czwartek, 19 września 2013

Sezon 2011/12: Jagiellonia Białystok - ŁKS 2:1.

Nie udało się wywieźć punktów z Białegostoku. Grająca w dziesiątkę Jagiellonia (w 53 minucie czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Frankowski) strzeliła ŁKS-owi dwie bramki. Honorowego gola dla gości zdobył Grzegorz Bonin. Łodzianie także kończyli spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w 86 minucie za próbę wymuszenia rzutu karnego, z boiska został usunięty Marek Saganowski.

Zapis relacji:

1' - pierwszy strzał na bramkę debiutującego w ekstraklasie Olszewskiego. Uderzenie Makuszewskiego mija słupek

4' - rzut wolny dla gospodarzy. Olszewski wychodzi do dośrodkowania i jest faulowany

7' - rzut rożny dla ŁKS - zablokowany strzał Bonina. Kolejny korner - tym razem zablokowany Saganowski. Trzeci rzut rożny - Gieraga strzela obok bramki

13' - Frankowski strzela w poprzeczkę po dośrodkowaniu Kupisza

17' - kontuzjowany Gancarczyk musi opuścić boisko. Zastępuje go Romańczuk

21' - strzela Iwański, uderzenie blokuje jeden z obrońców Jagiellonii

28' - znów seria trzech rzutów rożnych dla ŁKS - niestety żaden z nich nie przynosi gola dla gości

31' - dobra akcja Jagiellonii - Burkhardt z kilku metrów nie trafia do siatki po dokładnym dograniu od Kupisza

34' - Bonin groźnie dośrodkowuje w pole karne, lot piłki przecina Pejović

40' - Frankowski trafia do siatki, ale wcześniej zagrał ręką i gola nie ma. Jest za to żółta kartka dla napastnika Jagiellonii

43' - ŁKS bardzo bliski objęcia prowadzenia. Strzał Łukasiewicza trafia w słupek, piłkę dogrywał Iwański

45' - mocno strzela Grzyb, jego uderzenie blokuje Klepczarek

45+3' - koniec pierwszej części meczu

46' - druga połowa rozpoczęta

53' - Frankowski po raz drugi w tym spotkaniu strzela do siatki ręką i po raz drugi dostaje żółtą kartkę. Jagiellonia gra w dziesiątkę

55' - Saganowski na minimalnym spalonym. Zdenerwowany Ełkaesiak odkopnął futbolówkę, za co zobaczył żółtą kartkę

59' - 1:0, rzut rożny dla Jagiellonii. Pejović zgrywa głową do Plizgi, a ten z bliska pokonuje Olszewskiego

61' - po rożnym dla ŁKS z bliska strzela Łukasiewicz, pewnie broni Sandomierski

63' - na boisko wchodzi Golański - to debiut w ekstraklasie pomocnika ŁKS

65' - z dystansu strzela Bonin - obok bramki

66' - Golański strzela... baaardzo wysoko

71' - 1:1, różny dla ŁKS - dośrodkowuje Romańczuk, a Bonin z woleja strzela w długi róg bramki

77' - Olszewski fauluje w polu karnym Plizgę - rzut karny dla Jagiellonii

78' - 2:1, z jedenastu metrów strzela Kupisz, Olszewski bardzo bliski obrony, ale piłka niestety wpada do siatki tuż przy słupku

81' - Rasiak omal nie znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia gola, na szczęście ubiegł go Łukasiewicz

86' - druga żółta kartka dla Saganowskiego, który w polu karnym próbował wymusić "jedenastkę". Chwilę wcześniej strzał "Sagana" obronił Sandomierski

88' - strzela Kita, Sandomierski wybija piłkę na róg

90' - sędzia doliczył cztery minuty