sobota, 5 kwietnia 2014

Sezon 2013/14: Pogoń Zduńska Wola - ŁKS 0:1.

Podopieczni Wojciecha Robaszka pokonali w Zduńskiej Woli miejscową Pogoń 0:1 (0:0) po tym jak Aleksander Ślęzak strzelił zwycięską bramkę w 80. minucie spotkania

Początek dzisiejszego spotkania pokazał determinację obu zespołów. Już w pierwszej minucie łodzianie zaatakowali bramkę Krzysztofa Chruściela, ale gospodarze od razu odpowiedzieli kontrą i oddali strzał w kierunku bramki strzeżonej przed Konrada Przybylskiego.

Chwilę później jednak zawodnicy ŁKS zaczęli pokazywać po co przyjechali dziś do Zduńskiej Woli i rozpoczęli serię ataków na przeciwnika, niestety jednak bezskutecznie. W 5. minucie Dawid Sarafiński przebił się przez linię obrony, by dokonać wrzutki na Olafa Okońskiego, który chybił w bramkę z dziesiątego metra. Pięć minut później ze swojej szansy strzelenia gola skorzystał Adrian Kasztelan, któego atak obronił golkiper gospodarzy. Chwilę później z kolejnej okazji zdobycia przewagi nie skorzystał Okoński wybijając piłkę ponad poprzeczkę.
Zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i wykonanych akcji w tym momencie gry mieli goście.
Dwie minuty później do walki włączył się Adam Patora i Piotr Słyścio. Jeden po drugim oddali strzały w światło bramki, ale oba zostały skutecznie przechwycone przez Chruściela.
W 28. minucie do interwencji, na szczęście pomyślnej, został zmuszony Konrad Przybylski, który w świetnym stylu zachował początkowy wynik meczu. Do końca pierwszej połowy gospodarze zaatakowali bramkę ŁKS jeszcze tylko jeden raz, ale za to bardzo niebezpieczny. Kapitan gospodarzy, a jednocześnie trener – Grzegorz Kaleta, oddał potężny strzał i gdyby nie szybka reakcja Konrada Przybylskiego dalsza część spotkania mogłaby się potoczyć zupełnie inaczej. Łodzianie z kolei atakowali bramkę gości jeszcze kilkakrotnie, ale każda kolejna próba okazywała się niestety bezowocna.

Druga odsłona spotkania była znacznie bardziej agresywna od pierwszej. Po obu stronach boiska sędzia zmuszony był do kilkukrotnego pokazania żółtego kartonika, a w jednej sytuacji niewiele brakowało by ŁKS dokończył to spotkanie w osłabionym składzie. Mimo zaciętej walki w środku boiska żadna z drużyn nie mogła się jednak skutecznie przebić by stanąć przed szansą na zdobycie bramki. W 58. minucie oraz dziesięć minut później gospodarze próbowali wywalczyć punkty, ale Przybylski pokazał, że nie ma zamiaru przegrać dzisiejszego spotkania. Chwilę później z ripostą wyszli łodzianie, którzy co prawda w 75. minucie nie wykorzystali rzutu wolnego wykonanego przez Adriana Kasztelana, ale pięć minut później Aleksander Ślęzak wspaniałą główką wykończył kolejny rzut wolny zdobywając pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę w tym spotkaniu. Przez ostatni kwadrans piłkarze Pogoni próbowali wywalczyć chociaż remis, ale skuteczna obrona biało-czerwono-białych nie dopuściła napastników w okolicę bramki. Na pochwałę zasługuje tu postawa Radosława Surowca, który co prawda wystąpił w tej rundzie po raz pierwszy, ale skutecznie blokował napastników przez cały mecz pokazując, że zasłużył na daną mu szansę.

IV liga 5 kwietnia 2014 godz.13:00 - Zduńska Wola

Pogoń Zduńska Wola – ŁKS Łódź 0:1
                                                                               Aleksander Ślęzak 80'

Pogoń Zduńska Wola: Krzysztof Chruściel - Artur Górzawski, Kacper Korona, Krystian Grzelak, Arkadiusz Piotrowski, Krzysztof Cichosz (45' Michał Ignaczak), Grzegorz Kaleta, Grzegorz Królewiak, Rafał Porada (72' Grzegorz Gorący), Adam Konieczny (82' Rafał Kurzynoga), Mateusz Boruń

ŁKS Łódź: Konrad Przybylski - Adrian Filipiak, Aleksander Ślęzak, Marcin Zimoń, Radosław Surowiec - Piotr Słyścio, Adrian Kasztelan, Paweł Hajduczek (74' Radosław Jurkowski), Dawid Sarafiński - Olaf Okoński (90' Łukasz Adamski), Adam Patora (88' Damian Kopa)

Żółte kartki:

Pogoń Zduńska Wola:
49' Grzegorz Kaleta, 84' Arkadiusz Piotrowski, 86' Michał Ignaczak, 92' Artur Górzawski

ŁKS Łódź: 62' Adam Patora, 83' Olaf Okoński, 86' Radosław Jurkowski, 89' Adrian Kasztelan

Sędzia: Piotr Milczarek (WS Skierniewice)

Widzów: 960 (w tym ok. 480 z Łodzi).