piątek, 19 grudnia 2014

ŁKS ukarany za zachowanie kibiców. Jeden mecz (na razie) bez Galery.

Kibice ŁKS na tzw. Galerze Niecałe 700 kibiców ŁKS będzie mogło obejrzeć na żywo wiosenny mecz z WKS Wieluń - to efekt kary, jaką WD ŁZPN nałożył na klub z al. Unii.

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej piłkarze ŁKS podejmowali Broń Radom. Gospodarze przegrali 1:2, a w drugiej połowie sędzia musiał przerwać spotkanie, bo na trybunach zapalono race, odpalono środki pirotechniczne oraz pojawiła się zabroniona przepisami tzw. sektorówka.

Zachowaniem kibiców ŁKS zajął się Wydział Dyscypliny ŁZPN, który klub z al. Unii ukarał rozegraniem dwóch spotkań ligowych u siebie bez widzów na Galerze, czyli trybunie dla najbardziej zagorzałych fanów. - Na mecz z WKS Wieluń Galera zostanie zamknięta dla widzów, a kara na mecz ze Startem Otwock zawieszona została na sześć miesięcy - informuje Adam Kaźmierczak, wiceprezes ŁZPN. Oznacza to, że jeśli w przyszłości sytuacja powtórzy się, Galera ponownie zostanie zamknięta na jedno spotkanie.

Piłkarze ŁKS rundę rewanżową rozpoczną dwoma spotkaniami na wyjeździe z GKP Targówek i Omega Kleszczów.