niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: ŁKS - Sandecja Nowy Sącz 3:2.

Łódzki Klub Sportowy pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:2 w meczu 13. kolejki I ligi. Poniżej zapis relacji "na żywo".

Zapis relacji:

1' - pierwszy gwizdek sędziego, przy piłce łodzianie

2' - pierwsza akcja ofensywna gości, na szczęście piłkę niezbyt dokładnie zagrał Burkhardt

3' - próba ŁKS-u, silny strzał Poźniaka broni Cabaj

4' - ciężar gry przeniesiony w strefę środkową boiska

6' - 1:0 - GOL! Poźniak umieścił piłkę w bramce po rzucie wolnym z ponad 30 metrów!

7' - ŁKS gra wysokim pressingiem

8' - próba strzału przewrotką, Sarafiński uderza jednak niecelnie

10' - akcja ofensywna Sasina, przerwana przez defensorów gości, chwilę później kontrę Sandecji ofiarnie przerywa Gieraga

11' - 2:0 - ŁKS prowadzi już dwoma golami! Efektowny rajd świetnym strzałem wykończył Mateusz Stąporski!

13' - jak dotąd Sandecja nie gościła jeszcze w polu karnym ŁKS-u

14' - Sasin czujnie w obronie

15' - pierwszy strzał gości, Aleksander uderzył wysoko nad poprzeczką

16' - rzut rożny do piłkarzy z Nowego Sącza, na szczęście nie stwarzają oni zagrożenia pod bramką Wyparły

18' - ŁKS w ataku pozycyjnym, łodzianie mądrze utrzymują się przy piłce

20' - Brud stracił pilkę około 40 metrów od bramki "Bodzia W", na szczęście strzał zawodnika Sandecji był fatalny

23' - dobre dośrodkowanie Jurkowskiego

24' - łodzianie imponują dziś ambitną grą w defensywie

25' - 2:1 - Aleksander strzela kontaktową bramkę dla Sandecji

27' - na boisku zwija się z bólu Stąrposki, na szczęście nic poważnego mu nie dolega

29' - akcja Więzika przerwana przez obrońców gości

30' - Poźniak wykonuje kolejny rzut wolny, niestety tym razem Cabaj na posterunku

32' - Sandecja była o włos od wyrównania, na szczęście w porę zainterweniował Gieraga

34' - 3:1 - Jeden z obrońców Sandecji zagrał zbyt lekką piłkę do Cabaja, sytuację wyczuł Stąporski, przejął i strzelił do pustej bramki!

35' - Stąporski dobrze centrował z lewej strony, ale w porę zorientowali się defensorzy gości

37' - Aleksander przestrzelił minimalnie obok słupka

38' - akcja Sasina z Brudem zakończona minimalnie niecelnym strzałem - mogło być już 4:1

40' - Marcin Kowalski centruje, ale piłka opuszcza boisko

42' - nieco śmielej atakują goście, na szczęście łodzianie grają uważnie w obronie

45' - sędzia dolicza 2 minuty

45'+2' - skończyła się pierwsza, dobra w wykonaniu ŁKS-u część meczu

46' - początek drugiej połowy, od początku do ataku ruszyli łodzianie

49' - w polu karnym pada jeden z zawodników Sandecji, ale sędzia nakazuje grać dalej. Goście nie składają broni

53' - do głosu dochodzą łodzianie, ale świetna akcja Sasina kończy się dośrodkowaniem wprost w Cabaja

55' - strzał Szczepańskiego wysoko ponad bramką Bogusława Wyparły

56' - Mróz w wymarzonej sytuacji strzela wysoko nad poprzeczką

57' - świetny strzał Więzika sprzed pola karnego, Cabaj z problemami, ale piąstkuje piłkę na rzut rożny

59' - dwa stałe fragmenty łodzian, ale ani rzut wolny z boku pola karnego, ani rzut rożny nie stwarzają żadnego zagrożenia

64' - okres przewagi Sandecji - "Sączersi" utrzymują się przy piłce, ale klarownych sytuacji póki co brak

66' - techniczne, znakomite podanie Jakuba Więzika do Stąporskiego, ale ten ostatni na pozycji spalonej. Szkoda - takie podania na tym poziomie nie zdarzają się często

70' - doskonała sytuacja Sandecji, ale sędzia odgwizduje spalonego

74' - ŁKS wciąż ma optyczną przewagę

75' - dobra akcja dwójkowa Stąporskiego i Sarafińskiego

78' - boisko opuścił Więzik, w jego miejsce Papikyan

81' - ŁKS 3:2 Sandecja - Wyparło robił co mógł, w akrobatyczny sposób obronił pierwszy strzał, ale był bezradny przy dobitce Arkadiusza Aleksandra

83' - ŁKS zepchnięty do obrony, ale broni wyjątkowo ofiarnie - doceniają to zresztą trybuny gorąco dopingujące łodzian w końcówce meczu

87' - dwa groźne kontrataki ŁKS-u, ale w ostatniej chwili interweniują defensorzy Sandecji

89' - wyśmienita okazja Świątka, ale były napastnik ŁKS-u trafia w boczną siatkę

90+3 ŁKS WYGRYWA Z SANDECJĄ 3:2!

21 października 2012, 12:30 - Łódź