niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: ŁKS - Zawisza Bydgoszcz 1:1.

Łódzki Klub Sportowy zremisował 1:1 z bydgoskim Zawiszą w spotkaniu 9. kolejki I ligi. Poniżej zapis relacji live z tego bardzo emocjonującego "meczu przyjaźni".

Zapis relacji live:

1' - rozpoczął się mecz przyjaźni, piłkarze wchodzą na murawę razem z flagą "ŁKS - WKS Wieczna Sztama". Teraz jednak koniec z sentymentami, czas na sportową walkę, w pierwszych minutach długie ataki pozycyjne Zawiszy.

4' - znakomita akcja Stąporskiego zakończona strzałem z zerowego kąta! 1:0 dla ŁKS-u!

8' - inicjatywę przejął Zawisza, ale póki co nie potrafi realnie zagrozić bramce Bogusława Wyparły. Jeszcze raz warto podkreślić fantastyczną atmosferę na trybunach, którą tworzą wspólnie fani z Łodzi i Bydgoszczy

11' - świetny strzał Zawistowskiego mija o centymetry bramkę ŁKS-u

13' - ŁKS próbuje kontrować skrzydłami, ale prostopadłe podania są zdecydowanie za mocne

14' - groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego, Wyparło piąstkuje, zaś wyjaśnia Sasin

17' - duża ambicja u piłkarzy obu zespołów, wymiana ciosów, Zawisza próbuje kombinacyjnych ataków pozycyjnych, ŁKS szybkich kontrataków, póki co jednak utrzymuje się wynik 1:0

22' - cały czas w ataku Zawisza, ale ełkaesiacy bardzo ofiarnie bronią prowadzenia

28' - po znakomitych pierwszych minutach tempo gry nieco spadło

32' - Zawisza po raz kolejny próbuje z rzutu rożnego, ale wyjątkowo dobrze na przedpolu spisuje się dziś Bodzio W.

36' - ładnie zapowiadającą się kontrę Kaczmarka przerywają obrońcy Zawiszy, tymczasem na trybunach fani obu klubów prezentują staranną oprawę pod hasłem "w jedności siła"

38' - sporo niedokładności w grze łodzian

41' - potężne bomby Kaczmarka i Sasina, pierwszą blokują obrońcy, druga o centymetry mija słupek

45' - koniec pierwszej połowy spotkania, ŁKS wciąż prowadzi z Zawiszą 1:0.

46' - łodzianie rozpoczynają drugą połowę meczu

47' - ŁKS rozpoczyna od ataków prawym skrzydłem, bardzo aktywni Damian Pawlak i Konrad Kaczmarek

49' - piłkarze wypoczęci po przerwie przyspieszyli tempo gry, atakuje ŁKS, ale broni Witan

51' - zaostrzyła się gra, po przerwie już dwa żółte kartoniki, po jednej dla każdego z zespołów

53' - Adrian Błąd wysoko ponad poprzeczką

56' - oba zespoły boją się mocniej zaatakować - ŁKS czeka na swojej połowie, Zawisza stwarza zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry, ale fenomenalnie broni Bogusław Wyparło

61' - rzut rożny dla Zawiszy, dośrodkowanie wprost na głowę Bartosza Kopacza. 1:1

63' - mocny strzał Kaczmarka trafia w boczną siatkę

67' - ŁKS próbuje ponownie objąć prowadzenie, ale ataki gospodarzy mocno chaotyczne

70' - Tomasz Chałas z dystansu, ale pewnie broni Bogusław Wyparło

72' - na murawie utrzymuje się wynik remisowy, z kolei na trybunach druga już dziś oprawa zgodowa

76' - seria prostopadłych piłek w kierunku napastników Zawiszy, ale żadna z nich nie dociera do celu

79' - świetny zwód Daniela Bruda, obrońcy Zawiszy ratują się faulem. Rzut wolny z 25 metrów trafia jednak w mur

81' - fenomenalna trójkowa akcja Sasina, Bruda i Kaczmarka, strzał tego ostatniego minimalnie chybiony

86' - ŁKS wciąż w natarciu, tym razem strzela Cyzio, ale broni Witan

90+3 - koniec meczu, ŁKS remisuje w meczu przyjaźni z bydgoskim Zawiszą 1:1

22 września 2012, 16:00  Łódź  2732

Zawisza Bydgoszcz
ŁKS Łódź   -  Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)
4' Stąporski                        61' Kopacz

ŁKS: Wyparło (k), Barsukov, Brud, Gieraga, P.Kaczmarek, K.Kaczmarek (75' Cyzio), Kubicki (68' Sarafiński), Pawlak, Sasin, Stąporski (60' Papikyan), Żółtowski

Zawisza: Witan, Abbott (60' Chałas), Błąd (69' Wójcicki), Drygas, Jankowski, Kopacz, Mąka, Masłowski (55' Geworgyan), Skrzyński (k), Stefańczyk, Zawistowski

Żółte kartki: Stąporski, Kubicki - Jankowski