niedziela, 15 września 2013

Sezon 2011/12: Śląsk Wrocław - ŁKS 4:0.

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali drugi z rzędu mecz w T-Mobile Ekstraklasie. Tym razem ulegli we Wrocławiu miejscowemu Śląskowi 4 do 0. Gospodarze szybko zdobyli bramkę - już w 5. minucie rzut karny na gola zamienił Dariusz Sztylka. Od tego momentu gracze WKS-u kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając ełkaesiakom na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką. Kolejnymi trafieniami w pierwszej części meczu popisali się: ponownie Dariusz Sztylka (w 38. minucie) oraz Johan Voskamp (w 48. minucie).

Zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu kolejny cios zadali wrocławianie. Czwartego gola dla Śląska zdobył wychowanek klubu z al. Unii 2, Łukasz Madej. Po tym trafieniu niemający już nic do stracenia piłkarze ŁKS-u w bardziej zdecydowany sposób ruszyli do ataku na bramkę gospodarzy. Niestety Maciej Bykowski (strzelał efektownym wolejem w 54. minucie meczu), Marcin Mieciel (minimalnie przestrzelił w 56. oraz 65. minucie) oraz Dariusz Kłus (w 75. minucie Marian Kelemen intuicyjnie obronił jego uderzenie) zmarnowali swoje szanse na pokonanie bramkarza Śląska i nie zdołali zmniejszyć rozmiarów porażki. O wysokiej przegranej z wicemistrzem zadecydowały przede wszystkim indywidualne umiejętności zawodników gospodarzy oraz ich świetna tego dnia skuteczność.

Zapis relacji:

1' - Murawa jest mocno nasiąknięta wodą, intensywne opady deszczu mogą utrudniać łapanie piłki bramkarzom

3' - Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie potrafiła na razie zagrozić bramce rywala

4' - Sędzia dyktuje rzut karny dla Śląska po zagraniu ręką Romańczuka w polu karnym łodzian

5' - 0:1 - Sztylka nie dał szans Wyparle. Płaski, mocy strzał z 11 metrów tuż obok lewego słupka daje prowadzenie gospodarzom

6' - ŁKS po szybko straconej bramce nie może złapać właściwego rytmu gry

7' - Pierwszy stały fragment gry dla ŁKS-u. Romańczuk wrzucił piłkę z rzutu rożnego, Saganowski zgrał ją głową pod bramkę Kelemena, ale ełkaesiacy nie zdołali oddać strzału w światło bramki

12' - Obrońcy Śląska pewnie wymieniają podania między sobą. Ełkaesiacy starają się grać pressingiem, ale nie przynosi im to żadnej korzyści

12' - Lekką wrzutkę w pole karne pewnie wyłapuje Kelemen

15' - Gancarczyk długo "holował" piłkę prawą stroną boiska, a potem próbował dograć przed bramkę do nabiegających kolegów z drużyny. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przed defensorów ŁKS-u

18' - Jak na razie ŁKS nie stworzył żadnej groźnej sytuacji pod bramką Kelemena. Defensorzy Śląska pozwalają łodzianom spokojnie rozgrywać piłkę w drugiej linii

21' - Gieraga wrzuca piłkę z autu w pola karne Śląska. Pada ona jednak łupem obrońców

23' - Romańczuk próbował płasko dośrodkować do wbiegającego w pole karne Bykowskiego, ale piłkę wybili wrocławianie

24' - Łodzianie raz po raz wrzucają piłkę w pola karne Śląska, ale jak na razie nie przynosi im to sytuacji strzeleckich

27' - Uderzenie Kłusa sprzed pola karnego blokują gracze Śląska. Gospodarze ruszają z kontratakiem i po dośrodkowaniu Gancarczyka strzał Voskampowi uniemożliwia Gieraga

28' - ŁKS znów dopuścił do niebezpiecznej sytuacji we własnym polu karnym. Madej prostopadłym podaniem świetnie obsłużył Voskampa, ale z bramki wyszedł Wyparło, wygrywając pojedynek 1 na 1

31' - Śląsk konstruuje akcje w ataku pozycyjnym, na szczęście dla łodzian brakuje wykończenia

33' - Wrociławianie prowadzą regularne oblężenie bramki Wyparły. Trzy dośrodkowania z rzutu rożnego nie przynoszą gola

