środa, 24 września 2014

III Liga: Sokół Aleksandrów Łódzki - ŁKS 0:1.

Mecz ŁKS Łódź - Polonia Warszawa 1:1Bramka rezerwowego Adama Patory dała ŁKS Łódź zwycięstwo z Sokołem Aleksandrów, pierwsze w tym sezonie na wyjeździe i pierwsze, odkąd drużynę przejął Andrzej Kretek.

Andrzej Kretek obawiał się o wynik, bo dzień przed meczem ze składu wypadł Adrian Kasztelan, a do pełni sił nie wrócił Arkadiusz Mysona.

Pierwsza połowa spotkania w Aleksandrowie była nudna i niewiele się w niej działo, a obie drużyny grało zachowawczo. To jednak ŁKS prezentował się lepiej niż niepokonany do tej pory u siebie Sokół. W 7. minucie Aleksander Ślęzak uderzył piłkę głową, ale bramkarz wybił piłkę na róg. Pięć minut później łodzianie mieli stuprocentową sytuację - z głębi pola Marcin Zimoń zagrał prostopadle do Łukasza Staronia, ale najskuteczniejszy zawodnik ŁKS przegrał pojedynek sam na sam z Sebastianem Ostrowskim. W 36. minucie kibice widzieli już piłkę w bramce, gdy po rzucie rożnym Dawida Sarafińskiego ponownie uderzał Ślęzak, ale piłkę z linii bramkowej wybił Damian Bierżyński. W dalszych minutach przewagę wciąż miał ŁKS. Gospodarze nie stwarzali żadnych sytuacji, a raczej skupiali się na bronieniu bezbramkowego remisu.

Około 70. minuty na trybunach zajmowanych przez kibiców ŁKS zapalono race. Reakcja policji była chyba zbyt gwałtowna, bo szybko przed sektorem gości pojawiło się ponad 200 policjantów, którzy próbowali wypchnąć fanów poza trybuny. Wtedy kibice krzyknęli do piłkarzy, by ci zeszli z boiska. Do kibiców podbiegł kapitan Marcin Zimoń i po krótkiej rozmowie gra została wznowiona, a kibice zostali na trybunach.

Niedługo potem trenerskim nosem wykazał się Kretek, który za mało produktywnego Kamila Cupriaka wstawił Adama Patorę. Ten kilka minut później odwdzięczył się golem, wykorzystując dośrodkowanie Roberta Sieranta z rzutu wolnego.

ŁKS dowiózł prowadzenie do końca, dzięki czemu mógł cieszyć się z pierwszej wyjazdowej wygranej, a nowy szkoleniowiec z pierwszej wygranej z drużyną z al. Unii.

W sobotę ŁKS czeka wyjazdowe spotkanie z Lechią Tomaszów.

III Liga 24 września 2014, 16:00 - Aleksandrów Łódzki

Sokół Aleksandrów - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
                                                                          Patora (72.)

ŁKS: Gąsiński - Filipiak, Salski, Sierant, Karbowniak - Cupriak (88. Bielicki), Zimoń, Sarafiński, Ślęzak, Różycki (68. Patora) - Staroń

Sędziował: Patryk Adamczyk (Łódź)