niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: Cracovia Kraków - ŁKS 4:2.

W meczu 6. kolejki rozgrywek I ligi ełkaesiacy przegrali z Cracovią 4:2. Gole dla gospodarzy zdobywali Sławomir Szeliga (w 8. oraz 59. minucie), Edgar Bernhardt (w 37. minucie) oraz Vladimir Boljević (w 81. minucie). Obie bramki dla gości strzelił natomiast Konrad Kaczmarek (w 44. i 45. minucie).

Zdecydowanym faworytem meczu była grająca przed własną publicznością Cracovia, więc łodzianie nastawili się przede wszystkim na kontrataki. Niestety defensywa ŁKS-u od kilku meczów nie prezentuje się najlepiej, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze za sprawą Szeligi (uderzenie z dystansu w kierunku dalszego słupka) oraz Bernhardta (strzał z około 5 metrów po dograniu Budzińskiego). Dwa ciosy w pierwszej połowie nie załamały jednak podopiecznych Marka Chojnackiego, którzy tuż przed przerwą ruszyli do odrabiania strat. Dwie bramki zdobyte głową przez Konrada Kaczmarka w samej końcówce pierwszej odsłony dały łodzianom remis, a gorąco dopingującym fanom na trybunach - nadzieję na opuszczenie Krakowa w dobrych humorach.

Niestety okazało się, że dwa trafienia Kaczmarka to wszystko, na co stać ŁKS w dzisiejszym spotkaniu. W drugiej połowie Cracovia ruszyła do huraganowych ataków, na które goście odpowiadali nielicznymi kontrami. Dominacja w środku pola w końcu przyniosła efekt i krakowianie po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie - na listę strzelców ponownie wpisał się Szeliga, pokonując Wyparłę efektownym pół-wolejem. Mimo ambitnej walki w końcówce zawodnikom z Łodzi nie udało się ponownie doprowadzić do wyrównania, co więcej, w 81. minucie ełkaesiaków dobił Vladimir Boljević.

"Rycerze Wiosny" będą jednak mieli okazję na szybką rehabilitację na stadionie przy al. Unii 2. 15. września ŁKS podejmie u siebie Bogdankę Łęczna, do której w tabeli traci zaledwie trzy "oczka". Zwycięstwo pozwoli więc na dogonienie najbliższych rywali w ligowej stawce, a może również na opuszczenie strefy spadkowej. Już dziś serdecznie zapraszamy na mecz - warto podziękować zawodnikom za walkę, której w Krakowie nie brakowało.

8 września 2012, 19:00 - Kraków