poniedziałek, 9 września 2013

Sparing zima 2011: ŁKS - Ruch Radzionków 2:1.

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej ŁKS pokonał Ruch Radzionków.

Trener Andrzej Pyrdoł dał odpocząć Bogusławowi Wyparło i Dariuszowi Kłusowi, którzy nie pojechali do Kleszczowa. Bodzia W. zastąpił w bramce Paweł Waśków, a Kłusa - Bartosz Romańczuk. Po pierwszych 45 minutach ełkaesiacy przegrywali 0:1. Ruch zdobył gola strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów. Uderzenie Mateusza Cielucha było bardzo mocne. Piłka co prawda leciała w sam środek bramki ale „przełamała” palce próbującego interweniować Pawła Waśkowa. Przed przerwą łodzianie też mieli sytuacje do strzelenia gola ale strzały Marcina Smolińskiego (z woleja) i Marcina Mięciela (głową) minęły słupek bramki Ruchu. Już po pół godzinie gry boisko z grymasem bólu musiał opuścić Smoliński, który narzekał na ból w stopie. O tym czy łódzkiego pomocnika czeka dłuższa przerwa w treningach przekonamy się w przyszłym tygodniu.

Po zmianie stron łodzianie znacznie podkręcili tempo, co zaowocowało strzeleniem dwóch goli. Najpierw wprowadzony po przerwie Damian Seweryn zagrał w stronę Krzysztofa Mączyńskiego. Ten świetnie opanował piłkę i strzelił nie do obrony. Na kwadrans przed końcem meczu z dobrej strony pokazał się Mięciel, który po podaniu od Macieja Bykowskiego zakręcił obrońcą w polu karnym i celnie uderzył w długi róg tuż przy słupku.

ŁKS wygrał trzy ostatnie mecze sparingowe (3:2 z MKS Kluczbork, 2:1 z Koroną i 2:1 z Ruchem). Już za sześć dni łodzianie inaugurują rozgrywki I ligi. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin (04.03, godzina 20.00)