środa, 18 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Polonia W-wa 0:2.

W spontakniu inaugurującym rundę wiosenną Łódzki klub Sportowy przegrał na swoim boisku z warszawską Polonią. Mecz toczony w trudnych warunkach atmosferycznych (przy ujemnej temperaturze oraz opadach śniegu) rozsztrzygnęli na swoją korzyść warszawiacy - pierwszego gola w już 15. minucie zdobył Jeż, po bardzo dokładnym dośrodkowaniu Brzyskiego i zgraniu Caniego. Ten ostatni wyraźnie dał się we znaki ospodarzom jeszcze raz - ustalając wynik meczu w 70.minucie. Pomimo przewagi gości łodzianie także mieli dogodne sytuacje bramkowe, jednak nie potrafili ich nalezycie wykorzystać - najlepsze okazje zmarnowali Mięciel, Iwański oraz Saganowski.

W drużynie ŁKS-u zadebiutowało aż siedmiu nowopozyskanych zawodników - Gercaliu, Laizans, Sasin, Bonin, Gancarczyk, Iwański oraz Stąporski.

Zapis relacji:

1' - początek pierwszego w rundzie wiosennej spotkania ŁKS-u, przy piłce Polonia

2' - pierwsza akcja ofensywna ŁKS-u, żaden z gospodarzy nie zdołał jednak oddać strzału po dośrodkowaniu Mięciela

3' - stroną przeważającą w pierwszych minutach jest drużyna z Warszawy, rzut rożny wykonuje Jeż, na szczęście bramka Wyparły nie była zagrożona

5' - Bonin dobrze dogrywa do Mięciela, lecz napastnik ŁKS-u mija się z piłką

9' - dobra akcja łodzian, Mięciel drybluje na prawym skrzydle, a nastepnie dogrywa piłkę tuż przed bramkę Polonii

11' - kombinacyjna akcja warszawiaków przerwana przez łódzkich obrońców w okolicach pola karnego

13' - ŁKS zyskuje optyczną przewagę, niewiele jednak z tego wynika

15' - 0:1 - Jeż daje prowadzenie Polonii, pakując piłkę do bramki Wyparły z najbliższej odległości, asystował Cani

20' - ciężar gry przeniósł się w środkową część boiska

21' - kolejna akcja ofensywna warszawiaków, piłkę z głowy Dvalishviliego w ostatniej chwili strącił Gieraga

24' - Jeż świetnie zagrywa z głębi pola w kierunku Sultesa, zawodnik Polonii na spalonym

28' - Saganowski miał dużo miejsca tuż przed polem karnym, ale nie zdołał oddać strzału

32' - dobra interwencja Adamskiego, dzięki niemu Cani nie zdołał uderzyć czysto w piłkę będąc w dogodnej pozycji

35' - Gieraga z łatwością ograny przez Dvalishvilego, na szczęście strzał tego drugiego pozostawiał wiele do życzenia

37' - podobnie jak przed kilkoma minutami, Saganowski stracił piłkę przed polem karnym Polonii

40' - na murawie z bólu zwija się Brzyski

41' - "Sagan" nie wystartował do dobrze zagrywanej piłki z głębi pola

43' - ogromne zameszanie pod bramką gości, oborońcy Polonii wychodzą jednak z opresji obronną ręką

44' - Iwański huknął potężnie sprzed pola karnego, a piłka o centymetry minęła bramkę Gliwy

45' - sedzia kończy pierwszą odsłonę spotkania

46' - początek drugiej połowy meczu

48' - efektowny strzał przewrotką Couthino, piłka leci wysoko ponad bramką

49' - Mięciel w znakomitej sytuacji do zdobycia kontaktowej bramki, niestety nasz napastnik strzela wprost w bramkarza z Warszawy

51' - dobra akcja ofensywna ŁKS-u, zabrakło ostatniego podania aby stworzyc realne zagrożenie pod bramką Gliwy

54' - Sultes uderza nad bramką Wyparły

58' - Todorovaski szarżuje na prawym skrzydle, na szczęście piłkę spod nóg wybijają mu defensorzy gospodarzy

60' - Polonia znów dochodzi do głosu, ŁKS zepchnięty do obrony

64' - na prawej stronie boiska bardzo aktywny Sultes, którego raz po raz nie mogą upilnować defensorzy ŁKS-u

70' - 0:2 - drugą bramkę dla Polonii zdobywa Cani, warszawiacy dobrze rozegrali rzut rożny z prawej strony boiska

74' - kontratak ŁKS-u znowu przerwany w odległości 20 metrów od bramki Polonii

75' - Stęporski nie zdołał dośrodkować z lewej strony boiska

81' - Polonia przed szansą na podwyższenie prowadzenia, Sultes nie zdołał pokonać Wyparły

82' - Brzyski znakomicie strzelił z rzutu wolnego, piłkę zmnierzającą w samo okienko widowiskowo obronił Wyparło

85' - Wyparło odważnie wychodzi z bramki, dobra interwencja ulubienca łódzkiej publiczności

90' - sędzie dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90+4'' - koniec meczu, na inaugurację wiosny ŁKS przegrywa z warszawską Polonią 0:2

17 lutego 2012, 18:00 - Łódź