środa, 2 października 2013

Puchar Polski: ŁKS - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1.

ŁKS ŁódźPiłkarze ŁKS odnieśli kolejny historyczny sukces. Nowa drużyna z al. Unii wygrała pierwsze spotkanie w rozgrywkach pucharowych.

Meczowi ŁKS z Sokołem towarzyszyło sporo podtekstów, bo wielu piłkarzy było związanych z obu klubami. W ŁKS grał i pracował Maciej Szapak, obecny trener Sokoła, a w jego zespole występują m.in. Damian Pawlak i Piotr Klepczarek, wychowankowie klubu z al. Unii. W Sokole grali aktualni ełkaesiacy: Łukasz Adamski, Piotr Słyścio, Michał Białek, Olaf Okoński i Adrian Kasztelan. Wszystko mogło sugerować, że na boisku będzie to mecz przyjaźni...

Pierwsza połowa to potwierdzała, bo oba zespoły oddały zaledwie po trzy strzały na bramkę. Najpierw szczęścia spróbował Dawid Sarafiński, ale przestrzelił. Później gola chciał zdobyć Rafał Jankiewicz, zastępujący w ataku Adama Patorę. Jednak po jego uderzeniu bramkarz Sokoła zachował nadal czyste konto. Przy następnej próbie łodzianina był jednak bezradny. Tym samym Jankiewicz był autorem pieszego gola dla ŁKS w Pucharze Polski.

Goście próbowali zaskoczyć Adama Sekuterskiego strzałami z dystansu, ale uderzenia Damiana Bierzyńskiego, Damiana Kaczmarka i Oskara Osowskiego były niecelne.

Łodzianie utrzymali prowadzenie do 54. minuty. Wtedy Sekuterskiego pokonał Igor Swiątkiewicz, który wykorzystał zagranie Amadeusza Staniszewskiego. Po stracie gola gospodarze mieli dwie dogodne sytuacje, ale Jankiewicz i Radosław Jurkowski ich nie potrafili wykorzystać.

Do 77. minuty zanosiło się, że zwycięzcę wyłoni albo dogrywka, albo rzuty karne. Obie drużyny grały bowiem bardzo nieskutecznie. Gospodarze zaatakowali jeszcze raz, a w roli głównej wystąpił Sarafiński, który zagrał do Michała Bielickiego w pole karne, a ten płaskim strzałem zdobył zwycięskiego gola. Tym samym ŁKS awansował do III rundy okręgowego Pucharu Polski. W pierwszej rundzie łodzianie zdobyli punkty walkowerem, bo Start Brzeziny wycofał się z rozgrywek.

2 września 2013 godz.15:30 - Łódź

ŁKS Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1  Jankiewicz (43.)        Świątkiewicz (54.).
Bielicki (77.)

ŁKS: Sekuterski - Słyścio (90.+1 Majcherowicz), Waleńcik, Zimoń, Filipiak - Surowiec (62. Jurkowski), Ślęzak, Sarafiński, Żytek, Bielicki (90. Zaleśny) - Jankiewicz (62. Patora)

Sokół: Ostrowski - Kwiatkowski, Bierzyński, Golański (46. Woźniczak), Staniszewski (81. Oborowski) - Świątkiewicz, Zwoliński (62. Chojecki), Kujawski (53. S. Ceglarz), Osowski, Łągiewczyk - Kaczmarek.