wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12: Cracovia Kraków - ŁKS 0:1.

ŁKS odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Gola na wagę trzech punktów zdobył Antoni Łukasiewicz.

Po końcowym gwizdku arbitra, piłkarze obu drużyn padli ze zmęczenia na murawę. Powodem było nie tylko szybkie tempo meczu, ale także upalna pogoda (temperatura zbliżona była do 30 stopni Celsjusza). Ełkaesiacy po raz drugi w tym sezonie przekonali się, że aby zdobywać punkty w T-Mobile Ekstraklasie należy walczyć o nie z maksimum zaangażowania przez pełne 90 minut. Podobnie było kilka tygodni temu w Gdańsku gdy ŁKS zdobył punkt w konfrontacji z Lechią.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Antoni Łukasiewicz, a padła ona po doskonale wykonanym rzucie wolnym. Teraz już wiadomo co łodzianie robili na zamkniętym treningu w sobotę. W drugiej połowie kilka razy zakotłowało się pod bramką Velimirovića, ale bramkarz z Czarnogóry nie dal się pokonać. Bramkarskim kunsztem i świetnym refleksem popisał się zwłaszcza w 66 minucie, gdy doskonale obronil uderzenie z kilku metrów Niedzielana. ŁKS mógł podwyższyć prowadzenie, a najbliższy tego był aż trzykrotnie Marek Saganowski. Nasz napastnik najpierw główkował z kilku metrów (świetnie obronił Kaczmarek), a następnie po szybkich kontrach dwukrotnie strzelał z dystansu (obok słupka).

Trener Michał Probierz może mieć powody do zadowolenia. Po sześciu dniach pracy nowego szkoleniowca, ŁKS wygrał pierwszy mecz w sezonie i po raz pierwszy w rozgrywkach opuścił strefę spadkową

Zapis relacji

1' - Mecz rozpoczęła Cracovia grająca dziś w tradycyjnych biało-czerwonych koszulkach. Piłkarze ŁKS-u występują natomiast w czarnych strojach.

3' - Szałachowski zainicjował pierwszą ofensywną akcję łodzian, niebezpieczeństwo zostało szybko zażegnane przez defensorów Cracovii.

5' - Van der Biezen bezpardonowo powstrzymany przez Klepczarka - żółta kartka dla stopera ŁKS-u.

6' - Mięciel pada w polu karnym "Pasów", ale sędzia ani myśli dyktować rzutu karnego.

7' - Szeliga dośrodkowuje z rzutu wolnego w pola karne Velimirovića, na szczęście piłki nie sięga Ntibazonkiza

9' - Szałachowski znakomicie obsłużył Papikyana prostopadłym podaniem, ten przegrywa jednak pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

12' - Saganowski na spalonym.

15' - Papikyan strzelał z dystansu, wolno toczącą się piłkę bez problemu złapał jednak Kaczmarek.

17' - Struna nie opanował piłki w narożniku boiska i od bramki rozpocznie Velimirović.

18' - Kaczmarek dośrodkowuje z rzutu wolnego, zbyt mocno kopniętą piłkę złapał Kaczmarek.

20' - Ponownie Kaczmarek dośrodkowuje z rzutu wolnego, piłkę zgrywa głowa Klepczarek, ale żaden z ełkaesiaków nie oddaje strzału.

23' - Jeszcze raz piłkę w pole karne wrzuca Kaczmarek. ŁKS od kilku minut jest stroną przeważającą.

27' - Dobra akcja ŁKS-u - z lewej strony dogrywał Mięciel, ale Saganowskiego uprzedził obrońca Cracovii.

30' - 1:0 - Łukasiewicz strzela głową i daje prowadzenie łodzianom! Piłkę dogrywał Kaczmarek po znakomicie rozegranym rzucie wolnym.

35' - Ntibazonkiza strzela wysoko nad bramką Velimirovića.

