niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: Olimpia Grudziądz - ŁKS 3:1.

Niestety nie udało się zdobyć kolejnych ligowych punktów - ŁKS przegrał w Grudziądzu 1:3 z Olimpią. Doświadczony zespół z dobrze znanym w Łodzi, Michałem Łabędzkim na czele okazał się za silny dla naszych zawodników.

Pierwsza połowa to przede wszystkim ostra walka w środku pola i skuteczna gra defensywna obu zespołów. Zarówno Olimpia, jak i ŁKS nie stwarzały sobie zbyt wielu okazji do zdobycia gola, skupiając się na zabezpieczeniu swojej bramki. Jakoś widowiska poprawiła się po przerwie, lecz stroną przeważającą w tym okresie byli gospodarze. Olimpia raz po raz stwarzała zagrożenie pod bramką Bogusława Wyparły, a w 57. minucie Marcin Woźniak znalazł sposób na pokonanie legendarnego golkipera. Po straconej bramce ŁKS ruszył do ataku i już kwadrans później mógł cieszyć się z wyrównania. Gola zdobył, już w drugim meczu z rzędu, Jakub Więzik.

Niestety radość łodzian trwała krótko. Stracony gol zadziałał na gospodarzy niczym płachta na byka - najpierw Frańczak obił poprzeczkę bramki strzeżonej przez Bodzia W., a kilkadziesiąt sekund później Piotr Ruszkul ponownie wyprowadził Olimpię na prowadzenie. ŁKS się odkrył, co boleśnie zemściło się w doliczonym czasie gry. Kontratak zawodników z Grudziądza celnym strzałem zakończył Adam Cieśliński ustalając wynik meczu.

25 sierpnia 2012, 17:00 - Grudziądz

Olimpia Grudziądz
Olimpia Grudziądz - ŁKS Łódź 3:1 (0:0)
57' Woźniak                                               72' Więzik