyśmienita postawa Pawła Golańskiego, który nie tylko rozgrywa piłkę, lecz jest również bardzo efektywny w destrukcji

28' - pierwsza poważna szansa gospodarzy - strzał głową przelatuje nad bramką Velimirovica

31' - lekka zadyszka ełkaesiaków, GKS utrzymuje się przy piłce, na szczęście dla łodzian póki co nic z tego nie wynika

32' - GKS reklamuje rzut karny, sędzia nakazuje grać dalej

33' - znowu dośrodkowuje Kaczmarek i po raz kolejny piłkę łapie Sapela

36' - GKS bezskutecznie próbuje przebić się przez świetnie zorganizowaną obronę ŁKS-u - kolejne pojedynki przegrywają Buzała i Bożok

37' - strzał z bliskiej odległości w ostatniej chwili blokuje Kaczmarek

40' - 1:0, szybki kontratak GKS-u Bełchatów, podanie na prawą stronę do Pawła Buzały, a ten pewnym strzałem pokonuje Velimirovica

42' - GKS idzie za ciosem - strzał Tanevskiego tuż obok spojenia

45' - koniec pierwszej połowy, ŁKS grał nieźle, momentami bardzo dobrze, lecz do przerwy schodzi przegrywając 0:1.

46' - rozpoczyna się druga część spotkania, przy piłce łodzianie

48' - pierwsze minuty należą do bełchatowian, którzy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie

52' - groźna kontra GKS-u, brutalnie zatrzymany Wróbel - rzut wolny z 25 metrów trafia w mur

54' - ŁKS wciąż atakuje skrzydłami, gospodarze z kolei skupiają się na szybkich kontratakach - trwa wymiana ciosów, lecz wynik wciąż 1:0

61' - bezbarwna gra obu zespołów - GKS częściej przy piłce, jednak bez recepty na podwyższenie prowadzenia, ŁKS z kolei bardzo chaotyczny

63' - zaskakujące uderzenie Saganowskiego i kolejny rzut rożny. Kaczmarek dośrodkowuje, znów uderza Sagan, Sapela piękną robinsonadą broni strzał głową

65' - 2:0, Bożok strzela drugiego gola dla GKS-u

67' - ŁKS rozpaczliwie rzucił się do odrabiania wyniku - centra Kaczmarka ląduje w rękawicach Sapeli

69' - Kascelan do Romańczuka, lecz jego strzał blokują obrońcy, po chwili wolej Golańskiego znakomicie broni Łukasz Sapela

75' - wciąż atakuje ŁKS... wciąż broni Sapela...

77' - strzał Saganowskiego w środek bramki bez problemów łapie bramkarz GKS-u

80' - Wróbel na głowę Nowaka, ten uderza obok bramki

83' - dwie ładne akcje łodzian, zabrakło wykończenia

85' - 3:0, Wróbel wrzuca piłkę w pole karne, ręką interweniuje Stefańczyk. Rzut karny na bramkę zamienia Baran

90' - sędzia kończy mecz

19 listopada 2011, 13:30 - Bełchatów