----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

wtorek, 17 września 2013

Sparing jesień 2011/12: ŁKS - MKS Kluczbork 0:2.

Ełkaesiacy ponieśli pierwszą porażkę w tym roku - w meczu kontrolnym przegrali z MKS-em Kluczbork.

Łodzianie częściej byli przy piłce, mieli optyczną przewagę, ale znacznie skuteczniejsi okazali się rywale. W pierwszej połowie mogła się podobać współpraca po prawej stronie boiska Wojciecha Łobodzińskiego i Grzegorza Bonina. Obaj nowi gracze ŁKS kilka razy na zmianę dośrodkowywali w pole karne, ale ich partnerzy nie potrafili wykończyć akcji. W 25 minucie Łobodziński idealnie obsłużył Michała Osińskiego, ale ten nie trafił w światło bramki. Pięć minut później Bonin dograł wprost na głowę Roberta Szczota i znów piłka minęła słupek bramki MKS. Kilka minut przed przerwą ponownie Łobodziński wypatrzył w polu karnym testowanego Michała Golińskiego, który strzelił głową nad poprzeczką. Goliński ostatnio rozwiązał kontrakt z Wartą Poznań, a wcześniej grał między innymi w Lechu Poznań, Groclinie Grodzisk Wielkopolski, Zagłębiu Lubin i Cracovii.

Gdy wydawało się, że bramka dla łodzian jest kwestią czasu, groźną kontrę przeprowadzili zawodnicy z Kluczborka. Sam na sam z Bogusławem Wyparło znalazł się Rafał Niziołek i nie zmarnował okazji.

Po przerwie oba zespoły wymieniły wszystkich graczy. Pierwszą groźną sytuację stworzył Marcin Mięciel, ale jego strzał z woleja wypiąstkował bramkarz. Po kilkunastu minutach ładną akcję prawą stroną przeprowadzili Kamil Bartosiewicz i Artur Gieraga, a do dośrodkowania tego drugiego minimalnie spóźnił się bardzo aktywny Mięciel. Kwadrans przed końcem meczu doskonałą okazję do wyrównania zmarnował Aghvan Papikyan, który z około dziesięciu metrów trafił prosto w bramkarza. W końcówce meczu z kontrą wyszli zawodnicy MKS. Jeden z nich strzelił z dystansu, Velimirović odbił niegroźny strzał przed siebie, a nadbiegający Paschal Ekwueme nie miał kłopotów ze skuteczną dobitką.

7 lutego 2012, 11:00 - Gutów Mały

ŁKS Łódź - MKS Kluczbork 0:2 (0:1)
                         Piotr Burski 40
                                      Paschal Ekwueme 80

ŁKS: I połowa: Wyparło, Klepczarek, Łabędzki, Osiński, Pruchnik, Bonin, Łobodziński, Goliński, Szczot, Romańczuk, Saganowski.

II połowa: Velimirović, Adamski, Gieraga, Jurkowski, Bocian, Bartosiewicz, Papikyan A., Sasin, Villagomez, Kubicki, Mięciel