sobota, 2 maja 2015

Pomocnik strzela gole i czeka na decyzje.

ŁKS - Warta Sieradz 3:0
Bartosz Bujalski pomocnik ŁKS strzelił w meczu z Wartą Sieradz dwa gole, ale nie podjął jeszcze decyzji, czy zostanie na kolejny sezon w klubie z al. Unii

20-letni Bartosz Bujalski jest wychowaniem SMS Łódź, z którego w przerwie zimowej wypożyczony został do ŁKS. Jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu z opcja przedłużenia. W niedzielę piłkarz znacznie przyczynił się do zwycięstwa łodzian nad Wartą Sieradz. Przed przerwą sędzia po zagraniu ręką przez Łukasza Mitka podyktował rzut karny. Uderzenie Bujalskiego z 11 metrów było na tyle mocne, że bramkarz Kamil Adamek nawet nie drgnął. Po zmianie stron ełkaesiak wykorzystał dobre zagranie Dawida Sarafińskiego i był to jego drugi gol w meczu. Pomocnik ŁKS był nawet bliski zaliczenia hat tricka, ale będąc w idealnej sytuacji, trafił piłką w bramkarza. - Szkoda, że tak się stało, byłby to mój pierwszy hat trick w seniorskiej piłce. Najważniejsze, że wygraliśmy z Wartą. Mecz ułożył się pod nasze dyktando. Cieszą trzy punkty, a w kolejnym meczu będziemy starali się podtrzymać dobrą formę - zapowiada Bujalski. - Myślę, że z Polonią Warszawa też możemy powalczyć o dobry wynik.

Piłkarz pytany o rady trenera przed spotkaniem z Wartą odpowiada, że szkoleniowiec zaapelował, aby zawodnicy zapomnieli o poprzednim spotkaniu. - Byliśmy mocno skoncentrowani. To było widać po chłopakach, wiedziałem, że będziemy w stanie nieźle się zaprezentować. I tak się stało - tłumaczy.