----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: ŁKS - Arka Gdynia 0:2.

Łódzki Klub Sportowy przegrał 0:2 z Arką Gdynia w ostatnim meczu rundy jesiennej I ligi sezonu 2012/2013. Jesień kończymy z 13 punktami na koncie, oby Rycerze Wiosny obudzili się w rundzie rewanżowej.

Zapis relacji:

1' - pierwszy gwizdek sędziego Góreckiego, przy piłce ŁKS

2' - pierwsza akcja gości, Marcus Da Silva zagrywa głową do Formelli, ale tor lotu piłki przecinają obrońcy z Łodzi

3' - Staporski biegł prawym skrzydłem, ale został uprzedzony przez Szalgę

4' - Formella sam na sam z Wyparłą! Na szczęścia bramkarz łodzian wychodzi zwycięsko z tego pojedynku.

5' - na razie stroną przeważającą są piłkarze Arki

6' - Rzuchowski oddaje strzał, ale pewnie broni Wyparło

7' - Gieraga przyjmuje piłkę klatką i rusza z kontrą, ale sędzia gwiżdże zagranie ręką

8' - na "Galerze" pojawia się oprawa - flaga sektorowa z wizerunkiem Temidy

9' - Sasin blokuje groźny strzał Formelli

11' - dużo niedokładności w grze gospodarzy

13' - Kaczmarek przerywa groźną akcję gdynian

16' - rzut wolny dla Arki, goście nie stwarzają jednak zagrożenia pod bramką łodzian

17' - Więzik faulowany w środku pola

18' - seria "wrzutek" z lewej strony boiska, ŁKS rozpocznie z narożnika

20' - Więzik zgrywa głową, ale niestety niecelnie

21' - po okresie dominacji Arki do głosu coraz częściej dochodzą gospodarze

23' - 0:1 - Fatalny błąd Gieragi i Marcus da Silva daje prowadzenie Arce...

25' - niecelny strzał Pawła Kaczmarka

26' - potężny strzał Marcusa da Silvy, na szczęście piłka ociera się jedynie o zewnętrzną część słupka

27' - Rzuchowski uderza wprost w ręce Wyparły

29' - jak na razie łodzianom najwięcej problemów sprawia Brazylijczyk Marcus Da Silva De Oliveira

33' - sporo chaosu w grze obu zespołów

36' - znowu Marcus da Silva, na posterunku po raz kolejny był "Bodzio"

39' - Gieraga fauluje Formellę, Arka rozpoczyna grę od "wrzutki" w pole karne

40' - świetna akcja łodzian, dośrodkowanie Stąporskiego i strzał Więzika, ale sędzia dyktuje spalonego

42' - kolejny atak prawym skrzydłem, dogrywa Konrad Kaczmarek, ale z piłką mija się Więzik

43' - ŁKS konstruuje atak pozycyjny

45' - koniec pierwszej części meczu, łodzianie przegrywają z gdyńską Arką 0:1

49' - 0:2 - Fatalny początek dla ŁKS-u... Błąd Bogusława Wyparły i Arka prowadzi już dwoma golami.

51' - strzał Więzika bardzo niecelny

52' - poprzeczka ratuje ŁKS przed utratą kolejnego gola

55' - ładnie zapowiadająca się kontra ŁKS-u, ale Stąporski podaje bardzo niedokładnie

59' - strzał Więzika obok bramki

62' - Kaczmarek uruchamia Sarafińskiego, ale popularny "Ptaszek" minimalnie na spalonym

65' - sporo niedokładności w obu zespołach, bardzo aktywny Golański pokazuje się do gry, ale nie otrzymuje piłek

67' - Jacek Kuklis wysoko ponad bramką

69' - sprytnie rozegrany rzut wolny, strzela Kuklis, ale broni Szlaga

71' - Brodziński strzela przewrotką, ale wyśmienicie zachowuje się Wyparło parując piłkę na poprzeczkę!

75' - Arka ambitnie walczy o utrzymanie prowadzenia, ŁKS nie może złamać dobrze dysponowanej defensywy gdynian

78' - dwa groźne strzały gości, ale Wyparło na posterunku

79' - ŁKS raz po raz niepokoi obronę gdynian, ale wciąż brakuje ostatniego podania

83' - mało brakowało a zamiast gola kontaktowego mielibyśmy podwyższenie prowadzenia - strzał Brzuzego obok słupka

87' - atak pozycyjny Arki, gdynianie wchodzą w pole karne ŁKS-u, wyjaśnia Gieraga

88' - strzał Da Silvy wysoko ponad poprzeczką

90' - ależ rajd Pawła Sasina! Strzał obrońcy ŁKS-u broni Szlaga, a dobitka Papikyana leci w trybuny

18 listopada 2012, 12:30 - Łódź

Arka Gdynia
ŁKS Łódź - Arka Gdynia 0:2 (0:1)
                                      23' Marcus Da Silva De Oliveira
                                      49' Rzuchowski

ŁKS: Wyparło (k), Gieraga, Stąporski (58' Golański), Jurkowski, K.Kaczmarek, P.Kaczmarek (83' Papikyan), J.Kuklis, Osiński, Poźniak (58' Sarafiński), Sasin, Więzik

Arka: Szlaga, Brodziński, Marcus Silva De Oliviera, Detlaff, Formella (88' Tomasik), Krajanowski (59' Szwoch), P.Kuklis, Pruchnik, Rzuchowski (75' Brzuzy), Sobieraj (k), Tardowski

Sędzia: Mirosław Górecki (Śląski ZPN)

Żółte karki: Gieraga - Rzuchowski, Brodziński, Sobieraj

Widzów: 1472.