wtorek, 17 września 2013

Sparing lato 2011: ŁKS - Polonia Warszawa 0:1.

ŁKS nie zachwycił w sparingu z Polonią. Łodzianie nie strzelili gola i nie ustrzegli się błędu w obronie, który zadecydował o ich przegranej. Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, a groźnych podbramkowych spięć było jak na lekarstwo.

Trener Dariusz Bratkowski miał możliwośc oceny czterech nowych piłkarzy. Trzech z nich w tym tygodniu podpisało kontrakty (Golański, Łukasiewicz, Szczot), a piąty (Nilton) czeka na decyzję sztabu szkoleniowego.

Zapis relacji:

1' - Golański fauluje Sultesa. Potrzebna interwencja lekarzy

3' - Łukasiewicz odgrywa piłkę z klepki Saganowskiemu, ale ten jest na spalonym

5' pierwszy poważny błąd łódzkich stoperów. Gdyby Sikorski lepiej przyjął piłkę 5 metrów od bramki, to byłby sam na sam z Wyparłą

7' - Golański centruje w pole karne, ale Sagan znów na spalonym

12' - z dystansu próbuje strzelać Bruno, jego uderzenie blokuje Kłus

14' - gorąco w polu karnym ŁKS, Łabędzki wybija piłkę spod nóg Sikorskiego

19' - rzut wolny dla ŁKS. Nowak dośrodkowuje wprost w ręce Gliwy

22' - indywidualna akcja bardzo aktywnego Sikorskiego, który strzela płasko z 12. metrów - Wyparło pewnie broni

25' - Tosik wypuszcza w uliczkę Sikorskiego, polonista na minimalnym spalonym

30' - dobry przechwyt Kłusa w środku pola, ale podanie do Szałachowskiego niedokładne

33' - rzut wolny dla Polonii z 35. metrów. Bruno strzela metr nad spojeniem słupka z poprzeczką

36' - Bruno faulowany na linii pola karnego, Brzyski strzela technicznie nad poprzeczką

39' - szybką kontrę rozpoczął Łukasiewicz, z prawej dośrodkował Szałachowski, ale wprost na głowę obrońcy

41' - z ponad 30. metrów strzela Brzyski, Wyparło dobrze ustawiony pewnie łapie piłkę

45' - koniec pierwszej połowy meczu

46' - druga część meczu rozpoczęta. W łódzkim zespole pięć zmian

47' - Papikyan centruje w pole karne, z piłką mija się wysoki Nilton

50' - z powodu kontuzji barku boisko opuszcza wprowadzony 5 minut wcześniej Bykowski

51' - groźnie pod łódzką bramką - Cani strzela z kilku metrów w nogi Klepczarka. Piłka znów spada pod nogi Caniego, ale ten uderza obok słupka

54' - Cani i Klepczarek dopuścili się rękoczynów na boisko i sędzia usunął obu z boiska

60' - ładna akcja Golańskiego z Mięcielem, ale centra tego drugiego niedokładna

62' - bardzo słaby strzał Nowaka z 30. metrów w środek bramki

64' - Kaczmarek chciał podać głową do Wyparły, ale zrobił do bardzo źle i omal nie strzelił samobójczego gola

69' - Mięciel wpada w pole karne, ale zamiast uderzyć technicznie strzela z całej siły prosto w Przyrowskiego

71' - Brzyski uderza mocno z rzutu wolnego, Wyparło piąstkuje bardzo nieprzyjemny do obrony strzał

74' - świetne podanie w uliczkę do Piątka, ten strzela obok wybiegającego Wyparły... na szczęscie także obok słupka

77' - efektownego gola "nożycami" chciał zdobyć Brzyski, ale źle trafił w piłke i oddał słaby strzał

79' - 0:1, dynamiczna akcja Cotry, który minął Łukasiewicza i Szałachowskiego, wdarł się w pole karne i strzelil nie do obrony w krótki róg

84' - z dystansu uderza Łukasiewicz - 2 metry obok słupka

87' - szybka akcja Polonii prawą stroną, wysofanie do nadbiegającego Brzyskiego - ten strzela z kilku metrów, ale świetnie broni Bodzio W.

90' - koniec bardzo slabego spotkania w wykonaniu obu drużyn

2 września 2011, 13:00 - Łódź