wtorek, 10 września 2013

Sezon 2010/11: ŁKS Łódź - Termalica Nieciecza 2:0.

W ramach ogólnopolskiego protestu wobec kontrowersyjnych decyzji wojewodów kibice ŁKS-u nie prowadzili zorganizowanego dopingu.

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando lidera pierwszej ligi. Piłkarze ŁKS-u zaczęli wysokim pressingiem i już w trzeciej minucie doszli do znakomitej sytuacji strzeleckiej. Smoliński prostopadłym podaniem zwiódł całą obronę niecieczan, natomiast Mięciel wyłożył piłkę Koseckiemu. Ten ostatni jednak trafił w bramkarza i na pierwsze trafienie kibice musieli jeszcze poczekać. Niżej notowany rywal również nie przyjechał jednak paść przed Rycerzami Wiosny. Świetny strzał Szałęgi znakomicie „wyjął” Bogusław Wyparło, który wyciągnięty niczym struna wypiąstkował zmierzającą wprost w okno bramki łodzian futbolówkę. Okazja napastnika Niecieczy zmobilizowała lidera do zdwojenia wysiłków – już w dwie minuty później ponownie oko w oko z Budką stanął Kosecki, lecz w pojedynku górą był bramkarz Termaliki. Po pół godzinie gry kolejny raz ŁKS stanął przed szansą – dośrodkowanie Romańczuka nie zostało przecięte przez żadnego z gospodarzy i było bardzo blisko, a ten manewr zaskoczyłby bramkarza z Niecieczy. Piłka została sparowana na rzut rożny, a tuż po chwili po raz kolejny mogła trafić do siatki gości. Wolej Marcina Mięciela pofrunął jednak tuż nad poprzeczką. Tuż przed przerwą do głosu doszli niecieczanie – Wyparło najpierw jednak sprytnie minął napastnika Termaliki wzbudzając falę radości na trybunach, potem zaś umiejętnie obronił strzał Szczoczarza. W pierwszej połowie bramek jednak zabrakło.

Na początku drugiej połowy kibice rozpoczęli zaplanowaną akcję w ramach protestu – przy akompaniamencie piszczałek w górę poleciały dziesiątki piłek od siatkówki. Po pierwszym gwizdku piłkarze ŁKS-u ponownie ruszyli do huraganowych ataków. Już pięć minut po wznowieniu gry padł gol – po solowej akcji Mięciela plasowanym uderzeniem sprzed pola bramkowego Budkę pokonał Smoliński. Chwilę później goście stanęli przed szansą wyrównania – po faulu bohatera sprzed kilkudziesięciu sekund sędzia Garbowski podyktował  rzut karny. Po raz kolejny jednak zwycięsko ze starcia z zawodnikiem Niecieczy wyszedł Bodzio W. Kolejne minuty upływały na dość monotonnej walce w środku pola. ŁKS utrzymywał się przy piłce, a niecieczanie nie stwarzali zagrożenia pod bramką gospodarzy, lecz Rycerze Wiosny także nieco przystopowali. Choć brakowało okazji strzeleckich, pod dostatkiem było ostrych spięć. Goście szczególnie upodobali sobie faule na Mariuszu Mowliku, choć gracze w pomarańczowych koszulkach nie oszczędzili nawet… Wyparły. Na kolejne sytuacje kibicom przyszło czekać aż do 79. minuty, kiedy to Trafarski uderzył mocno w krótki róg. Chwilę później po raz kolejny zapachniało remisem, tym razem jednak w golkipera łodzian trafił były gracz ŁKS-u, Karol Piątek. Termalica pozostawała zresztą w natarciu – najpierw w poprzeczkę trafił Krzysztof Lipecki, potem zaś z rzutu wolnego huknął Pawlusiński. W doliczonym czasie gry jeszcze raz zerwał się lider, a wysoki pressing przyniósł efekt w postaci bramki. Rzut karny podyktowany po świetnej akcji Mięciela na gola zamienił Maciej Bykowski i postawił tym samym "kropkę nad i". Po serii kolejnych groźnych kontrataków ŁKS-u arbiter zakończył spotkanie, a gospodarze umocnili się na pozycji lidera I ligi

ŁKS                              LKS Bruk-Bet Nieciecza

ŁKS Łódź – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0
50'Smoliński
90'Bykowski (rzut karny)

W 51. minucie karnego wykonywanego przez Szczoczarza obronił Wyparło

Żółte Kartki: Mysona (11'), Kubowicz (54'), Trafalski (76'), Pawlusiński (89') – Klepczarek (85')

Skład ŁKS-u: Wyparło – Klepczarek, Łabędzki, Mowlik, Woźniczka – Kosecki (82' Kujawa), Kłus, Smoliński (62' Kaczmarek), Bykowski, Romańczuk (90' Adamski) – Mięciel

Skład Termaliki: Budka – Mysona, Baran, Cios, Lipecki – Piątek, Kubowicz (56' Pawlusiński), Szczoczarz (63' Trafarski), Cichos – Rybski, Szałęga

Widzów: 3469.