niedziela, 22 września 2013

Sezon 2012/13: ŁKS - Bogdanka Łęczna 1:1.

Łódzki Klub Sportowy zremisował na własnym boisku z drużyną Bogdanki Łęczna. Pierwszego gola zdobył Daniel Brud, pokonując Sergiusza Prusaka w 50' minucie meczu. Niestety ełkaesiacy nie zdołali utrzymać prowadzenia do końcowego gwizdka arbitra, bowiem do bramki Wyparły piłkę w 75. minucie skierował Tomas Pesir. Zwycięstwo przyjezdnym mógł zapewnić Sebastian Szałachowski, ale w 82. minucie przestrzelił rzut karny.

1' - sędzia Frankowski rozpoczął mecz, przy piłce ŁKS

2' - pierwsza groźna akcja łodzian, z prawej strony centrował Sasin

3' - kolejny odważny rajd Sasina, tym razem lewą stroną boiska

4' - pierwszy celny strzał drużyny z Łęcznej, uderzał Silva Faria, ale na posterunku był Wyparło

5' - dobra akcja ŁKS-u, w polu karny Bogdanki zbyt długo zwlekał Więzik

6' - dośrodkowanie Szałachowskiego, głową uderza Ropejko, ale broni "Bodzio"

8' - gra toczy się w środku pola

10' - Żółtowski z rzutu wolnego dośrodkowuje wprost w ręce Prusaka

13' - Sołdecki głową w kierunku swojego bramkarza, który... miał problemy ze złapaniem piłki

14' - Wyparło odważnie wychodzi z bramki, ogrywając jednego z rywali

17' - Papikyan niecelnie do Sasina

18' - dynamiczna akcja Golańskiego, sędzia doaptrzył się jednak faulu na jednym z zawodników GKS-u

19' - Brud miał dobrą pozycję do oddania strzału, ale zdecydował się "zejść" do środka boiska i w konsekwencji stracił piłkę

20' - Golański niemal skopiował "wyczyn" Bruda sprzed kilkudziesięciu sekund

22' - Ropejko świetnie zgrywa piłkę Szałachowskiemu, ten podaje do Pesira, który strzela bez przyjęcia - na szczęście Wyparło znowu zachował czujność

23' - Ropejko uderza głowa, ŁKS od straty gola ratuje słupek!

25' - dobre dośrodkowanie Żółtowskie z lewej strony boiska, ełkaesiacy nie oddali jednak strzału

27' - Sasin wychodzi sam-na-sam, ale piłkę spod nóg wygarnął mu jeden z defensorów gości

29' - Pesir zagrywa do Ropejki, który strzela wprost w nogi jednego z obrońców

30' - strzał zawodnika z Łęcznej efektownym strzałem blokuje Barsukov - goście w natarciu

32' - dobre uderzenie z dystansu, strzał Silvy z największym trudem broni bramkarz ŁKS-u

35' - gracze Bogdanki wciąż atakują, na szczęście dla gospodarzy wynik pozostaje bez zmian

36' - rzut rożny dla łodzian, z dośrodkowaniem Papikyana radzą sobie defensorzy GKS-u

37' - Szałachowski uderza, ale piłka zostaje wybita z pola karnego łodzian

40' - Benkowski ukarany żółtą kartką

42' - kolejne dośrodkowanie Sasina, które nie stwarza większego zagrożenia pod bramką Prusaka

43' - ŁKS w ataku pozycyjnym

45' - koniec pierwszej połowy meczu

46' - początek drugiej części spotkania

47' - Nikitović centruje z rzutu wolnego, ale nikt nie przecina toru lotu piłki

49' - niebezpieczeństwo pod bramką Bogdanki zażegnał Pesir

50' - 1:0 - Gol dla ŁKS-u - Daniel Brud dał prowadzenie łodzianom, wpychając futbolówkę do bramki z najbliższej odległości! Akcję zainicjował Gieraga dalekim wyrzutem z autu, a głową zgrał Kaczmarek.

53' - ŁKS nieco cofnięty do oborony

55' - Silva Faria obok słupka bramki "Bodzia"

56' - rzut rożny dla gości, chwilę później piłkę po strzale Ropejki z linii bramkowej wybija Sasin

58' - strzału z dystansu spróbował Papikyan - piłka poszybowała nad bramką

60' - Żółtowski blokuje strzał Silvy, chyba najlepsza jak dotąd okazja dla Bogdanki

61' - Sasin do Kaczmarka, niedokładne zagranie

63' - rzut rożny dla ŁKS-u, wcześniej dynamicznym rajdem popisał się Brud

65' - niebezpiecznie pod bramką gospodarzy, ełkaesiacy wychodzą jednak z opresji obronną ręką

67' - szczęście znowu po stronie ŁKS-u - Barsukov blokuje strzał silvy

69' - z powietrza uderza Oziemczuk, piłka szybuje wysoko nad bramką ŁKS-u

71' - Bogdanka częściej atakuje, ŁKS jak na razie skutecznie się broni

73' - Wojdyga zgrywa do Szałachowskiego, ale ex-ełkaesiak strzela zdecydowanie za słabo - Wyparło spokojnie łapie piłkę

74' - mocny strzał Papikyana z linii pola karnego, niestety niecelny

75' - 1:1 - Pesir wyrównuje, świetny kontratak w wykonaniu graczy Bogdanki

77' - Wojdyga podaje do Oziemczuka, na szczęście ten ostatni strzela niecelnie

78' - Szałachowskiemu nie udaje się zaskoczyć Wyparły

80' - Papikyan wrzuca wprost w ręce Prusaka

81' - Gieraga fauluje Szałachowskiego w polu karnym!

82' - Sam poszkodowany podchodzi do piłki, aby wykonać "jedenastkę", ale strzela stanowczo za wysoko! Wciąż remis!

84' - kolejna dobra akcja piłkarzy z Łęcznej, ełkaesiacy zażegnali niebezpieczeństwo dosłownie w ostatniej chwili

87' - Silva Faria "urwał się" lewą stroną boiska, ale dośrodkował bardzo niecelnie

89' - w dobrej sytuacji znajduje się Stąporski, ale jego uderzenie blokują defensorzy z Łęcznej

90' - sędzia dolicza trzy minuty

90'+4' - ostatni gwizdek arbitra, ŁKS remisuje z Bogdanką

15 września 2012, 16:00 - Łódź

Bogdanka Łęczna
ŁKS Łódź - Bogdanka Łęczna 1:1 (0:0)
50' Brud                        75' Pesir

ŁKS: Wyparło (k), Barsukov, Brud (74' Cyzio), Golański (58' Staporski), Kaczmarek (83' Sarafiński), Papikyan, Pawlak, Sasin, Więzik, Żółtowski

Bogdanka: Prusak, Benkowski (46' Wojdyga), Nikitović (k), Midzierski, Szałachowski, Sołdecki, Silva Faria, Ropejko (65' Oziemczuk), Pesir, Żukowski (90' Hermann), Irie

Sędzia: Bartosz Frankowski (K-P ZPN Toruń)

Żółte kartki: Gieraga Benkowski