niedziela, 15 września 2013

Sparing lato 2011: ŁKS - Hapoel Beer Sheva 2:1.

ŁKS pokonał w Opalenicy Hapoel Beer Sheva. Dwa gole dla łodzian zdobył Marek Saganowski.

Zapis relacji:

1' - trójkowa akcja na linii pola karnego. Pruchnik zagrał do Smolinskiego, ale ten nie zauważył, że za jego plecami jeszcze lepiej ustawiony był Mięciel

2' - prostopadłe podanie do Saganowskiego, ale minimalnie szybszy Cabaj w bramce gości

5' - rzut wolny dla gosci z boku pola karnego. Rozegrany fatalnie i z kontrą ruszaja łodzienie. Niestety gubią pilkę w okolicy linii środkowej

7' - Romańczuk centruje w pole karne. Do strzału z woleja sklada sie Mięciel, ale pilkę z nogi zdejmuje mu obrońca Hapoelu

10' - rzut wolny dla ŁKS z 20 metrów. Romanczuk strzela w mur

13' - trzy kolejne rzuty rożne dla łodzian. Każdy konczy sie strzałem zablokowanym przez obronców.

17' - pierwsza groźna akcja Hapoelu. Płaski strzał z 20 metrów broni nogami Wyparlo

15' - Bodzio W. na razie bezrobotny. Rywale rzadko przedostają się pod jego bramkę

18' - kolejny strzał z dystansu szybuje trzy metry nad bramka ŁKS

20' - znów dwa kolejne rożne dla ŁKS. Ponownie bez efektu bramkowego.

22' - Sagan strzela z 18 metrów. Pewnie broni Cabaj

27' - akcje zaczął Romańczuk, zagrał do Smolińskiego, a ten na skrzydło do Stefańczyka. Niestety nasz obrońca dosrodkował niedokladnie.

31' - rzut wolny dla Hapoelu. Strzał z okolo 25 metrów kilka metrów nad bramka

32' - świetna okazja dla ŁKS. Saganowski równocześnie ruszył do pilki z Cabajem. Futbolówka odbiła sie od nich i trafila pod nogi Smolińskiego,a ten z około 12 metrów trafil w boczną siatkę.

35' - 1:0 kolejny rzut rożny egzekwuje Romańczuk. Pilka idealnie adresowana jest do Sagana, który skacze w polu karnym najwyżej i nie daje szans Cabajowi

38' - 2:0 Saganowski wspólnie ze Smolińskim zabrali pilkę obroncy. Sagan nie zastanawiał się długo i uderzył w samo okienko po rękach bramkarza Hapoelu

45' - koniec pierwszej połowy. ŁKS prowadzi 2:0. Zaczyna padać deszcz.

46' - Rozpoczęła sie druga połowa. W łódzkim zespole aż sześć zmian.

47' - rzut rożny egzekwuje Nowak, ale Gieraga odpycha rywala w polu karnym i rzut wolny dla rywali

50' - deszcz pada coraz mocniej. Na boisku gra w środku pola.

52' - Smoliński uderza z 20 metrów ale nad spojeniem słupka i poprzeczki

53' - szybka kontra gości. Pod nogi napastnika rzuca się Velimirović i koniec niebezpieczeństwa

61' - 2:1 szybka kontra Hapoelu prawą stroną. Poślizgnął się Łabędzki, podanie wzdłuż bramki, nieco spóźnił sie Gieraga i strzał z kilku metrów do pustej bramki. Velimirović bez szans.

64' - znów mogło być groźnie ale w ostatniej chwili do centry nie dopuścil Klepczarek

69' - z 20 metrów strzela Kaczmarek, ale minimalnie obok lewego słupka

75' - w narożniku pola karnego piłke wywalczył Kita i podal do Nowaka. Ten strzelil z dystansu ale metr obok bramki.

77' - dwa kolejne rzuty rożne dla Hapoelu. Obrońcy ŁKS pewnie wybijają piłkę

81' - centra Romańczuka z lewej strony. Kita próbował strzelać "szczupakiem". Niestety nie sięgnął piłki

85' - koncówka spotkania. Dużo walki w środku, mało sytuacji podbramkowych.

90+1 Koniec meczu. ŁKS wygral 2:1

20 lipca 2011, 16:00 - Opalenica