niedziela, 15 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Lech Poznań 0:5.

W pierwszej kolejce T-Mobile Ekstraklasy ŁKS Łódź wysoko przegrał z poznańskim Lechem. Beniaminek dostał sroga lekcję od gości z Wielkopolski, którzy w całym meczu byli bardziej skoncentrowani i z zimną krwią potrafili wykorzystywać niemalże wszystkie bramkowe sytuacje - z sześciu strzałów w swiatło bramki aż pięć przyniosło poznaniakom gole. W drużynie Lecha szczególnie wyróznił się Artjoms Rudnevs, który ustrzelił hat-tricka, pokonując Bogusława Wyparłę w 22., 75. i 77. minucie.

Ełkaesiacy wyraźnie dominowali na boisku w pierwszej fazie meczu - od 1. do 20. minuty. W tym okresie dobrze wychodziłą im gra wysokim pressingiem i potrafili przejąc inicjatywę w środku pola. Najwięszkym pechowcem spośród graczy ŁKS-u okazał się Cezary Stefańczyk, bowiem to właśnie po nieudanej interwencji tego piłkarza w 24. minucie piłka przelobowała bezradnego Wyparłę. Ten sam zawodnik był jednak też najbliżej zdobycia honorowego gola dla łodzian. Jego piekielnie mocny strzał w samo okienko bramki gości z wielkim trudem obronił Krzysztof Kotorowski (w 73. minucie).

Zapis relacji:

4' - pierwsza dobra akcja łodzian. Po dośrodkowaniu Stefańczyka groźnie głową strzelał Saganowski, niestety tuż obok lewego słupka bramki

7' - Bykowski ośmiesza Arboledę, wykłada piłkę Smolińskiemu, lecz uderzenie tego ostatniego z łatwością łapie Kotorowski

10' - rzut rożny ŁKS-u, piłka przechodzi pod nogami obrońców wzdłuż bramki, lecz żaden z łodzian nie zamyka akcji

15' - kolejne dośrodkowanie łodzian przechwytuje Kotorowski, ŁKS dominuje, ale póki co nie stworzył sobie żadnej bramkowej okazji

19' - rzut wolny dla Lecha z 25 metra - Semir Stilic uderza prosto w mur

22' - jedna z nielicznych akcji Lecha przynosi im gola - Możdżeń zagrywa prostopadłą piłkę do Rudnevsa, który plasowanym uderzeniem pokonuje Wyparłę

24' - Cezary Stefańczyk niefortunnie interweniuje w polu karnym i posyła piłkę ponad bezradnym Wyparłą

30' - "strzał życia" oddaje Stilic i ŁKS przegrywa już 0:3

38' - zamieszanie pod bramką Lecha, lecz żaden z ełkaesiaków nie potrafi zakończyć akcji strzałem

44' - Rudnevs próbuje przewrotką, ale jego strzał przelatuje wysoko nad poprzeczką

45' - po obiecującym początku ełkaesiacy zupełnie pogubili się w obronie i do szatni schodzą z bagażem trzech bramek

46' - dwa kolejne strzały Romańczuka zablokowane przez obronę Lecha

50' - ŁKS się nie poddaje, ale w poczynaniach łodzian brakuje dokładności. Dośrodkowanie Stefańczyka ląduje w rękawicach Kotorowskiego

51' - kolejny rzut wolny grzęźnie w murze ustawionym przez Lechitów

58' - niedokładne dośrodkowania z obu stron - Łabędzki wprost na głowę Wołąkiewicza, Stilic zbyt głęboko

63' - strzał Pruchnika nie sprawia żadnych problemów Kotorowskiemu

64' - Kaczmarek zastępuje Pruchnika i już po chwili uderza na bramkę Lecha - piłkę blokuje jeden z obrońców

70' - Bykowski strzela wysoko ponad bramką

73' - ŁKS bardzo bliski zdobycia honorowego gola. Cezary Stefańczyk atomowym uderzeniem zza pola karnego próbuje zaskoczyć Kotorowskiego, lecz bramkarz Lecha popisuje się efektowną robinsonadą

75' - czwarty gol dla Lecha - Rudnevs pokonuje Wyparłę po podaniu z głębi pola

77' - po raz kolejny Rudnevs - tym razem uderza w poprzeczkę, broni Wyparło, lecz sędzia liniowy uznaje gola

83' - próbuje Kaczmarek, ale jego strzał mija bramkę

89' - ŁKS nie ustaje w próbach zdobycia honorowego gola - Kłus uderza jednak bardzo niecelnie

90'+2 - sędzia kończy mecz

29.07.2011,18:00-Bełchatów(stadion GKS-u)