----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: ŁKS - Warta Poznań 0:2.

Łódzki Klub Sportowy przegrał z Wartą Poznań 0:2 w meczu piątej kolejki I ligi, rozgrywanym przy al. Unii 2. Momentami gra naszych zawodników mogła się podobać, na wyróżnienia zasługują Paweł Sasin, Artur Gieraga, czy powracający do nas po przerwie Aghvan Papikyan - wszystkim łodzianom brakowało jednak ostatniego podania i wykończenia dobrze zapowiadających się sytuacji. Teraz przed ŁKS-em trudny sprawdzian w Krakowie, gdzie "Rycerze Wiosny" zmierzą się z Cracovią.

Zapis relacji:

1' - sędzia rozpoczął mecz, przy piłce ŁKS

2' - pierwsza sytuacja bramkowa dla gospodarzy, Więzik otrzymuje świetne podanie od Papikyana, ale uderza wprost w Radlińskiego

6' - kolejna dobra sytuacja Więzika, podawał Sasin

8' - groźna wrzutka w pola karne ŁKS-u, radzą sobie jednak obrońcy łodzian

11' - kolejny raz w znakomity sposób piłkę w środku pola rozprowadza Sasin, ale nie przynosi to korzyści ŁKS-owi

13' - Gieraga uderza z rzutu wolnego wprost w mur

15' - dwójkowa akcja Sasin-Gieraga

17' - Gieraga "zaspał" w polu karnym, dzięki czemu piłka doleciała do Trojanowskiego, ten uderzył bez przyjęcia, ale bardzo niecelnie

19' - łodzianie w polu karnym gości, ale Więzik fauluje jednego z obrońców

21' - szybka kontra Warty Poznań, ale na posterunku Bogusław Wyparło

23' - Aghvan Papikyan w ładnym stylu gubi dwóch obrońców gości, ale prostopadłe podanie do Sasina bardzo niecelne

25' - Sasin wzdłuż bramki wystawia piłkę Arturowi Gieradze, ale prawy obrońca ŁKS-u uderza tuż nad bramką

29' - spore zamieszanie pod bramką ŁKS-u, wyjaśnia Osiński

31' - ŁKS raz po raz atakuje prawym skrzydłem, póki co jednak brakuje ostatniego podania

35' - szybki atak łodzian, Papikyan zagrywa do Kuklisa, ale odegranie tego ostatniego - choć efektowne - nie dociera do celu

39' - ŁKS prowadzi grę, przeważa, atakuje, a gola zdobywa Warta. Katastrofalny błąd Osińskiego, piłkę przejmuje Pawłowski, zagrywa do Trochima, który nie ma żadnych problemów z pokonaniem Wyparły. ŁKS - Warta 0:1

41' - trójkowa akcja Papikyana, Więzika i Sasina, ale prawy pomocnik łodzian na spalonym

45' - koniec pierwszej połowy spotkania, ŁKS przegrywa 0:1

46' - przed nami druga połowa spotkania - od początku do ataku ruszyli gospodarze, ale rzut rożny nie przynosi żadnych korzyści

48' - kontra Warty, ale Bodzio W. nie ma żadnych prolemów z obroną strzału jednego z Zielonych

51' - goście przejmują inicjatywę - dwa groźne strzały trafiają w słupek i boczną siatkę

55' - Papikyan świetnie zagrywa do Kaczmarka, ale dośrodkowanie naszego pomocnika blokuje jeden z obrońców Warty

62' - okres bezbarwnej gry z obu stron, jedyna sytuacja w ostatnich minutach to rzut wolny Warciarzy z 25 metra, sporo nad bramką

65' - zamieszanie pod bramką ŁKS-u, ale kiksują napastnicy Warty

70' - bardzo blisko wyrównania! Aghvan Papikyan świetnie wbiega w pole karne, ale fenomenalną interwencją popisuje się Radliński!

73' - ostra walka w środku pola, po obu zespołach widać już spore zmęczenie

76' - rzut karny dla Warty Poznań, zamieniony na bramkę przez Bartczaka

81' - Warta zadowolona z prowadzenia zaprzestała ataków, ŁKS z kolei bez pomysłu na pokonanie świetnie zorganizowanej defensywy gości

85' - rzut wolny dla gości z boku pola karnego, ale dośrodkowanie zdecydowanie za głębokie

88' - indywidualne akcje Sarafińskiego i Papikyana kończą się na pierwszym obrońcy Warty

90' - ogromne zamieszanie w polu karnym Warty, łodzianie wymieniają piłkę w obrębie szesnastki, ale wszystkie strzały ŁKS-u zablokowane przez warciarzy