wtorek, 17 września 2013

Sezon 2011/12: ŁKS - Podbeskidzie Bielsko Biała 2:1.

Łódzki Klub Sportowy w świetnym stylu powrócił na stadion przy al. Unii 2. Łodzianie po ciekawym meczu pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała po golach Sebastiana Szałachowskiego i Marka Saganowskiego.

Zapis relacji live:

1' - oba zespoły zaczęły ofensywnie, a pierwsze akcje mogły przynieść gole! Najpierw niecelnie uderzał Adam Cieśliński, jego wyczyn pod bramką gości powtórzył Marek Saganowski

5' - rzut wolny z prawej strony, zakotłowało się pod bramką ŁKS-u, lecz gospodarze wybijają piłkę na rzut rożny. Po chwili znów sporo zamieszania, ale strzał jednego z gości ponad bramką

8' - świetna akcja ełkaesiaków, ale na minimalnym spalonym Sebastian Szałachowski

10' - kolejny groźny kontratak ŁKS-u i... kolejny spalony. Tym razem zbyt wcześnie za obrońców wybiegł Marek Saganowski

12' - okres naporu gości, serię kilku dośrodkowań i niepewnych interwencji łódzkich obrońców, kończy uderzenie z dystansu, kilka metrów ponad bramką

16' - ŁKS wreszcie oddalił grę od swojej bramki - strzał Golańskiego wędruje jednakże wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bąka

19' - sporo niedokładności w poczynaniach obu drużyn

22' - Antoni Łukasiewicz próbuje zaskoczyć Bąka z okolic 25 metra, lecz piłka mija bramkę Górali

25' - rzut rożny dla ŁKS-u - dośrodkowanie ląduje za linią boczną

27' - okazja gospodarzy, ale Łukasiewicz źle przyjął piłkę w polu karnym. Już po chwili kolejny atak łodzian - piłka zostaje wybita na rzut rożny

30' - szybka kontra gospodarzy - Kascelan znakomici znajduje na prawej stronie Stefańczyka, lecz strzał tego ostatniego przelatuje obok słupka

34' - miła dla oka, kombinacyjna gra ełkaesiaków kończy się nieporozumieniem w polu karnym Podbeskidzia. Po chwili kolejna seria podań, i Kaczmarek staje oko w oko z Bąkiem - górą ten drugi

38' - po okresie szybkich ataków oba zespoły nieco spuściły z tonu, a na boisku znów sporo niedokładności

43' - Saganowski dośrodkowuje do Kascelana, ten efektownie uderza szczupakiem, ale obok bramki

45' - tym razem w pole karne piłkę wrzuca Mięciel, a Kascelan podobnie jak przed dwiema minutami, strzela głową obok słupka

46' - rozpoczyna się druga połowa meczu, od razu do ataku ruszają łodzianie, lecz Saganowski wybiega z piłką poza linię końcową

48' - 0:1! Robert Demjan zachowuje najwięcej zimnej krwi w polu karnym gospodarzy i w ogromnym zamieszaniu wpycha piłkę do bramki

50' - ŁKS wyraźnie rozdrażniony straconą bramką ruszył do frontalnego ataku - Saganowski tuż obok bramki!

52' - atomowe uderzenie Demjana sparował Velimirovic

55' - 1:1! Niezawodny Sebastian Szałachowski przebiega wzdłuż bramki i uderzeniem w długi słupek pokonuje Bąka!

60' - ŁKS wciąż w natarciu! Tym razem o jeden zwód za dużo wykonał Marek Saganowski

61' - rozgrywający dziś wyśmienite zawody Patejuk uderza lekko, ale bardzo dokładnie - Velimirovic z problemami przenosi piłkę nad poprzeczką

65' - 2:1! Marcin Kaczmarek dorzuca piłkę na głowę "Sagana", a ulubieniec łódzkiej publiki zdobywa drugiego gola!

66' - ŁKS rusza za ciosem, jednakże dobrze zapowiadającą się akcję kończy niedokładne zagranie Nowaka

69' - błąd Velimirovica, ale zaspał także napastnik Podbeskidzia. Po chwili kolejne szanse dla Podbeskidzia, lecz zarówno rzut wolny, jak i wykonywany po chwili korner nie przynoszą Podbeskidziu wyrównania

73' - Nowak w... oryginalny sposób na skrzydło do Kaczmarka, ten huknął jak z armaty, jednak na posterunku Bąk, który wypiąstkował piłkę przed siebie

78' - po okresie absolutnej dominacji łodzian, Podbeskidzie dostaje swoje szanse. Kilka rzutów rożnych z rzędu, żaden nie zagraża poważnie bramce Velimirovica

80' - szybki kontratak ŁKS-u i kolejne niecelne podanie Nowaka

83' - Saganowski dostaje długie podanie na prawą stronę, ale jego przyjęcie pozostawia wiele do życzenia

86' - ŁKS bardzo długo utrzymuje się przy piłce, piłka krąży od nogi do nogi, a sfrustrowani piłkarze Podbeskidzia przerywają akcję brutalnym faulem

89' - Podbeskidzie próbuje odmienić losy meczu, ale ŁKS gra wyjątkowo dojrzale

90+1 - przechwyt Mięciela, sam na sam wychodzi Saganowski, ale strzelec drugiej bramki na pozycji spalonej

90+3 - sędzia Marcin Szrek kończy mecz. ŁKS - Podbeskidzie 2:1!!!

30 września 2011, 18:00 - Łódź