wtorek, 10 września 2013

Sezon 2010/11: Odra Wodzisław - ŁKS 3:6.

Ełkaesiacy pewnie wygrali w Wodzisławiu i już nic nie powinno ich zatrzymać w drodze do Ekstraklasy.

W pierwszej połowie gry padło az pięć goli i, co najważniejsze, aż pięć z nich strzelili łodzianie. Pierwszy raz do siatki trafili jednak gospodarze. Już w 5 minucie gry po zagraniu ręką w polu karnym Bartosza Romańczuka sędzia podyktowal rzut karny który wykorzystał Robert Caha. Po stracie bramki ŁKS zdecydowanie ruszył do ataków i szybko doprowadził do wyrównania. Po dokładnej centrze Romańczuka efektownym szczupakiem popisał się Marcin Mięciel. To był dopiero początek koncertu strzeleckiego łódzkich graczy. Minutę po bramce Mięcela pieknym strzałem z prostego podbicia popisał się Adrian Woźniczka i było 2:1. Na kolejnego gola łódzcy piłkarze nie pozwolili długo czekać. Już w 18 minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Bykowski, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarze drużyny z Wodzisławia Śląskiego. Pięć minut później mieliśmy kolejną bramkę. Tym razem rzut karny został podyktowany na korzyść ŁKS-u, po faulu na Mięcielu. Do piłki podszedł Jakub Kosecki i nie dał Nalepie żadnych szans. W 35 minucie mieliśmy już 1:5. Po wrzutce Piotra Klepczarka znów trafił Mięciel. W samej końcówce pierwszej połowy mieliśmy jeszcze jedną okazję dla wodzisławian, lecz okazji nie wykorzystał Marcin Figiel.

Po przerwie padły jeszcze trzy gole, choć losy meczu były już rozstrzygnięte w pierwszych 45 minutach. ŁKS podwyższył zaraz po przerwie. Kaczmarek idealnie dośrodkowal do Mięciela, który strzałem zewnętrzną częścią stopy po raz trzeci w tym meczu trafił do siatki i skompletował hat-tricka. W koncówce Odra zdobyła dwa gole, ale nie mialy one żadnego znaczenia dla losów spotkania. Najpierw Figiel strzelił nie do obrony z kilkunastu metrów, a w doliczonym czasie gry Bogusław Wyparło sfaulował w polu karnym jednego z rywali, po czym Caha pokonał go po raz drugi z rzutu karnego.