niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: ŁKS - Miedź Legnica 0:1.

W meczu 15. kolejki rozgrywek I ligi ŁKS przegrał z Miedzią Legnica 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 61. minucie Mariusz Zasada. W następnej kolejce łodzianie zmierzą się z Okocimskim w Brzesku.

Zapis relacji:

1' - pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczęli goście

2' - atak pozycyjny piłkarzy Miedzi

3' - pierwsza próba ŁKS-u, piłka nie dociera jednak na lewe skrzydło do Pawła Kaczmarka

4' - Łobodziński groźnie centruje, niezbyt pewnie interweniuje Olszewski

5' - dobra akcja duetu Nowacki - Łobodziński, strzał głową zdołał oddać Grzegorzkiewicz, ale był na spalonym

6' - Więzik oddał pierwszy ceny strzał, niestety wprost w ręce Ptaka

7' - dobra, kombinacyjna akcja Miedzi, zatrzymana przez interweniującego nieprzepisowo przez jednego z obrońców

9' - Paweł Kaczmarek zmylił zwodem defensora gości i oddał strzał w kierunku dalszego słupka, czujność zachował jednak Ptak

11' - Kuklis posyła długą piłkę w nierkunku napastników, niestety niezbyt dokładną

13' - pewna interwencja Olszewskiego

14' - Poźniak wrzuca w pola karne, Więzika uprzedzają obroncy

15' - groźna próba łodzian, w polu karnym pada Sasin, ale sędzia nie używa gwizdka

16' - niesygnalizowany strzał Bruda

18' - gra toczy się w środkowej strefie boiska

20' - Brud traci piłkę, pzejmuje ją Nowacki i uderza bez namysłu - Olszewski nie daje się jednak zakoczyć

22' - łodzianie ambitnie walczą w środku pola

23' - Grzeogrzewski pomylił się w dogodnej sytuacji - po jego strzale głową piłka przeleciała nad bramką

24' - z ostego kąta uderzył Wołczek

26' - przejęcie Bruda, ŁKS rozpoczyna konstruowanie ataku pozycyjnego

27' - seria rzutów rożnych dla gospodarzy

29' - teraz Miedź w natarciu, obie drużyny starajsię ambitnie atakować

30' - bardzo groźny strzał Kaczmarka!

33' - gigantyczne zamieszanie w polu karnym ŁKS-u, sytuację wyjaśnia Sasin, ale fauluje - rzut wolny z 18 metra prosto w mur

35' - błąd pary Gieraga-Sasin, ale pewnie broni Adrian Olszewski, póki co znakomite zawody młodego golkipera

38' - wyśmienita sytuacja ŁKS-u! Dośrodkowanie Pawła Kaczmarka trafia wprost na głowę Konrada Kaczmarka, ale świetnie interweniuje Aleksander Ptak

40' - Łuszkiewicz strzela tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Olszewskiego

43' - ładna akcja Kaczmarka, ale obrońcy Miedzi wybijają piłkę na aut

45' - Kaczmarek z rzutu wolnego z 30 metrów uderza minimalnie obok słupka. Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę, ŁKS - Miedź 0:0

46' - grożny strzał Konrada Kaczmarka!

47' - Kaczmarek skopiował swój wyczyn sprzed kilkudziesięciu sekund. Bramka wisi w powietrzu!

50' - na murawie z bólu zwuja się Paweł Kaczmarek

51' - Miedź długo rozgrywa piłkę

52' - rajd Kasperkiewicza lewą stroną boiska

54' - groźnie pod bramką Olszewskiego, sytuację wyjaźnia Poźniak

55' - Łobodziński strzela obok lewego słupka bramki łodzian

56' - Miedź od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce, ŁKS zdominowany

58' - znowu atakują goście, defensorzy z Łodzi muszą ratować się desperackimi wybiciami piłki

61' - Mariusz Zasada rozgrywa piłkę z Wojciechem Łobodzińskim i strzela w krótki róg. ŁKS - Miedź 0:1

64' - ŁKS rusza do odrabiania strat, ale brakuje dokładności pod bramką Miedzi

66' - trener Chojnacki stawia wszystko na jedną kartę - na boisku pojawiają Papikyan oraz Golański

70' - SŁUPEK! Świetny drybling Kaczmarka, pomocnik ŁKS-u wystawia piłkę Kuklisowi, a ten uderza w słupek

74' - atomowe uderzenie Papikyana, ale na posterunku Ptaki

75' - Paweł Kaczmarek mógł wyrównać stan rywalizacji, pomylił się minimalnie

80' - łodzianie ponownie strzelają w słupek - główka Gieragi o mały włos doprowadziłaby do wyrównania

81' - Więzik z ok. 10 metrów uderzył... wprost w bramkarza

85' - ŁKS atakuje, tworzy sobie kolejne sytuacje, ale wynik nie ulega zmianie, wciąż 0:1

88' - strzał głową jednego z graczy ŁKS-u, po raz kolejny broni Aleksander Ptak