34' - Szczypka fauluje Stefańczyka przy linii bocznej boiska. Romańczuk dobrze dogrywa w pole karne z rzutu wolnego, ale Kelemen wychodzi z opresji obronną ręką

38' - 0:2 - Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Sztylka. Z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Gancarczyk, Wyparło znów pokonany mocnym strzałem po ziemi

42' - Saganowski strzela sprzed pola karnego, ale piłka nie dolatuje nawet do bramki Kelemena, zatrzymując się na nogach obrońców

44' - 0:3 - Voskamp wyprowadza Śląsk na trzybramkowe prowadzenie. Zawodnik gospodarzy ograł dwóch obrońców, odwrócił się i oddał strzał obok bezradnego bramkarza ŁKS-u

45' - Saganowski dośrodkowuje wprost na głowę Bykowskiemu, ale słaby strzał gracza ŁKS-u nie mógł zagrozić bramce Kelemena. Łodzianie schodzą na przerwę z bagażem trzech bramek - powtarza się sytuacja z ostatniego meczu z Lechem Poznań

48' - 0:4 - Voskamp świetnie zgrywa piłkę do Madeja, a ten strzela już czwartego gola dla Śląska. Wrocławianie są bezlitośni dla beniaminka z Łodzi

50' - Ełkaesiacy wciąż nieporadni w ataku. Wrocławianie nie pozwalają gościom nawet przedostać się w okolice pola karnego

54' - Bykowski oddaje świetny strzał tzw. wolejem, ale jego uderzenie borni świetnie ustawiony Kelemen

55' - Saganowski wykłada piłkę Bykowskiemu przed pole karne, ale po strzale tego ostatniego futbolówka szybuje wysoko nad bramką

56' - Mięciel, który zmienił przed chwilą Szałachowskiego, strzela obok bramki Kelemena. ŁKS nie ma już nic do stracenia - łodzianie zaczęli grać odważniej i w ciągu kilku chwil stworzyli trzy groźne sytuacje

59' - Goście długo utrzymywali się przy piłce. Atak pozycyjny wykończył Saganowski, ale strzelił wprost w ręce bramkarza Śląska

61' - Celeban dobrze zgrywał do Pietrasiaka. Na szczęście ełkaesiacy wyszli z opresji obronną ręką

65' - Mięciel w dogodnej sytuacji znów posyła piłkę obok słupka bramki Śląska

68' - Celeban do Madeja, piłkę na aut wybijają defensorzy ŁKS-u

70' - Ćwielong z rzutu wolnego wprost w ręce Wyparły

71' - W ofensywie ełkaesiacy radzą sobie o niebo lepiej niż w pierwszej połowie. Pruchnik oddaje strzał z powietrza, ale dobrze ustawiony jest Kelemen. Łodzianie wciąż bez honorowego trafienia

74' - Gancarczyk uderza z dystansu. Strzał w środek bramki nie mógł jednak sprawić żadnych problemów Wyparle

75' - ŁKS znów blisko zdobycia bramki. Kłus nie zdołał pokonać Kelemena  - dobrze ustawiony bramkarz Śląska z trudem obronił strzał ełkaesiaka

80' - Nowak nie zdołał dośrodkować z prawej strony, wywalczył zaledwie rzut z autu

83' - Bykowski strzela głową, ale piłkę bez wysiłku łapie Kelemen - zdecydowanie za słabe uderzenie

85' - Romańczuk zagrywa wzdłuż linii bramkowej, żaden z ełkaesiaków nie zdołał jednak wepchnąć jej do bramki. Kilkanaście sekund później Saganowski nie trafia w bramkę

88' - Śląsk atakuje łodzian już na ich połowie, w niebezpiecznej sytuacji spowodowanej błędem obrońcy zimną krew zachował "Bodzio"

90' - Adamski blokuje strzał Madeja

90'+2' - Celeban z łatwością odbiera piłkę Mięcielowi w okolicach pola karnego Śląska

90'+3' - Voskamp dostał prostopadłe podanie z głębi pola i starał się przelobować Wyparłę. Doświadczony bramkarz zdołał jednak chwycić piłkę i zapobiec utracie piątej bramki. Chwilę później sędzia gwiżdże po raz ostatni. Na pierwszego gola w Ekstraklasie łodzianie będą musieli jeszcze poczekać

7 sierpnia 2011, 14:30 - Wrocław