36' - Szałachowski o krok od zdobycia drugiej bramki. Jego strzał z największym trudem obronił Kaczmarek.

41' - Struna uderza tuż obok prawego słupka bramki ŁKS-u.

43' - Cracovia coraz częściej dochodzi do głosu. Potężny strzał Ntibazonkizy zablokowany przez Łabędzkiego.

45' - Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty. Do przerwy ŁKS prowadzi 1:0.

46'- Oba zespoły rozpoczynają drugą połowę bez żadnych zmian.

47' - Ntibazonkiza dobrze "wstrzelił" piłkę w pole karne łodzian, akcje wykończył Żytko wysokim strzałem ponad bramką.

49' - ŁKS przed szansą na zdobycie drugiego gola. Znów dobrym dośrodkowaniem popisał się Kaczmarek, niestety Klepczarek nie zdołał sięgnąć piłki.

53' - Cracovia rusza z kontratakiem. Niebezpieczeństwo natychmiast zostaje zażegnane przez Kascelana, jeszcze w środkowej strefie boiska.

56' - Groźna akcja Cracovii. Ntibazonkiza dośrodkowuje w pola karne Velimirovića, najwyżej wyskakuje Bartczak, ale źle uderza piłkę głową.

59' - Szeliga próbując oddać strzał fauluje jednego z ełkaesiaków.

61' - Niedzielan marnuje znakomita okazję! Kaczmarek w ostatniej chwili wybija piłkę z linii bramkowej.

65' - Visnakovs przedostał się pod pole karne ŁKS-u, ale strzelił bardzo niecelnie.

66' - Velimirović w fantatsyczny sposób broni strzał Niedzielana.

69' - Saganowski świtenie główkuje, niestety w równie dobrym stylu borni Kaczmarek.

70' - Saganowski próbuje akcji indywidualniej, strzela jednak minimalnie obok bramki.

72' - Van der Biezen fatalnie przestrzelił po dobrym podaniu od Ntibazonkizy.

73' - Łabędzki blokuje strzał Boljevića, Cracovia coraz częściej dochodzi do sytuacji strzeleckich.

75' - Piłkarze Cracovii sygnalizują, że jeden z łodzian zagrał ręką w polu karnym, sędzia pozostaje niewzruszony.

80' - Żółta kartka dla Ntibazonkizy za brutalne wejście w nogi Stefańczyka.

82' - Kaczmarek dośrodkowuje z rzutu wolnego, niestety do piłki nie dochodzi żaden z ełkaesiaków.

85' - Velimirovic piąstkuje piłkę wstrzeloną w pole karne z narożnika boiska.

88' - ŁKS broni się prawie całym zespołem, sporadycznie inicjując kontrataki.

90' - Sędzia decyduje się doliczyć 5 minut.

90'+2' - Saganowski uderzał z narożnika pola karnego, strzelił jednak niecelnie.

90'+4' - Strzał Boljevića blokuje Klepczarek.

90'+5' - Koniec meczu. ŁKS wywalczył pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie! Strzelcem "złotej bramki" Antoni Łukasiewicz.

11.09.2011,14:30-Kraków(stadion Cracovii)

Cracovia               ŁKS
Cracovia Kraków - ŁKS Łódź 0:1                                                                         30' Łukasiewicz

Cracovia: Kaczmarek, Struna, Radomski, Żytko, Nykiel, Bartczak, Szeliga (71' Boljević), Visnakovs (69' Dudzic), Cahalon (60' Niedzielan), Ntibazonkiza, van der Biezen

ŁKS: Velimirović, Golański(67'Stefańczyk), Klepczarek, Łabędzki, Kaczmarek, Szałachowski (60' Szczot), Kascelan, Łukasiewicz, Papikyan (67' Smoliński), Saganowski, Mięciel

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Żółte kartki: Klepczarek, Kascelan - Żytko, Nykiel, Ntibazonkiza