----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

sobota, 1 marca 2014

Sparing: Pelikan Łowicz - ŁKS Łódź 2:1.

Spotkanie ŁKS Łódź w IV lidzePiłkarze IV-ligowego ŁKS Łódź przegrali w Sierakowicach z II-ligowym Pelikanem Łowicz 1:2.

Sparing rozegrano na świetnie przygotowanym boisku A-klasowej Sierakowianki. Ełkaesiacy po raz pierwszy w tym roku zagrali na trawiastej murawie, co było widać przez pierwsze 25 minut gry. - Z tego powodu mieliśmy kłopoty, bo część moich zawodników nie mogła się przystosować do nawierzchni - tłumaczył po meczu Wojciech Robaszek, trener ŁKS. Efektem była stracona po kwadransie gry bramka. Najpierw Adam Sekuterski obronił strzał Piotra Komana, ale chwilę później skapitulował po strzale z bliska Dominika Płazy. Od 30. min stroną dominującą byli już jednak łodzianie. W 34. min Olaf Okoński po zagraniu Adriana Kasztelana nie trafił jeszcze do bramki, ale cztery minuty później popisał się już kapitalną akcją. Pomocnik ŁKS na linii środkowej odebrał piłkę rywalowi, przebiegł z nią kilka metrów i z prawie 30 metrów uderzył w samo okienko.

W drugiej połowie łodzianie osiągnęli jeszcze większą przewagę, ale Adam Patora dwukrotnie nie wykorzystał dogodnych sytuacji. Pierwszej - po godzinie gry, gdy ograł czterech rywali, ale minimalnie przestrzelił, drugiej - dziesięć minut później. Goście odpowiedzieli groźnym strzałem Mariusza Soleckiego, ale Konrad Przybylski zaliczył bardzo udaną interwencją, którą prawdopodobnie zapewnił sobie miejsce w składzie na ligowe spotkanie z Jutrzenką Warta. Kandydat na pierwszego bramkarz ŁKS był jednak bez szans w 86. min, gdy Maciej Wyszogrodzki popisał się kapitalnym uderzeniem z okolicy 20. metra.

1 marca 2014, godz.12:00 - Sierakowice