----ŁÓDŹ MOIM MIASTEM ŁKS MOIM ŻYCIEM-------*1908-2015*-------107 LAT TRADYCJI----
OSTATNI MECZ: 3 maja 2015 (III Liga) Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:2 (0:1) / Bramki: Arłukowicz 74 - Sarafiński 14, Martins 87 (kar.)
Najbliższy mecz:
6 maja 2015 godz.18:00 (III liga)
ŁKS Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki

wtorek, 10 września 2013

Sezon 2010/11: ŁKS Łódź - Kolejarz Stróże 2:1.

Przed meczem miłą niespodziankę przygotowali działacze ŁKS-u. Fanów zgromadzonych przy al. Unii 2 powitała nowa maskotka – Rycerz, odwołujący się do przydomku łódzkich piłkarzy.

Od początku jasne było, iż Kolejarz nie będzie w tym spotkaniu atakował i faktycznie inicjatywę przejęli łodzianie. Już w dziewiątej minucie kibice najstarszego łódzkiego stowarzyszenia sportowego cieszyli się z gola. Serię akcji oskrzydlających zakończyło dośrodkowanie w tłok w polu karnym, a nieudolnie wybita przez defensorów Kolejarza piłka trafiła wprost na lewą nogęJakuba Koseckiego. Wyjątkowej urody wolej znalazł drogę do bramki Marcina  Zarychty i wyprowadził ŁKS na prowadzenie. Gospodarze zresztą nie osiedli na laurach i dalej atakowali – ambitne próby Kaczmarka i Koseckiego były jednak mocno niecelne. Tymczasem zaskoczyć mógł Kolejarz – po kwadransie dominacji wicelidera, uaktywnił się były gracz łódzkiego zespołu, Piotr Madejski. Groźny strzał, a także celne dośrodkowania byłego reprezentanta Polski nie zaskoczyły jednak obrony Rycerzy Wiosny. W tym okresie ŁKS oddał inicjatywę i mogło się to na gospodarzach srogo zemścić. W 26. minucie wyśmienitą okazję zmarnował Tomasz Ciećko. Napastnik drużyny ze Stróż z piątego metra ładnie uderzył głową, lecz efektowną robinsonadą popisał się Bogusław Wyparło. ŁKS pod koniec pierwszej połowy odzyskał animusz z początku spotkania – najpierw z końca pola bramkowego obok słupka posłał piłkę Kłus, chwilę później zaś zagranie Koseckiego wzdłuż bramki zamknął Mięciel trafiając w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry ŁKS zagroził bramce Kolejarza po raz ostatni – Kosecki został jednak ostro powstrzymany przez jednego z obrońców gości, a sędzia – mimo że była to decyzja dość kontrowersyjna – nie odgwizdał rzutu karnego. Tuż po tej sytuacji, pan Erwin Paterek zakończył pierwszą połowę spotkania.

Na początku drugiej połowy część kibiców opuściła trybuny, solidaryzując się z kibicami Legii Warszawa i Lecha Poznań, którzy protestują przeciwko zamknięciu ich stadionów. Na boisku tymczasem ŁKS wciąż miał optyczną przewagę. W 50 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Szufryn za faul w polu karnym na Mięcielu, ale „jedenastkę” zmarnowałMariusz Mowlik. Chwilę później bramka zatrzepotała jednak w bramce Kolejarza. Drugie trafienie przypadło Dariuszowi Kłusowi, który dobił strzał Koseckiego zablokowany przez obrońcę. Łodzianie nie ustawali w szturmowaniu bramki Zarychty. Kosecki groźnie zagrał przed pole karne, lecz bardzo niecelnie strzelał „Mięta”. ŁKS popełnił wówczas jeden z nielicznych błędów w tym spotkaniu – za szybko uwierzył w zwycięstwo i w efekcie rozluźnił szczelną jak dotąd defensywę. Wykorzystał to Cheikh Niane, którzy przebojowo wszedł między stoperów z Łodzi i plasowanym uderzeniem pokonał jak dotąd bezrobotnego Wyparłę. Kontaktowy gol zadziałał otrzeźwiająco – ŁKS znów ruszył do ataku. Próbował Kosecki, próbował Bykowski, lecz poważnie zdekompletowana drużyna Kolejarza – w międzyczasie czerwoną kartką został ukarany Rafał Zawiślan – broniła się nad wyraz ambitnie. Wicelider kompletnie zdominował rywali, lecz na bramkę doskonałych okazji nie potrafili zamienić ani Mięciel, ani wyjątkowo aktywny tego dnia „Kosa”, ani Kaczmarek, którego uderzenie z 25. metrów było bardzo bliskie zaskoczenia Zarychty.  Kolejarz ograniczył się wyłącznie do obrony, a ełkaesiacy zadowolili się jednobramkową przewagą. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce i bezpieczne dowieźli zwycięstwo do końca.

ŁKS Łódź – Kolejarz Stróże 2:1 (1:0)